سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مشروح کنفرانس خبری رئیس جمهوری
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تعویق مذاکره برای تنبیه

كنفرانس خبری رییس جمهور با رسانه‌های داخلی و خارجی با طرح سوال خبرنگار شبکه خبر درباره شرایط جدید ایران برای گفت‌وگو با گروه 1+5 آغاز شد.

احمدی نژاد

به گزارش تبیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر احمدی‌نژاد در پاسخ به این سوال با اشاره به سابقه مذاکرات ایران با گروه 1+5 و سرانجام آن تا موضوع تبادل هسته‌ای گفت: به رغم توان ایران در زمینه تولید سوخت 20 درصدی موضوع تبادل را پذیرفتیم تا فضای جهانی را به سمت تعامل و همكاری بیشتر سوق دهیم اما در مذاكرات كسانی كه باید طبق قانون و بدون هیچ شرطی سوخت 20 درصد مورد نیاز راكتورهای تحقیقاتی را برای تولید دارو به ما تحویل دهند شرط هایی گذاشتند كه گسترده تر از یك تبادل هسته ای بود آنها استقلال و حقوق قطعی ملت ایران را هدف قرار دادند و طبیعی بود كه این مذاكرات به نتیجه نرسید.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به درخواست اوباما از برزیل و نخست وزیر تركیه برای میانجیگری در موضوع هسته‌ای ایران و القای این مطلب که طرف ایرانی حاضر به گفتگو در یک فضای عادلانه و منطقی نیست، یادآور شد: این دو شخصیت محترم در ایران با چیزی مواجه شدند كه كاملا عكس ادعای آمریکایی‌ها بود.

دکتر احمدی نژاد خاطر نشان کرد: فضای ایران فضای منطقی و فضای تعامل و فضای قانون مدار است و بر همان اساس بیانیه تهران تنظیم شد و در واقع این بیانیه براساس درخواست آقای اوباما از رییس جمهور برزیل و نخست وزیر تركیه تنظیم شد اما كسانی كه در مقابل این حركت منطقی حرفی برای گفتن نداشتند به رسم گذشته و براساس بداخلاقی‌های جاری مستكبران به جای استقبال از بیانیه تهران به سمت قطعنامه حركت كردند و بعد از قطعنامه هم بلافاصله پیام دادند كه قصد داریم با ایران گفتگو کنیم.

 باید بدانند در مذاکرات به غیر از گروه 1+5 عده دیگری هم حضور خواهند داشت و درباره موضوعات بشری و دغدغه های مشترك گفتگو خواهد شد

رییس جمهور گفت : بحث بیانیه تهران موضوع جداگانه‌ای است و مسیر خود را طی خواهدكرد و ما هم بدنبال گفتگو هستیم اما شرایط اکنون عوض شده است زیرا آنها با صدور قطعنامه و به خیال خود دست پیش را گرفتند و به نقطه تبعیض‌آلود شورای امنیت پناه بردند و ما اسم این اقدام را بی‌اخلاقی می‌گذاریم و به همین خاطر زمان مذاکرات را تا مردادماه - نیمه ماه مبارک رمضان - به عقب می‌اندازیم تا گروه 1+5 مقداری ادب شوند و رسم گفتگو با ملت‌ها را بیاموزد.

رییس جمهور افزود: آنان باید چند نکته را به وضوح برای ملت‌ها بیان و نظر خود را درباره چند چیز اعلام كنند؛ اول نظر خود را درباره بمب‌های اتمی رژیم صهیونیستی بیان و اعلام کنند که آیا موافق زرادخانه رژیم صهیونیستی هستند یا مخالف. ما مذاكرات خود را بر مبنای اعلام نظر آنها تنظیم خواهیم كرد، زیرا مذاکره باكسانی كه از وجود بمب‌های اتمی در سرزمین اشغالی حمایت می‌كنند شیوه خاصی می‌طلبد و با كسانی كه مخالف هستند بگونه‌ای دیگر.

رییس جمهور با اشاره به نشست نیویورک و تنظیم و اصلاح مقررات ان‌پی‌تی گفت: كسانی كه می خواهند با ایران گفتگو كنند باید به صراحت اعلام كنند آیا می خواهند از قوانین ان پی تی تبعیت كنند یا نمی خواهند تبعیت كنند؟ كسانی كه بخواهند تبعیت كنند ما با آنها به شیوه ای و با كسانی كه نخواهند به شیوه دیگری گفتگو می كنیم .

رییس جمهور تصریح کرد : كسانی كه می خواهند با ایران گفتگو كند باید اعلام كنند منظورشان از گفتگو چیست آیا می خواهند با ایران دوستی كنند یا دشمنی؟ ما از نیمه ماه مبارك رمضان به بعد آماده گفتگو هستیم.

دکتر احمدی نژاد خاطر نشان کرد: البته تركیب مذاكره كنندگان هم باید مقداری تغییر كند و حاضران در گفتگوها نباید به فقط 5 كشوری كه صاحب امتیاز ناعادلانه حق وتو هستند، خلاصه شود و کسان دیگری هم باید در مذاکرات حضور داشته باشند.

رییس جمهور تصریح کرد : ادامه گفت و گوها مستلزم این است كه طرف گفتگو اولا به طور شفاف نظرات خود را درباره موضوعات مطرح شده بیان كند، ضمن اینکه باید بدانند در مذاکرات به غیر از گروه 1+5 عده دیگری هم حضور خواهند داشت و درباره موضوعات بشری و دغدغه های مشترك گفتگو خواهد شد.

پایه گفتگوها با 1+5 بیانیه تهران است

رییس‌جمهور در ادامه کنفرانس خبری و در پاسخ به سوالی در خصوص علاقمندی 1+5 برای مذاکره با جمهوری اسلامی ایران و اظهارات اخیر سارکوزی رییس‌جمهور فرانسه در زمینه ادامه گفتگوها برای تبادل سوخت هسته‌ای به صراحت گفت: برای تبادل آماده ادامه گفت‌و‌گو هستیم اما پایه گفت‌و‌گوها بیانیه تهران است که بر اساس قانون، احترام و دوستی وعدالت تنظیم شده است، رییس‌جمهور افزود: اگر چه ما توان تولید سوخت 20 درصدی را داریم اما معتقدیم تبادل راهی برای تعامل و بهتر از تقابل است.

احمدی نژاد

رییس‌جمهور در پاسخ به سوالی دیگر درباره موضوع هسته‌ای ایران خاطر نشان کرد: در ایران چیزی به نام موضوع هسته ای وجود ندارد اما از طرف دشمنان ملت ایران، موضوع هسته‌ای به عنوان بهانه مطرح می‌شود تا مانع از شکوفایی ملت ما شوند زیرا در صورت شکوفایی ایران، مناسبات جهانی به سرعت تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

دکتر احمدی‌نژاد دشمنان ملت ایران را کسانی خواند که از جنگ هشت ساله صدام علیه جمهوری اسلامی حمایت کرده و در پنج دهه اخیر از دیکتاتورترین دیکتاتورها در ایران پشتیبانی کردند.

رییس‌جمهور با اشاره به تحولات سیاسی ایران در پنج دهه‌ اخیر و شکست پیاپی آمریکا و متحدانش در برابر ملت ایران چنین نتیجه گرفت: بهترین راه برای مخالفان احترام به قانون، عدالت و حقوق ملت‌هاست. به جای تقابل راه همکاری را در پیش بگیرند این بهترین مسیر است ما چیزی بیش از قانون نمی خواهیم و به نفع آنهاست که به قانون تن دهند.

دکتر احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص ارتباط بین صدور قطعنامه عجولانه ضدایرانی شورای امنیت و اقدام رژیم صهیونیستی در حمله به کاروان آزادی در آب‌های بین‌المللی گفت: بسیاری معتقدند دولت آمریکا به طور کامل تحت سلطه صهیونیست‌هاست و به همین خاطر قطعنامه ضدایرانی شورای امنیت در حالی طرح و به تصویب رسید تا از تمرکز افکار عمومی جهان علیه اقدام جنایتبار رژیم صهیونیستی در حمله به کاروان آزادی بکاهد؛ اما اشتباه کردند زیرا خواست ملت‌ها برای تغییرات در جهان و تنبیه قاطع رژیم صهیونیستی یک خواست روز افزون و آتشی زیر خاکستر است.

دشمنان ملت ایران را کسانی خواند که از جنگ هشت ساله صدام علیه جمهوری اسلامی حمایت کرده و در پنج دهه اخیر از دیکتاتورترین دیکتاتورها در ایران پشتیبانی کردند

تحریم‌های دشمنان به فرصت‌های عالی در اقتصاد ایران تبدیل می‌شود

رییس‌جمهور در بخش دیگری از این کنفرانس خبری با تأکید بر اینکه نقد لازمه پویایی یك جامعه است، اظهار داشت: كشور ما به سرعت در حال پیشرفت است ما نیازمند نقد و نظریه‌پردازی مستمر هستیم. نظارت بر رفتارها و تعاملات اجتماعی یك وظیفه عمومی است. اگر نقد از مفهوم اصلی خود فاصله بگیرد و به اتهام تبدیل شود دیگر نقد نیست البته ما همچنان نیازمند تبیین مرزهای نقد و تخریب هستیم.

دكتر احمدی‌نژاد افزود: در نقد نقاط قوت و ضعف بررسی و راه حل ارایه می‌شود. اما نسبت دادن عمل مجرمانه به كسی نقد نیست.

رییس‌جمهور مرز رسانه‌های حزبی و رسانه‌های مستقل را در كشور مخدوش شده ارزیابی كرد و گفت: بسیاری از رسانه‌های ما وابسته به جریان‌های سیاسی و گروهی هستند. اگر آنها بالای روزنامه خود بنویسند كه ما وابسته به گروه، باند و دسته سیاسی مشخصی هستیم در این صورت هر چه بگویند مهم نیست حتی اگر تخریب کنند. زیرا خواننده متوجه می‌شود آنها از چه موضعی صحبت می كنند.

رییس‌جمهور تبعیض در اجرای قانون را یكی از بزرگترین تبعیض‌ها دانست و اظهار داشت: هر سه قوه تلاش بیشتری كنند تا بیش از گذشته قانون برای همه اجرا شود. دولت به نوبه خود تلاش كرده است با سعه‌صدر راه را برای گسترش نقد باز كند.

احمدی نژاد

رییس‌جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تدابیر ویژه ایران برای مقابله با تحریم‌های جدید آمریکا در بخش سوخت و بنزین چیست، خاطر نشان کرد: شاید پیش از این تصور می‌شد که رهبران آمریکا تاریخ نمی‌دانند یا با تاریخ ملت ایران و خاورمیانه آشنا نیستند اما اکنون مشخص شده است که آنها جغرافیا هم نمی‌دانند.ودربی‌اطلاعی محض به سر می برند.

رییس جمهور در ادامه اظهار داشت: ایران، بایک میلیون و648 هزار و 195 كیلومتر مربع مساحت و با 75 میلیون نفرجمعیت از نظر ذخایر نفت و گاز دنیا در رتبه دوم قرار دارد مردم این سرزمین در یك هفته می‌توانند تولید بنزین خود را به 20 میلیون لیتر افزایش دهند و اگر امروز تصمیم بگیرند می‌توانند مصرف بنزین خود را به نصف کاهش دهند بدون اینکه رشد اقتصادی دچار مشکل شود.

رییس‌جمهور با اشاره به شناخت نادرست دشمنان از ایران تصریح کرد: آنها فكر می كنند ایران جزیره‌ای در یک اقیانوس است که باید آن را با ذره‌بین پیدا کرد و یا تصور می‌کنند ملت ایران چشم به دست آنها دوخته است سی سال است ما از شما چیزی نگرفتیم تحریم‌‌های شما، به سرعت تبدیل به فرصت‌های عالی در اقتصاد ایران می‌شود و هیچ تأثیر منفی بر اقتصاد ایران ندارد البته این تحریم‌ها برگفتگوها تأثیر دارد و موجب بدبینی و بی‌اعتمادی ما می‌شود.

رییس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار آسوشیتدپرس مبنی بر ادعای سازمان سیا دایر بر توانایی ایران برای ساخت دو بمب اتمی گفت: رییس سازمان سیا چیزهای دیگری هم می‌داند كه نگفته است و آن اینکه ایرانی‌ها خیلی عاقل تر از آن هستند كه دیگران فكر می‌كنند. چگونه با دو بمب می‌توان در مقابل بیست هزار بمب ایستاد و نكته دیگر اینكه تاریخ نشان داده ایرانی ها در برخورد با دشمنان‌ خود همیشه از اندیشه، تدبیر و روشهای انسانی استفاده کرده و همه دشمنان را به زانو در آورده است امروز ما در مقابل سی سال دشمنی آنها از منطق ، فرهنگ و انسانیت استفاده كردیم.

دكتر احمدی نژاد افزود: آنهایی كه از دو بمب آنقدر می ترسند چطور 20 هزار بمب را انبار کردند. ما به صراحت اعلام کردیم بمب اتمی متعلق به دولت های عقب افتاده سیاسی و فاقد منطق است ضمن اینکه دیگر بمب به درد نمی‌خورد به عنوان مثال هنگامی كه دولت آمریکا ما را تهدید هسته ای کرد چه اثری بر معادلات جهانی گذاشت آیا به نفع آمریكا، یا به ضرر آمریكا تمام شد، پاسخ روشن است امروز احمقانه ترین کار انباشت سلاح های اتمی است . آنها می خواهند با اصرار در این موضوع شریک جرم پیدا کنند در حالیكه ایران هیچ گاه شریک جرم شما نخواهد شد.

 ما به صراحت اعلام کردیم بمب اتمی متعلق به دولت های عقب افتاده سیاسی و فاقد منطق است

رییس شورای عالی امنیت ملی با تاكید بر اینكه تا خلع سلاح همه كشورهای زورگو ایستادگی می كنیم تصریح كرد: در این موضوع نگران خود نیستیم بلكه نگران ملت‌هایی هستیم که بمب‌های اتمی آمریكا را در پایگاههای نظامی كشور خود انبار کرده‌اند. دولتی که نمی تواند یک چاه نفت را مهار کند چطور می تواند از چند هزار بمب اتم در پایگاه‌های نظامی خود در كشورهایی مانند بلژیك، آلمان، ایتالیا ، ژاپن و دیگر پایگاه های آمریكا در صیانت کند امروز بخش عظیمی از بشریت در خطر است خطری كه نامش از ضعف مدیریت آمریکایی ها بر زرادخانه‌های اتمی ناشی می‌شود.

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه آمریكا آرزوی استفاده از بمب هسته ای را با خود خواهد برد، این شیوه را متعلق به گذشته دانست و افزود: روشن است که آنها نمی توانند نگهداری از این بمب ها را مدیریت کنند ما نگران مردم آمریکا ، ژاپن و دیگر كشورها هستیم.

رییس جمهور خاطر نشان كرد : اوباما همواره از سوی ملت ها صحبت می‌کند پیشنهاد می كنیم میان مردم آمریكا بلژیک ، ایتالیا ، آلمان و ژاپن رفراندوم برگزار كنند تا مشخص شود كه آیا مایل به نگهداری از بمب‌های آمریكا در كشورهای خود هستند.

رییس جمهور همچنین در پاسخ به سوالی درباره همسویی روسیه و چین در قبال قطعنامه ضدایرانی شورای امنیت، گفت: جمهوری اسلامی ایران تقریباً با تمام دولتها به جز آمریکا و رژیم صهیونیستی تعامل دارد و در خصوص برخی مواضع کشورها آمریکا را طراح همه دشمنی ها با ملت ایران می‌شناسد. البته کسانی که علیه ایران رأی داده‌اند. تقریبا مایوس هستند گرچه نمی‌خواهند آن را اعلام کنند.

شعار دولت، همکاری، همدلی و قانونمداری برای خدمت به مردم است

رییس‌جمهور دیدگاه‌های خود را درباره مسایل داخلی در پاسخ به سوال خبرنگار واحد مرکزی خبر اینگونه آغاز کرد: شعار دولت، همکاری، همدلی و قانونمداری برای خدمت به مردم است و این شعار را همواره در جلسات حضوری و عمومی و در رسانه‌ها مطرح می‌کند.

احمدی نژاد

دکتر احمدی‌نژاد موضع دولت را در خصوص مسایل فرهنگی بسیار روشن دانست و گفت: دولت، دولت فرهنگی است و سرمایه گذاری اصلی دولت در بخش فرهنگ صورت می‌گیرد دولت به‌دنبال برداشتن موانع در بخش‌های گوناگون فرهنگ است.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه اظهارنظرها در حوزه زنان معمولاً بسیار با تندی و افراط و تفریط مطرح می‌شود، گفت: ما اعتقاد داریم زنان ایران كرامت، شخصیت و ادب اسلامی را خودشان انتخاب كرده‌اند زنان ایران داوطلبانه در عرصه انقلاب پیشتاز بودند؛ در دفاع مقدس نقش زنها بیشتر از مردها بود آنان بودند كه فرزندان و مردان و برادران خود را برای دفاع مقدس و پیشبرد اهداف انقلاب تشویق و پشتیبانی کردند و تاامروز هم در صحنه انقلاب پیشتازند من فكر می‌كنم وقتی در مورد خانم‌ها یا آقایان و یا جوانان صحبت می‌شود باید توجه داشته باشیم راجع به انسانهایی صحبت می كنیم که سابقه تمدن سازی و فرهنگ‌سازی دارند.

