سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دختری که خودش را خورد واگویه‌ای از دغدغه‌های روزانه قهرمان داستان است و درصدد است تا بخشی از دل‌مشغولی‌های شخصیت اصلی داستان را در مواجهه با اتفاقات روزانه زندگی‌اش نشان دهد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دختری که خودش را خورد

دختری که خودش را خورد

"دختری که خودش را خورد"  نام رمانی از سعید محسنی است که به تازگی منتشر شده است. نویسنده در این رمان که واگویه‌ای از دغدغه‌های روزانه قهرمان داستان است، درصدد بوده تا بخشی از دل‌مشغولی‌های شخصیت اصلی داستان را در مواجهه با اتفاقات روزانه زندگی‌اش نشان دهد.

به گزارش ایبنا این رمان از زبان راوی اول شخص روایت می‌شود؛‌ راوی که داستان را با اتکا بر توصیف دنیای ذهنی خودش و با تاثیر از وقایع روزمره زندگی‌اش‌ پیش می‌برد.

نویسنده «دختری که خودش را خورد»، رمانش را به فصل‌های متعددی تقسیم کرده و موضوعاتی متنوع را بهانه ادامه خط داستانی در هر بخش در نظر گرفته است.

 راوی، که معلمی خسته و تقریبا نگران است، با نگاه و جهان‌بینی خودش خط داستانی را پی می‌گیرد و در موقعیت‌های گوناگونی که برای بخش‌های مختلف داستانش تعریف کرده، دل‌مشغولی‌ها و نگرانی‌های اجتماعی و شخصی و خانوادگی‌اش را به شیوه خود دنبال می‌کند.

محسنی که سعی داشته تا این رمان را با در نظر داشتن اصول تکنیکی داستان بنویسد، محور داستانی را با کلنجار رفتن و کنکاش در موضوعاتی چون شغل، خانواده، اجتماع و واکنش‌های درونی و بیرونی خودش در مواجهه با این مسایل دنبال می‌کند

محسنی که سعی داشته تا این رمان را با در نظر داشتن اصول تکنیکی داستان بنویسد، محور داستانی را با کلنجار رفتن و کنکاش در موضوعاتی چون شغل، خانواده، اجتماع و واکنش‌های درونی و بیرونی خودش در مواجهه با این مسایل دنبال می‌کند.

درحالی که نگاه راوی به آدم‌های پیرامونش و از جمله «طاووس»(همسرش)، همچنان در سطح باقی است و از شرح دلخوری‌های روزمره درباره آنان فراتر نمی‌رود.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

"در یخچال را باز می‌کنم. چیزی که بشود برای صبحانه خورد، ‌پیدا نمی‌کنم. کاش چای دم کرده بودم. بطری آب را برمی‌دارم و یک قلپ آب می‌خورم و دوباره آن را سر جایش می گذارم و شاید فقط به خاطر اینکه طاووس خواب است و نیست که فریاد بزند با بطری آب نخور. در یخچال را می‌بندم. درش چفت نمی‌شود. آهن‌ربای درش بی‌خاصیت شده..."

سعید محسنی،‌ نویسنده و نمایشنامه‌نویس است و تاکنون نمایشنامه‌هایی از او به روی صحنه است. «آوازی برای سنجاقک‌های مرده»،  اولین اثر داستانی اوست که در سال 81 منتشر شد.


تهیه و تنظیم: گروه کتاب تبیان - امیر مقیمی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین