سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در پی حوادث خونین و تألم بار در عراق ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام تسلیتی ، ملت عراق را به حفظ انسجام و مأیوس كردن دشمن از تحقق اهداف تفرقه برانگیز فراخواندند. متن پیام به این شرح است: بسم‌الله‌الر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی حوادث خونین كاظمین و بغداد


در پی حوادث خونین و تألم بار در عراق ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام تسلیتی ، ملت عراق را به حفظ انسجام و مأیوس كردن دشمن از تحقق اهداف تفرقه برانگیز فراخواندند.

متن پیام به این شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

«انالله ‌واناالیه راجعون» امروز صدها تن از عزیزترین برادران و خواهران ایمانی ما، از پیر و جوان و كودك ، زن و مرد، دراجتماع عظیم مردمی كه در ماتم شهادت مولای ما، حضرت امام موسی بن جعفر علیه‌السلام، در شهر مقدس كاظمین و بغداد مشغول عزاداری بودند، براثر حادثه‌ای خونبار به لقاء‌الله پیوستند و همه را داغدار و سوگوار كردند.

ملت عراق كه هنوز خاطره انفجارهای گذشته در شهرهای كربلا و نجف توسط دست پروردگان دشمن را از یاد نبرده،اینك در شهر مقدس كاظمین نیز دستخوش حمله آتشین دهشت‌افكنان مزدور و سپس ضایعه ناشی از تهدید آنان می‌گردد.

به یقین اشغالگران عراق كه به بهانه امنیت ، حضور شوم خود را بر ملت عراق تحمیل كرده‌اند ، مسوول اصلی این گونه حوادث مصیبت بارند و باید پاسخگو باشند.

اینجانب با قلبی اندوهگین،این مصیبت را به پیشگاه مقدس حضرت بقیه‌الله الاعظم روحی فداه و نیز به ملت بزرگ عراق و به مراجع معظم و حوزه‌های علمیه و دولت مردمی عراق تسلیت می‌گویم و با تضرع و ابتهال از خدای متعال نصرت كامل را برای ملت عراق مسألت می‌كنم و از حضرتش می‌خواهم كه قربانیان این حادثه تلخ را با مولایشان امام موسی‌بن جعفرالكاظم علیه‌السلام محشور فرماید و به مصدومین شفای عاجل و به همه مصیبت دیدگان صبر و شكیبایی و اجر وافر عنایت فرماید.

از ملت هوشیار و مومن عراق می‌خواهم كه به رغم دشمنان و توطئه‌گران ، وحدت و انسجام خود را حفظ نماید و دشمن را از دستیابی به هدف این نوع توطئه‌ها كه ایجاد تفرقه در ملت عراق است ، مایوس گردانند.

خداوند شرّ مستكبران ِ بیگانه از عاطفه و مروت را از سر عراقیان و همه امت اسلامی زایل فرماید.

سید علی خامنه‌ای

???/??/???

منبع : ایرنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین