تبیان، دستیار زندگی
با آغاز پیش تولید جدی فیلم سینمایی «خانه پدری» به كارگردانی «كیانوش عیاری» فیلمبرداری این فیلم نیمه مرداد ماه كلید خواهد خورد. «خانه پدری» كه قرار بود زمستان سال پیش وارد مرحله فیلمبرداری شود، با تمدید پروانه ساخت از چندی پیش وارد مرحله پیش تولید جدی شده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«خانه پدری»از نیمه مرداد با مهدی هاشمی

کیانوش عیاری

  1. پیش‌تولید فیلم تازه كیانوش عیاری آغاز شد.
  2. «خانه پدری» نیمه مرداد با مهدی و ناصر هاشمی كلید می‌خورد.

با آغاز پیش تولید جدی فیلم سینمایی «خانه پدری» به كارگردانی «كیانوش عیاری» فیلمبرداری این فیلم نیمه مرداد ماه كلید خواهد خورد. «خانه پدری» كه قرار بود زمستان سال پیش وارد مرحله فیلمبرداری شود، با تمدید پروانه ساخت از چندی پیش وارد مرحله پیش تولید جدی شده است و علاوه بر حضور «مهدی هاشمی» و «فاطمه معتمد آریا» كه پیش از این حضورشان در دهمین فیلم بلند سینمایی «كیانوش عیاری» قطعی شده بود، قرار داد بازی «ناصر هاشمی» و «مهران رجبی» نیز امضاء شده است.

بر اساس این گزارش، داریوش عیاری (مدیر فیلمبرداری)، شاهرخ دستورتبار(مجری طرح) و حسن‌ آقاكریمی(مدیر تولید) از دیگر عوامل «خانه پدری» هستند كه حضورشان در این پروژه قطعی شده است و در هفته جاری نیز قرار است دستیار كارگردان و برنامه ریز و چند تن دیگر از عوامل جلوی دوربین و پشت صحنه مشخص شوند.

براساس این گزارش،این فیلم با درونمایه اجتماعی - تاریخی ساخته می‌شود و تمام لوكیشن‌های آن در خانه‌ای واقع در تهران است و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته قرار است نیمه مرداد‌ماه كلید بخورد..

«خانه پدری» داستانی اجتماعی دارد كه وقایع آن از 1310 آغاز می‌شود و تا امروز ادامه دارد.

«خانه پدری» یازدهمین فیلم «كیانوش عیاری» پس از فیلم‌های تنوره دیو (1364)، شبح كژدم (1365)، آن سوی آتش (1366)، روز باشكوه (1367)، دو نیمه سیب (1370)، آبادانی‌ها (1371)، شاخ گاو (1374)، بودن یا نبودن (1377)، سفره ایرانی (1379) و بیدارشو آرزو (1383) خواهد بود.

تنظیم برای تبیان : مسعود عجمی