تبیان، دستیار زندگی
مایش سریال قهوه تلخ آخرین ساخته مهران مدیری از تلویزیون از جمله پر خبرترین اخبار پیرامون مدیری تاکنون بوده است. در این بین، بحث بر سر علت پخش نشدن این سریال از تلویزیون گمانه زنیهای بسیاری صورت گرفت. برخی عدم توافق تهیه کننده اثر با مدیران سازمان، مبن
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مهران مدیری برای ساخت سریال مجوز نداشت

مدیری

  1. چند نکته در باب این‌که چرا سریال مهران مدیری از تلویزیون پخش نشد؟
  2. تهیه کنندگان "قهوه تلخ" برای ساخت این سریال از سازمان مجوز نگرفته‌اند؟!

سینمای ما- نمایش سریال "قهوه تلخ" آخرین ساخته "مهران مدیری" از تلویزیون از جمله پر خبرترین اخبار پیرامون مدیری تاکنون بوده است. در این بین، بحث بر سر علت پخش نشدن این سریال از تلویزیون گمانه زنیهای بسیاری صورت گرفت.  برخی عدم توافق تهیه کننده اثر با مدیران سازمان، مبنی بر گرفتن امتیاز پخش آگهی های بازرگانی در طول پخش سریال را علت پخش نشدن سریال می دانستند اما برخی منابع آگاه خبر داده اند، که ظاهرا یک بازیگر ممنوع التصویری در یکی از نقشهای این سریال به ایفای نقش پرداخته است و این دلیل اصلی مخالفت سازمان است.

ذکر چند نکته در رابطه با گمانه زنیها:

1)این خبر در حالی اعلام می شود که "میر باقری معاون سیما" در آخرین نشست خبری خود با خبرنگاران تلویحا عنوان کرد که تهیه کنندگان "قهوه تلخ" برای ساخت این سریال از سازمان مجوز نگرفته و از طرفی بدلیل عدم نظارت صدا و سیما "معیارهای این سازمان" در مراحل تولید رعایت نشده است.

این اظهارات "میرباقری" در مورد گروه سازنده "قهوه تلخ" که سالیان سال در حال تهیه سریالهای 90 شبی تلویزیون بوده اند و اینکه قواعد و ساز و کار سازمان را ندانند کمی دور از انتظار است!

بعید است که مهران مدیری و یا "آقاگلیان" تهیه کنندگان این سریال با بیش از یک دهه سابقه کار با صدا و سیما، چارچوب سازمان را ندانند و یا قاب تلویزیون را نشناسند.

2)از طرفی ضرغامی سال گذشته اعلام کرد که هیچ هنرپیشه ممنوع التصویری نداریم!

3)همچنین اواخر فروردین ماه، تهیه کنندگان سریال"عدم توافق مالی و بحث آگهی بازرگانی" را تکذیب کردند!

و در نهایت:

این سریال بزودی وارد شبکه ویدیویی کشور می شود پس مشکل شرعی، عرفی و .... هم ندارد، آیا در شرایطی که بدلیل فقر تولید سریالهای خوب و حداقل سرگرم کننده در تلویزیون، شاهد هجوم سریالهای ضد اخلاقی در خانه های مردم هستیم، بهتر نبود مسئولین با دقت بیشتر و با صعه صدر بیشتر سریال را برای پخش از شبکه آماده می کردند!


منبع : جهان نیوز

تنظیم برای تبیان : مسعود عجمی