رییس‌جمهور در پاسخ به اینکه برنامه چهارم، توسعه به پایان رسیده اما بطور كامل ارایه نشده است، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی برنامه چهارم را تا پایان شهریور ماه تمدید كرده و اکنون در متن برنامه چهارم هستیم؛ قانون بودجه هم امسال بر مبنای قانون برنامه چهارم تنظیم و گزارش های نظارتی هم تهیه و منتشر شده است.

دكتر احمدی‌نژاد عملكرد دولت را در زمینه برنامه چهارم، قوی‌تر از برنامه‌های قبلی اعلام كرد و گفت: برنامه چهارم برای قوه مقننه و قضاییه و برای سایر بخش ها وظایفی تعیین کرده آن بخشی که مربوط به دولت است به نسبت برنامه های قبلی، قوی‌تر اجرا شده است.

دكتر احمدی‌نژاد در خصوص وقف دانشگاه آزاد هم گفت تأكید دولت بر اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است

رییس‌جمهور در خصوص تأثیرات قطعنامه تحریم اخیر شورای امنیت در برنامه‌های اقتصادی دولت گفت: نزدیک به سی سال است ایران با آمریکا رابطه مستقیم اقتصادی ندارد در حالی که قبل از پیروزی انقلاب شریک اول تجاری ایران، آمریکا بود. با وجود این شرایط آمریکا چه کسانی را تحریم می‌کند؟ آمریكا با حمایت از اینگونه اقدام‌ها در واقع‌ دیگران را تحریم می‌كند.

دكتر احمدی‌نژاد در پاسخ به واكنش ایران در خصوص بازرسی كشتی‌های ایرانی در آبهای بین‌الملل هم تأكید كرد: ملت ایران حق مقابله به مثل را در مقابل اقدامات عملی قطعنامه برای خود محفوظ می‌دارد. تجربه هم نشان داده ما قادریم از حقوق خودمان دفاع کنیم ما نمی خواستیم کار به اینجا برسد اما اگر عده ای اصرار داشته باشند مطمئن هستم از هرگونه اقدامی علیه ایران به شدت پشیمان خواهند شد حتی اگر اقدام کننده آقای اوبامایی باشد که با شعار تغییر به صحنه آمده است. روش های آقای بوش و اعمال دیکتاتوری برای اداره جهان شکست خورده است و نمی‌توان با شعار تغییر همان روش‌های گذشته را ادامه داد کسانی که واقعاً با بی صداقتی روش های دیکتاتوری را به نام روش های دمکرات مابانه ادامه بدهند، شکستشان سنگین‌تر است البته امیدواریم در این مسیر وارد نشوند اما آمادگی کامل داریم اگر دست از پا خطا کنند، حتما به همان نسبت پاسخ خواهند گرفت.

احمدی نژاد

دکتر احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی مبنی بر مبارزه با مفاسد اقتصادی و اینکه عده‌ای یکی از مقامات دولت را به فساد اقتصادی متهم کرده‌اند، گفت: از اینکه قوه قضاییه مصمم باشد با مفاسد برخورد کند خیلی خوشحال هستیم و از آن استقبال می کنیم انتظار هم داریم در عمل محقق شود. دولت هم پشتیبانی کامل خواهد کرد که این موضوع محقق شود. در چارچوب قانون و مقررات باید عدالت اجرا شده و محدودیتی هم برای کسی وجود نداشته باشد البته باید قوه قضاییه به شکایت معاون اول رییس‌جمهور هم در مورد افتراهایی که به او زدند رسیدگی کند؛ معاون اول رییس جمهور از عده ای که او را متهم کردند شکایت کرده خیلی مناسب است که رسیدگی شود تا بقیه جامعه احساس امنیت کنند.

ساز و كارهای لازم برای اجرای هدفمند كردن یارانه‌ به سرعت در حال ایجاد است

در ادامه كنفرانس خبری چند تن از خبرنگاران درباره برنامه‌های اقتصادی دولت بویژه در زمینه هدفمند كردن یارانه‌ها سوالاتی مطرح كردند.

رییس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه دولت تا چه میزان بسترهای لازم را برای هدفمند كردن یارانه ها فراهم كرده است ، گفت: ساز و كارهای لازم به سرعت در حال ایجاد است دائما اطلاع رسانی می شود بسته های مدیریتی بخش های مختلف تهیه و در كارگروه‌ها مورد بررسی قرار می گیرد و هم اكنون بخش به بخش با گروه های مردمی در حال تنظیم قراردادها و موافقتنامه ها هستند بنابراین با گام های محكم و با برنامه جلو می رویم و در زمان مقرر طرح یارانه‌ها اجرایی خواهد شد .

دكتر احمدی‌نژاد برنامه‌ریزی دولت را در بخش اقتصاد رضایت‌بخش خواند و گفت: بودجه سال 88 با 23 هزار میلیارد كسری آشكار و پنهان به دولت داده شد اما دولت با بسیج همه توان مدیریتی خود از یك قانون ناهماهنگ و ضعیف و بدون تخلف در قانون برنامه‌های پیش‌بینی شده را اجرایی كرد.

رییس‌جمهور تعامل دولت و مجلس را موضوعی دو طرفه دانست و تصور امر بر بودن دولت را تصوری غلط خواند و گفت: مسئولیت اداره كشور، سنگین‌ترین كار حكومت است كه برعهده دولت گذاشته شده است.

دكتر احمدی‌نژاد افزود: دولت برای اصلاح امور و كاهش تصدی‌گری به دنبال كوچك كردن بدنه خود است و این امر در قالب برنامه پنجم اجرایی خواهد شد.

رییس جمهور همچنین در خصوص ابلاغ مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز گفت: تا به امروز تمام مصوبات این شورا ابلاغ شده است .

دكتر احمدی‌نژاد در خصوص وقف دانشگاه آزاد هم گفت تأكید دولت بر اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

 شعار دولت، همکاری، همدلی و قانونمداری برای خدمت به مردم است و این شعار را همواره در جلسات حضوری و عمومی و در رسانه‌ها مطرح می‌کند

حادثه هفتم تیر صحنه رویارویی جبهه دنیاطلبان و عدالت‌خواهان بود

رییس‌جمهور در ابتدای این نشست خبری در سخنان كوتاهی با گرامیداشت شهادت شهید مظلوم بهشتی و یارانش گفت: بیست و نه سال قبل در چنین روزی دست قدار تروریست های بی فرهنگ جمع كثیری از انسان های شایسته آزاده و آزادی خواه و عدالت طلب را به خاك و خون كشید. دشمنان ملت ایران كه در برابر انقلاب عظیم ایران قادر به ارائه هیچ منطق و فرهنگ روشنی نبودند به تصور باطل خودشان برای ایجاد سد در برابر سیل خروشان فرهنگی ملت ایران دست به ترور های كور زدند .

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه وقوع حادثه هفتم تیر صحنه نمایش دو چهره از دو جبهه جهانی بود اظهار داشت: جبهه اول جبهه دنیا طلبان توسعه‌طلبان و خودخواهان است كه برای رسیدن به اهداف خود از كشتار، ترور، اشغال و تهدید ابایی ندارند.

رییس‌جمهور جبهه دوم را جبهه اكثریت قاطع ملت‌ها خواند كه در پی دوستی و محبت و عشق و عدالت و كرامت هستند و با اشغالگری، تهدید و زورگویی، تجاوز به حقوق ملت ها و با تبعیض در مناسبات بین المللی مخالف‌اند.

دكتر احمدی‌نژاد تصریح كرد: ملت ایران و شهدای هفتم تیر قطعا متعلق به جبهه آزادی خواهان و عدالت طلبان و پاكان هستند .

احمدی نژاد

رییس‌جمهور خاطر نشان كرد: دشمنان امروز ملت ایران همان كسانی هستند كه تروریست های آن زمان را حمایت و تشویق كردند و امروز هم به آنها امكان فعالیت تروریستی ارائه می‌كنند.

