سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
امروزه مانیتورهای قابل لمس بسیار متداول شده و شما می‌توانید براحتی یکی از آنها را داشته باشید بویژه این تکنولوژی روی موبایل‌های صفحه لمسی (touch Screen) بیشتر ملموس می‌باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

LCD های انعطاف پذیر

امروزه مانیتورهای قابل لمس بسیار متداول شده و شما می‌توانید به راحتی یکی از آنها را داشته باشید به ویژه این تکنولوژی روی موبایل‌های صفحه لمسی (touch Screen) بیشتر ملموس می‌باشد.
lcd های انعطاف پذیر  flexible lcd

البته لپ‌تاپ‌ها نیز از این قافله عقب نمانده‌اند و امروزه مدل‌های صفحه لمسی (touch screen) آن بیش از پیش تولید می‌شود.

خب چشم‌پوشی از صفحه کیبورد خالی از لطف نیست چون در این حالت شما کنترل بهتر و راحتری روی دستگاه خود دارید. این یکی مهمترین دلایل استفاده از این‌گونه تلفن‌ها و لپ‌تاپ‌ها است.

 

در این نمایشگر سنسوری بکار رفته است که تشخیص می‌دهد شما صفحه نمایش را به داخل خم کرده‌اید یا به خارج و با توجه به حالت صــفحه عکــس‌العـمل نشان می‌دهــد. در حالت خم شدن به خارج Zoom in می‌کند و در حالت خم به داخل

 Zoom out

 

کاربران و تولیدکنندگان هر دو به صورت مساوی به دنبال روشهایی جدیدی برای کنترل راحت تر دستگاه خود هستند و این باعث شد صفحه نمایش‌های گوناگونی پا به عرصه وجود بگذارند.

lcd های انعطاف پذیر  flexible lcd

ولی اغلب این روش‌ها تغییر عمده‌ای در این تکنولوژی نبود و عموماً یک طرح شخصی و تک‌کاربردی بود و دلیل آن هم این بود که صفحه نمایش چیز خاصی نیست مگر یک وسیله‌ای که کار نمایش را به عهده داشت نه چیزی بیشتر و ما نیاز به یک تغییرات اساسی داشتیم و همچنین شرکت های بزرگی مانند توشیبا هم  به دنبال یک چنین تغییر اساسی بودند، توسعه‌دهندگان سخت‌افزار در شرکت توشیبا پس از تحقیق و انجام آزمایشات گوناگون به تکنولوژی دست یافتند که می‌توان با آن مانیتورهای صفحه تخت با قابلیت خم شدن تولید کرد.

خوب شاید بگویید "این که چیز جدیدی نیست!!!" حق با شماست. من هم ابتدا که این مطلب را که 2 هفته پیش توسط سایت تکنولوژی World معرفی شده بود خواندم به نظرم جدید نبود تکنولوژی نمایشگرهای تاشو مدتی است که معرفی شده اما این یکی با بقیه فرق می‌کند در این نمایشگر سنسوری بکار رفته است که تشخیص می‌دهد شما صفحه نمایش را به داخل خم کرده‌اید یا به خارج و با توجه به حالت صفحه عکس‌العمل نشان می‌دهد. در حالت خم شدن به خارج Zoom in می‌کند و در حالت خم به داخل Zoom out .

کاربرد این قابلیت را می توان روی Google map مثال زد که شما با خم کردن صفحه نمایش به داخل و یا خارج روی نقشه Zoom in یا  Zoom out کنید قابل ذکر است که ریزولوشنی که برای این صفحه نمایش درنظر گرفته شده فعلاً 600×800 بوده و در سایر 4/8 اینچ تولید شده است.

 

 

منبع: http://www.technoologyworld.com/?p=702

نوشته : فائزه سیدخاموشی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین