سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
كانون فارغ‌التحصیلان حوزه علمیه اسلام‌شناسی حضرت فاطمه الزهرا(س) با هدف تداوم ارتباط با دانش‌آموختگان این حوزه راه‌اندازی شد. موسس حوزه علمیه اسلام‌شناسی منطقه خراسان با بیان این مطلب اظهار داشت: فارغ‌التحصیلان بعد از فراغت ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راه اندازی كانون فارغ التحصیلان حوزه علمیه اسلام‌شناسی حضرت فاطمه (س)


كانون فارغ‌التحصیلان حوزه علمیه اسلام‌شناسی حضرت فاطمه الزهرا(س) با هدف تداوم ارتباط با دانش‌آموختگان این حوزه راه‌اندازی شد.

موسس حوزه علمیه اسلام‌شناسی منطقه خراسان با بیان این مطلب اظهار داشت: فارغ‌التحصیلان بعد از فراغت از تحصیل با شركت در این كانون در عرصه نویسندگی، تربیت محقق، تدریس و كادر اجرایی فعالیت می‌كنند.

مقدسی شیرازی افزود: 300 دانشجوی رسمی و آزاد در مقطع كارشناسی در حوزه علمیه مذكور مشغول به تحصیل می‌باشند كه حداقل دوره تحصیل در این حوزه پنج سال و حداكثر زمان تحصیل هفت سال می‌باشد.

عضو شورای مركزی جمعیت زنان جمهوری اسلامی ایران در ادامه افزود: طلبه‌ها در این حوزه با گذراندن دروس عمومی و تخصصی موفق به كسب مدرك كارشناسی معتبر از آموزش عالی می‌شوند و می‌توانند جهت ادامه تحصیل در آزمون سراسری كارشناسی ارشد دانشگاهها ثبت‌نام نمایند.

وی خاطر نشان كرد: فارغ التحصیلان این حوزه علمیه از نظر علمی در سطح بسیار بالایی قرار دارند و متقاضیان علاقه‌مند به شركت در این حوزه می‌توانند همه ساله قبل از شهریور ماه در آزمون ورودی شركت كرده و با اخذ نصاب نمره و كسب امتیاز در مصاحبه حضوری در این حوزه مشغول به تحصیل شوند.

وی در ادامه با بیان اینكه فارغ التحصیلان و طلبه‌های این حوزه در دوران هشت سال جنگ تحمیلی به صورت سازماندهی شده در پشت جبهه‌های جنگ مشغول به خدمت بودند عنوان كرد: با توجه به چهل سال سابقه پرورش طلبه در این حوزه تجدید بنای این مكان در اولویت امور قرار دارد.

وی تشكیل سمینارها و مجمع نخبگان زنان حوزه و دانشگاه را راهی برای رسیدن به وحدت هر چه بیشتر این دو مركز علمی - اجتماعی دانست.

شایان ذكر است حوزه علمیه اسلام شناسی حضرت فاطمه الزهرا (س) در سال 1347 توسط دختر مرحوم آیت‌الله مقدسی ‌شیرازی تاسیس شد.

روابط عمومی موسسه

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین