تبیان، دستیار زندگی
پروردگارا! هر شب از تو خواسته ای می طلبم و تو سخاوتمندانه آن را استجابت می کنی، پس چگونه امید نداشته باشم که در این شب خواسته مرا اجابت کنی؟ بارالهی! آن خواسته ای از من را اجابت فرما که می دانی خیر من در آن است و ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دعاها و آرزوهای کاربران تبیان (1)

دعا

چندی پیش سوال ویژه ای در سایت تبیان مطرح شد که در این سوال از شما عزیزان خواسته بودیم آرزوها و دعاهای خود را در قالب جملاتی زیبا برای ما ارسال نمایید . آنچه که در این مطلب می خوانید بخشی از پاسخهای ارسالی شماست . امیدواریم مقبول طبع شما قرار گیرد :

- پروردگارا! هر شب از تو خواسته ای می طلبم و تو سخاوتمندانه آن را استجابت می کنی، پس چگونه امید نداشته باشم که در این شب خواسته مرا اجابت کنی؟ بارالهی! آن خواسته ای از من را اجابت فرما که می دانی خیر من در آن است و من را از خواستن آنچه که می دانی به صلاحم نیست بازدار... آمین.

- خدایا یاریم ده تا از منتظران آن منجی عالم بشریت باشم الهی توفیقم ده تا مسلمان زندگی کنم و مسلمان بمیرم.

- داشتن ایرانی قدرتمند و سرافراز در دنیا، ظهور امام زمان(عج)، شفای مریضان و همیشه سایه پدر و مادرم بالای سرم باشه تا با دعاشون همیشه موفق باشم.

مقدمات پیش از دعا

- آرزویم ظهور حضرت حجت و فرج ایشان می باشد تا داد مظلوم را از ظالمان بگیرد. الهی آمین

- اللهم صل علی محمد و آل محمد خدایا، یا سبحان، یا رحیم، یا حی و یا قیوم، یا رب العالمین، یا هادی، یا رب. گناهان ما را ببخش و ما را به راه راست هدایت کن، یا منان ما را در بالاترین مرتبه بهشت جنت الفردوس قرار بده و از همسایگان پیامبر (ص) قرار بده و ما را از آتش دوزخ و عذاب قبر حفظ و محفوظ بگردان. یا عظیم و یا کبیر، از ما راضی و خوشنود باش و ما را از افراد با تقوا، با ایمان، مومن و مسلمان و نماز خوانت قرار بده، خدایا با را با پیامبرات محشور بگردان و ما را از پل صرات با آخرین سرعتی که در آنجا وجود دارد عبور بده. یا آُبده (بی آغاز)، یا ابی انجام (بی انجام)، یا بنشت (ریشه آفرینشبه)، یا رب به ما توفیق ملقات با خودت را شامل بگردان و روز به روز به درجات ما بیفزا و در روز عجل ما، درجه و ایمان ما را به بی نهایت برسان. یا ناشا (با انصاف)، یا پَروَرا (پرورنده)، یا پانه (پاسبان)، یا ان آئینه (بدون شکل)، یا خَروشید توم (بی نیازترین) در آخر کار چنان کن که توی الله از ما راضی باشی و ما رستگار خدایا، یا پدمافی (پیمانه دار)، یا پیروزگر (فاتح)، یا اورمزد (دانای مطلق)، یا اهو (حاکم مطلق) یا رب این دعا را در حق تمام مسلمانان قبول کند و نیز این دعای من عاجز و خطا کار را استجاب کن یا کریم (آمین یا رب العالمین) الهم صل علی محمد و آل محمد دعا را شرایطی است: اول: خواستن و طلب فرق است بین خواندن دعا و دعای واقعی. تا دل انسان با زبان هماهنگی‏ نداشته باشد دعای واقعی نیست. باید در دل انسان جداً و واقعاً خواست و طلب پیدا شود، حقیقتاً در وجود انسان احتیاج پدید آید که: هر چه رویید از پی محتاج رست تا بیابد طالبی چیزی که جست هر که جویا شد بیابد عاقبت مایه‏اش درد است و اصل مرحمت هر کجا دردی دوا آنجا رود هر کجا فقری نوا آنجا رود هر کجا مشکل جواب آنجا رود هر کجا پستی است آب آنجا رود آب کم جو تشنگی آور به دست تا بجوشد آبت از بالا و پست «امن یجیب المضطرإذا دعاه و یکشف السوء»" (نمل ، 62) آیا کیست که مضطر را هنگام نیاز اجابت کند و بدی را از وی دور سازد (او بهتر است یا این بتهای ناتوان؟). دوم: ایمان و اعتماد به استجابت. سوم: مخالف نبودن با سنن تکوین و تشریع. چهارم: هماهنگی سایر شئون دعا کننده. پنجم : مورد دعا نتیجه گناه نباشد. ششم: دعا نباید جانشین فعالیت قرار گیرد.

- الهی چشمی به من بده که در هر جا مولا و مقصود خود قائم آل محمد را ببینم.

دعا

- الهی عاقبت مان را در هم جواری با دردانه ی عالم حضرت زهرا(س) قرار ده...

- بسم الله الرحمن الرحیم پیش از این فکر می کردم خدا خانه ای دارد میان ابرها کاش می فهمیدم چرا جای دارد در قلب این انسان ها؟

- خدایا آرزویم وجود تو در دلم هست البته تو همیشه در دلم هستی اما گاهی من دلم را نادیده می گیرم. خدایا در دلم عشق مهدی فاطمه قرار بده.

- تقدیم به کودکان بی گناه غزه: آرزو دارم دلت از غصه ها خالی شود سهم تو از زندگی یک عمر خوشحالی شود.

- خدایا مرا خودت بکش تا خون بهایم همنشینی با تو باشد.

- خدایا چنان کن که همان طور که خودت می خواهی باشم و چنان کن سرانجام کار که تو خوشنود باشی و ما رستگار.

ساعت عبادت و دعا

- "اللهم اغن کل فقیر" خدایا! همه‌ی نیازمندان را بی‌نیاز فرما! "اللهم اشبع کل جائع" خدایا! همه‌ی گرسنگان را سیر فرما! "اللهم اکس کل عریان" خدایا! همه ‌ی برهنگان را بپوشان! "اللهم اقض دین کل مدین" خدایا! وام همه ‌ی بدهکاران را بپرداز! "اللهم فرج عن کل مکروب" خدایا! گرفتاری همه ‌ی گرفتاران را گشایش فرما "اللهم رد کل غریب" خدایا! همه‌ ی در راه ماندگان را برسان" "اللهم فک کل اسیر" خدایا! همه‌ی اسیران را آزاد فرما" "اللهم اصلح کل فاسد من امور المسلمین" خدایا! همه‌ ی عوامل فساد در مسلمانان را ریشه‌ کن فرما" "اللهم اشف کل مریض" خدایا! همه‌ی مریضان را شفا عنایت فرما!

- مهربان خدای من، می خواهم در این شب آرزوها، اولین آرزویم ظهور آخرین باز مانده از قبیله عشقت باشد، او که با ظهورش دنیا بهشتی زیبا را به نظاره خواهد نشست و پس از آن از تو می خواهم به حرمت ماه خودت و به حق اشک نیمه شب عارفانت که مولای آنان امام علی (ع)است از گناهان ما درگذری که جز بخششت امیدی نداریم.آمین

- خدایا به من کمک کن تا در زندگی ام آدم موفقی باشم و راه را از بی راه تشخیص دهم.

- بار الها ایمان و تقوی همراه با سلامتی و دل خوش و خانواده ای سالم به من عطا بفرما


بخش امور کاربران سایت تبیان

قرعه کشی به مناسبت مبعث حضرت رسول (ص)

جنبش وبلاگی پیامبر رحمت (ص)

تشکر از کاربران تبیان