تبیان، دستیار زندگی
فیلمبرداری فاز دوم مجموعه تلویزیونی “سرزمین کهن “ به کارگردانی کمال تبریزی دی ماه آغاز می شود . فیلمبرداری فاز اول این سریال ،دوهفته پیش در کاشان به پایان رسید . فیلمبرداری فاز دوم این سریال قرار است در دی ماه آغاز شود و شهاب حسینی برای بازی در فاز دوم ای
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شهاب حسینی در سریال کمال تبریزی

شهاب حسینی

 فیلمبرداری فاز دوم مجموعه تلویزیونی “سرزمین کهن “ به کارگردانی کمال تبریزی دی ماه آغاز می شود . فیلمبرداری فاز اول این سریال ،دوهفته پیش در کاشان به پایان رسید . فیلمبرداری فاز دوم این سریال قرار است در دی ماه آغاز شود و شهاب حسینی برای بازی در فاز دوم این سریال قرار داد بسته است .

تصویربرداری «سرزمین كهن» از نیمه آذرماه سال 87 به سفارش شبكه سه سیما شروع شد و همچنان ادامه دارد.

«سرزمین كهن» داستان زندگی پسربچه‌ای از زمان یك‌سالگی (همزمان با تبعید رضا شاه از ایران) را تصویر می‌كند كه مراحل مختلف زندگی او با بسیاری از حوادث سیاسی و اجتماعی ایران در این مجموعه‌ی داستانی همراه می‌شود.

برخی از عوامل ساخت آن عبارتند از: تهیه‌كننده و مجری طرح: محمد مسعود، طراح صحنه: كیوان مقدم، طراح لباس: مجید لیلاجی ، طراح چهره‌پردازی: مجید اسكندری، مدیر تصویربرداری: محمدرضا سكوت، تولید: مجید بذرباش، منوچهر رهنما و داوود جمشیدی، مدیر برنامه‌ریزی: مجید فاضلی، منشی صحنه، پانته‌آ پناهی‌ها، صدابردار صحنه: بهمن اردلان، دستیار اول كارگردان: رضا بختیاری نیك‌، جلوه‌های ویژه رایانه‌ای : بهنام خاكسار، مجری دكور: مجید شهبازی و اصغر رحمانی و عكاس: زهرا مصفا و بازیگران: بیتا فرهی، فرهاد قائمیان، پژمان بازغی، امیر آقایی، جعفر دهقان، الهام حمیدی و علی شادمان و با حضور ثریا قاسمی و پرویز پورحسینی.

براساس این گزارش، كمال تبریزی پیش از این سریال‌های «قصه‌های رودخانه»، «دوران سركشی» و «شهریار» را ساخته است.

منبع : پارس توریسم

تنظیم برای تبیان : مسعود عجمی