دكتر احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به ایام ولادت امیرالمومنین علی(ع) گفت: امام علی(ع) انسانی كامل و افتخار همه بشریت و همه عالم است، كسی نیست كه با شخصیت امیرالمومنین علی (ع) آشنا شود و عاشق او و محو در زیبایی های شخصیتی و رفتاری و اندیشه ای او نشود. امیرالمومنین هدیه خدا به بشریت است الگوی انسان كامل، الگوی زندگی سعادت بخش است حق بر مدار اوست و او بر مدار حق است. امیرالمومنین علی (ع) مرد قانون عدالت و اجرای عادلانه است او مرد مدارای با مردم و عشق به مردم و فداكاری در راه عدالت است او مرد رأفت و مهربانی است او مرد خشم مقدس در برابر ظالمان و مستكبران و متجاوزین به حقوق انسان هاست او حامی مظلومان است.

رییس‌جمهور گفت: امام علی(ع) الگوی جوانمردی و شجاعت است و همه زیبایی های اخلاقی و آرمانهای انسانی در وجود او متجلی است و بشر در طول تاریخ و بخصوص امروز به مردی چون او نیازمند است كه بیاید و همه فاصله ها را بردارد؛ دلها را به هم گره بزند و عشق و عدالت را جایگزین كینه و تبعیض و بی عدالتی كند بشریت نیازمند مردی مثل اوست كه بیاید فریاد پاكی را؛ صداقت و دوستی را در جهان طنین انداز كند و مستكبران و خودخواهان سیری ناپذیر را سرجای خود بنشاند .

رییس‌جمهور تعامل دولت و مجلس را موضوعی دو طرفه دانست و تصور امر بر بودن دولت را تصوری غلط خواند و گفت: مسئولیت اداره كشور، سنگین‌ترین كار حكومت است كه برعهده دولت گذاشته شده است

رییس‌جمهور در ادامه با اشاره به ویژگی‌های ماه رجب خاطر نشان كرد: خدای متعال در ماه رجب به بهانه های گوناگون درهای رحمت خود را به روی انسان باز كرده است در ماه رجب خدای متعال رشته های اتصال رحمت و بركت خود را به سوی بشریت روانه كرده است ماه رجب ماه بازگشت به خدا و بازگشت به انسانیت و ارزشهای الهی مطلق است .

دكتر احمدی‌نژاد با اشاره به اینكه ماه رجب فرصتی برای پالایش روح انسان است، اظهار داشت: مسلمانان به خوبی قدر ماه رجب را می‌شناسند؛ البته این ماه متعلق به همه بشریت است، عبادت، خلوت كردن‌ و مناجات با خدا در ماه رجب برای آن است كه دلها از كینه ها خالی و از عشق و محبت پر شود تا همه برای زندگی والاتر و بالاتر آماده شوند.

احمدی نژاد

رییس‌جمهور درباره برگزاری مراسم اعتكاف گفت: این روزها جمع كثیری از ملت ایران در مراسم اعتكاف شركت‌ كرده‌اند، یعنی فارغ از مسایل دنیوی خود را برای ارتباط با خدا آماده می‌كنند تا با روحیه، ایمان، عشق و امید بالاتر به زندگی ادامه دهند و در مسیر حق و عدالت قرار بگیرند .

دكتر احمدی‌نژاد محروم شدن از مفاهیم ارزشمند و والای الهی و انسانی را مشكل اصلی بشریت دانست و تصریح كرد: كسانی كه می خواهند ثروت ملت ها را چپاول كنند و بر دنیا حاكم شوند همواره در طول تاریخ تلاش كردند رابطه انسان ها را با معنویات قطع كنند كه این موضوع ریشه همه مشكلات امروز بشر است .

رییس‌جمهور درباره رفتار مدعیان مدیریت جهانی گفت: مدعیان مدیریت جهانی برای خود امتیازات ویژه، نامحدود و حقانیت مطلق قائل هستند و به خود اجازه می دهند میلیون‌ها انسان را كشته و كشورها را اشغال كنند، از تروریست‌ها به‌طور سازمان یافته و حتی از تولید و توزیع مواد مخدر حمایت كنند، در برابر فرهنگ های ملی و بومی ملت ها كه سرشار از اخلاق، عشق و امید است بایستند و آنها را تخریب كنند.

رییس‌جمهور افزود: امروز نیازمند بازگشت به ارزشها، اخلاق و ارتباطات انسانی هستیم كه این اتفاق خواهد افتاد. این وعده الهی است و وعده الهی تخلف ناپذیر است.

تنظیم برای تبیان: عطاالله باباپور

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین