تبیان، دستیار زندگی
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: طرحهای بزرگ صنعتی و غیر صنعتی استان خراسان جنوبی باید پیوست فرهنگی داشته باشند که در نیمه دوم امسال جشنواره پیوست فرهنگی با حضور صاحبان کارخانه و مدیران صنعتی در استان برگزار خواهد شد....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جشنواره پیوست فرهنگی در استان خراسان جنوبی برگزار می شود

حجت الاسلام کاظم لطفیان

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: طرحهای بزرگ صنعتی و غیر صنعتی استان خراسان جنوبی باید پیوست فرهنگی داشته باشند که در نیمه دوم امسال جشنواره پیوست فرهنگی با حضور صاحبان کارخانه و مدیران صنعتی در استان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی، حجه الاسلام کاظم لطفیان در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد افزود: اجرای فعالیتهای فرهنگی به بخش غیر دولتی واگذار شده است و اکنون سازمان تبلیغات کار اجرایی انجام نمی دهد و نقش حمایت ، هدایت و نظارتی این فعالیتها را بر عهده دارد.

وی تصریح کرد: امسال سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی 7 برنامه و 50 ردیف فعالیت فرهنگی در حوزه اعزام مبلغ، حوزه مجازی ، مراسم دینی و ملی، آموزشهای تخصصی و مدارس علوم و معارف اسلامی دارد.

وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی دارای تفکر استراتژیک فرهنگی است و رویکرد این سازمان در انجام خدمات فرهنگی رویکرد دینی است و کار دینی را مقدم بر کار فرهنگی می داند.

وی اعلام کرد: امسال یک میلیارد و 75 میلیون تومان اعتبار به سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اختصاص یافته که نصف این اعتبار برای فعالیتهای فرهنگی و نصف دیگر برای فعالیتهای اجرایی هزینه می شود.

وی با اشاره به اینکه در 90 روستای استان خانه قرآن راه اندازی کردیم اظهار کرد: در سفر سوم هیئت دولت به استان 300 میلیون تومان اعتبار به احداث و تکمیل خانه های عالم روستاهای بالای 100 خانوار اختصاص یافته است.

وی در بحث حوزه مجازی اظهار داشت: شبکه اطلاع رسانی تبیان در استان راه اندازی شده که به دلیل زیر ساخت نامناسب تا کنون تمام شهرسانها به این شبکه وصل نشدند و در سال آینده تمام شهرستانهای استان به شبکه اینترانت (امکان بهره برداری رایگان از فضای مجازی ) دست می یابند و نیز کتابخانه دیجیتال عمومی استان تا کمتر از یک ماه آینده به بهره برداری می رسد.

وی اعلام کرد: طی 5 سال گذشته 12 اداره درسطح استان فعال شده و 8 مجتمع فرهنگی ، 3 باب مدرسه علوم و معارف اسلامی و 2 کتاب شهر در استان راه اندازی شده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه رشد 100 درصدی روحانیون مستقر طرح هجرت داشته اند خاطر نشان کرد:اکنون 110 روحانی مستقر طرح هجرت در سح استان داریم.

لطفیان از راه اندازی شبکه تبلیغی خواهران با بیش از 150 خواهر مبلغ در استان خبر داد و افزود: در حوزه تبلیغات دینی ضریب نفوذ مبلغین در مناسبت های تبلیغی به بیش از 800 نفر رسیده که این از برجستگی های فرهنگی خراسان جنوبی می باشد.

وی بیان داشت: ساماندهی تشکل های مذهبی در استان از صفر به حدود یک هزار رسیده و همچنین اقدامات خوبی در حوزه مسجد و نرم افزار مسجد انجام شده و برای افزایش آگاهی ائمه جماعات مساجد برنامه های آموزشی داشته ایم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از راه اندازی مرکز اموزش تخصصی زبان انگلیسی برای طلاب و روحانیون در امسال خبر داد.

تنظیم: هومن بهلولی