تبیان، دستیار زندگی
128 روز تا مسابقات جهانی صربستان باقی مانده است؛ بنابراین دعوت از 14 نفر در این سه وزن بعد از رقابت های انتخابی زیاد نبود. اگر فقط می‌خواستیم نفرات اول تا سوم را دعوت كنیم؛ شش نفر آنها باید برای كومیته تیمی صربستان انتخاب می شدند، یعنی از همین حالا این اف
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بدن آهنین و هوش زیاد می‌خواهم

کاراته

سرمربی تیم ملی كاراته گفت: بعد از 13 سال سابقه مربیگری در تیم‌های ملی به آن درجه از پختگی و تجربه رسیده‌ام كه روی شاگردانم حساسیت نداشته باشم.شهاب سلطانی در نشست مشترك با خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدا هم قرار بود كه نفرات اول تا سوم مسابقات انتخابی به طور مستقیم به اردوی بعدی دعوت شوند، سایر نفرات نیز كه دعوت شده اند به دلیل شاخص‌هایی است كه طی دو ماه گذشته اعمال شده بود.

وی درباره دعوت از كاراته كاران بازنده خاطرنشان ساخت: در بخش كومیته تیمی معمولاً از 3 وزن بالا استفاده می شود و كمتر تیمی است كه از اوزان پایین برای این منظور بهره ببرد. دعوت شدگان در سه وزن 75-، 84- و 84+ كیلوگرم 20 نفر بودند، كه ممكن است 3 نفر اعزامی به صربستان و گوانگجو (كومیته انفرادی) از میان همین اوزان انتخاب شوند. سلطانی تاكید كرد: علاوه بر آن اعضای كمیته تیمی اعزامی به صربستان نیز از این سه وزن هستند؛ درست است كه كومیته روهای انفرادی را نیز می توانیم در بخش تیمی استفاده كنیم؛ اما در شرایط كنونی فرض ما بر این است كه این دو بخش را از هم جدا ببندیم.

سرمربی تیم ملی یادآور شد: 128 روز تا مسابقات جهانی صربستان باقی مانده است؛ بنابراین دعوت از 14 نفر در این سه وزن بعد از رقابت های انتخابی زیاد نبود. اگر فقط می‌خواستیم نفرات اول تا سوم را دعوت كنیم؛ شش نفر آنها باید برای كومیته تیمی صربستان انتخاب می شدند، یعنی از همین حالا این افراد ثابت می‌شدند.

کاراته

وی درباره انتخاب مازیار الهامی و سعید حسنی پور به رغم داشتن باخت های زیاد و تنها یك برد، افزود: این دو نفر با رای قاطع هر شش عضو كادر فنی انتخاب شدند. به عنوان سرمربی تیم ملی نه مربی الهامی می گویم، عملكرد این كاراته كار در اردوها خیلی عالی بود. این نفرات از این به بعد شرایط یكسان دارند و در پروسه های بعدی افراد را رده بندی و فیكس می‌كنیم.

سلطانی در خصوص تغییر وزن تركزاد گفت: شرایط تمرینی او نسبت به دیگر كاراته كارانی كه در وزن او هستند، كمی متفاوت بود. وضعیت تركزاد در این دو ماه مورد رضایت كادر فنی نبود. وقتی یك برنامه تمرینی مشترك به ملی پوشان می دهیم و فقط یك نفر هر كاری كه دلش خواست، انجام می دهد؛ نباید به یك صورت با آنها برخورد كرد. وی تاكید كرد: برای صربستان و گوانگجو نفراتی را می خواهیم كه بدن آهنین و هوش زیاد داشته باشند، اكنون دنبال تعیین نفرات اول و دوم نیستیم؛ بلكه می خواهیم بهترین شرایط روحی و همدلی را ایجاد كنیم.

منبع: روزنامه گل

تنظیم:سعید آقازاده