تبیان، دستیار زندگی
14 طلبه حوزه علمیه نجف که بحرینی بودند و پس از دستگیری شهید محمد باقر صدر در سال1978 توسط رژیم بعث اعدام شده بودند، در یکی از گورستان‏های
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کشف جنایتی دیگر از صدام

گور دسته جمعی

14 طلبه حوزه علمیه نجف که بحرینی بودند و پس از دستگیری شهید محمد باقر صدر در سال1978 توسط رژیم بعث اعدام شده بودند، در یکی از گورستان‏های دسته جمعی دیوانیه دفن شده‏اند.

 

به گزارش شیعه آنلاین، مدیر مرکز حقوق شهدا و گورستان های دسته جمعی عراق از کشف یک گور دسته‏جمعی از شیعیان بحرین در این کشور خبر داد.

«یحیى القصیر» خاطرنشان کرد: 14 طلبه حوزه علمیه نجف که بحرینی بودند و پس از دستگیری شهید محمد باقر صدر در سال1978 توسط رژیم بعث اعدام شده بودند، در یکی از گورستان‏های دسته جمعی دیوانیه دفن شده‏اند.

وی همچنین از کشف 17 جسد کویتی خبرداد که هنوز دلیل اعدامشان مشخص نشده است.

القصیر در بخش دیگری از این گفتگو اظهار داشت: تاکنون بالغ بر 69 قبرستان از 105 گورستان دسته جمعی در شهر دیوانیه کشف شده است که از این تعداد 52 قبرستان را کردهای مخالف تشکیل می‏دادند.

هر روز مدارک و اسناد جدیدی از جنایات وحشیانه صدام و رژیم ضد انسانی بعثی در عراق کشف می‏شود؛ رژیمی که با چراغ سبز آمریکا و رژیم صهیونیستی در تحمیل جنگ‏های خونین در منطقه و قتل و نسل‏کشی شیعیان و کردهای عراق تلاش بسیاری را به خرج داد.

بخش هنرمردان خدا