تبیان، دستیار زندگی
، و خیلی دور خیلی نزدیک، می توانند در قالب تصویر اعتقادات مذهبی تماشاگر را ارتقا دهند. ابراهیم حاتمی کیا، نویسنده و کارگردان سینما، در گفت و گو با خبرنگار شبستان گفت: فیلم سینمایی ""بید مجنون""، تازه ترین اثر مجید مجیدی، جذاب...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بید مجنون در ادامه ""رنگ خدا""، ""باران"" و ""بچه های آسمان"" است

فیلم هایی مانند بید مجنون، و خیلی دور خیلی نزدیک، می توانند در قالب تصویر اعتقادات مذهبی تماشاگر را ارتقا دهند.

ابراهیم حاتمی کیا، نویسنده و کارگردان سینما، در گفت و گو با خبرنگار شبستان گفت: فیلم سینمایی ""بید مجنون""، تازه ترین اثر مجید مجیدی، جذابیت فراوانی دارد و كه آن را جزو شاخص ترین آثار سینمای ایران قرار می دهد.

کارگردان فیلم سینمایی ""از کرخه تا راین"" افزود: مجیدی فعالیت هنری خود را با بازیگری در فیلم های حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی مانند ""شنا در زمستان""، ""تیر باران""، ""دو چشم آبی""، ""تا مرز دیدار"" و ""چشم شیشه ای"" شروع کرده است تا به فیلم سازی رسیده است، پس سینما را خوب می شناسد.

نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی موج مرده اظهار کرد: فیلم سینمایی ""بید مجنون"" تکمیل کننده دیگر آثار مجیدی ، پس از ""رنگ خدا""، ""باران"" و ""بچه های آسمان"" است با این تفاوت که در فیلم سینمایی ""بید مجنون"" از حضور بازیگر پرتوانی مانند پرویز پرستویی نیز بهره کافی برده است.

حاتمی کیا تاکید کرد: فیلم ساز برای اینکه بتواند فیلمی در خور توجه کارگردان ارائه کند باید تماشاگر خودش را بشناسد و بداند برای چه قشری از جامعه می خواهد فیلم بسازد، در غیر این صورت آن اثر به اندازه یک سر سوزن هم تلنگری به اندیشه مخاطب نخواهد زد.

کارگردان فیلم سینمایی ""آژانس شیشه ای"" گفت: فیلم هایی مانند بید مجنون، موج مرده، خیلی دور خیلی نزدیک، آثاری هستند که می توانند خیلی زیبا در قالب تصویر اعتقادات مذهبی تماشاگر را چندین برابر ارتقا دهند؛ پس باید شرائط ساخت و تهیه به گونه ای فراهم شود که فیلم سازان با خیالی راحت بتوانند به ساخت این گونه اثار بپردازند.

مطالب مرتبط

مجید مجیدی با بید مجنون

معرفی کوتاه فیلم بید مجنون

خیلی دور خیلی نزدیک فیلمی سر شار از نشانه ها

«بید مجنون» در جشنواره تورنتو