تبیان، دستیار زندگی
جرارد از همراهی لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا بازماند ممكن است استیون جرارد نتواند لیورپول را در دیدار برگشت از مرحله‌ی سوم مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا برابر زسكا صوفیه همراهی كند. با آسیب دیدگی مچ پای كاپیتان لیورپول در دید...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخباری از فوتبال توپ گرد

جرارد از همراهی لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا بازماند

ممكن است استیون جرارد نتواند لیورپول را در دیدار برگشت از مرحله‌ی سوم مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا برابر زسكا صوفیه همراهی كند.

با آسیب دیدگی مچ پای كاپیتان لیورپول در دیدار برابر ساندرلند این نگرانی اردوی سرخ‌پوشان آنفیلد را فرا گرفت. جرارد در دقیقه‌ی پنجاه و پنج پس از برخورد با آلن استابس مدافع ساندرلند آسیب دید و تعویض شد.

چهار دقیقه از نیمه دوم نگذشته بود كه استیون وارد زمین شد و روی استابس خطا كرد. بازیكن‌های ساندرلند هنگامی كه بی‌تفاوتی داور را در نشان دادن كارت زرد دیدند عصبانی شدند.

رافائل بنیتس سرمربی لیورپول بیان كرد كه جرارد را برای وخیم‌تر نشدن آسیب دیدگی‌اش از زمین بیرون كشیده اما امید ندارد او را در دیدار برابر قهرمان بلغارستان در اختیار داشته باشد.

آنری با آینده‌نگری قراردادش را تمدید می‌كند

تیری آنری مهاجم آرسنال می‌خواهد پیش از تمدید قراردادش با تیم شمال لندن از آینده آن آگاه شود.

هنوز دو سال دیگر تا پایان قرارداد مهاجم فرانسه با آرسنال مانده اما توپچی‌ها تمایل دارند او را برای مدت زیادی پیش خود نگه دارند.

آنری از اهمیت امضای قرارداد جدیدش با خبر است به ویژه هنگامی‌ كه می‌داند آن می‌تواند آخرین قرارداد دوران درخشان ورزشی‌اش باشد اما، می‌خواهد مطمئن شود كه تصمیم درست را می‌گیرد:« این فصل، تجربه‌ای حیاتی برایم خواهد بود و ممكن است برای بقیه دوران كاری‌ام سرنوشت‌ساز باشد. می‌خواهم ببینم شرایط در آرسنال چگونه پیش می‌رود و ظرفیت‌های باشگاه چقدر است. از نظر من مهم‌ترین چیز موفقیت آمیز شروع كردن فصل جدید است. اگر به جامی دست یافتیم می‌توان مذاكره كرد و در مورد آینده تصمیم گرفت.»

اتمام حجت بایرن مونیخ و مهلت شش هفته‌ای به میشائیل بالاك؛

نیازی به مذاكرات بیشتر نیست

بایرن مونیخ با دادن مهلتی شش هفته‌ای به میشائیل بالاك از او خواست در مورد ماندنش در «آلیانس آره‌نا» تصمیم‌گیری كند.

پایان امسال قرارداد بالاك تمام می‌شود و سران بایرن كه دیگر از بی‌میلی او برای تمدید قرارداد بی‌حوصله شده‌اند، پیشنهاد پر سود چهار ساله را پیش رویش گذاشتند.

اولی هوینس مدیر بایرن به ABENDZEITUNG گفت:« ما تا پایان سپتامبر یا اوایل اكتبر منتظر جواب می‌مانیم. پیشنهادمان را دادیم. نیازی به مذاكرات بیشتر نیست. تنها باید بگوید بله یا خیر.»

بالاك با منچستر یونایتد و رئال مادرید در ارتباط بوده و میشائیل بكر نماینده‌اش در گفتگو با مجله‌ی KICKER پذیرفته كه آنها در حال بررسی شرایط موجود هستند:« زمان زیادی طول كشید تا بایرن پیشنهادش را بدهد. فكر می‌كنم منصفانه باشد كه ما بگردیم و ببینیم آیا این پیشنهاد با قیمت روز برابر است یا نه.»

مرد میانی آلمان در تابستان 2002 از بایرلوركوزن به مونیخ آمد و در آن زمان گفت كه حاضر نیست به خارج برود اما اكنون در سن بیست و هشت سالگی آخرین شانس را دارد تا در كشوری دیگر به كار مشغول شود.

اگر بالاك پیشنهاد بایرن را نپذیرد، آنها ترجیح می‌دهند «بازیكن سال آلمان» را برای فروش بگذارند، پیش از آن كه او را بدون دریافت پولی از دست دهند.

چراغ سبز آنچلوتی به دل پیرو برای پیوستن به میلان

كارلو آنچلوتی سرمربی میلان به الساندرو دل پیرو برای پیوستن به میلان چراغ سبز نشان داد.

آنچلوتی در نشستی خبری گفت:« من بازیكن‌های زیادی را تمرین داده‌ام و خوشحال می‌شوم باز هم با آنها كار كنم. دل پیرو یكی از آنهاست چرا كه بازیكنی تمام و كمال است و یك مربی به ارتباط با چنین فردی افتخار می‌كند.»

دوران مربیگری آنچلوتی در یوونتوس با آسیب دیدگی جدی دل پیرو از ناحیه‌ی زانو همراه شد اما این مربی همیشه و حتی در صورت آماده نبودن به او بازی می‌داد. اكنون ماندن در تورین برای كاپیتان یوونتوس سخت شده، به ویژه هنگامی كه باید با نظر فابیو كاپلو روی نیمكت بنشیند.

اعلام آمادگی آنچلوتی این شایعه را به واقعیت نزدیك‌تر می‌كند كه یووه می‌خواهد با فرستادن دل پیرو به میلان جایی را برای آنتونیو كاسانو مهاجم ناسازگار رم خالی كند:« در گذشته گفته‌ام و باز هم تكرار می‌كنم كه درهای زمین تمرینی «میلانلو» همیشه به روی دل پیرو باز است. با او تفاهم زیادی دارم. الكس مانند كاكا، روی كاستا و كریستین ویری یك مهاجم است. اگرچه ویژگی‌های فردی‌شان متفاوت است اما، راه حلی متفاوت پیش پای میلان می‌گذارد.»

قرمز و سیاه‌پوشان همیشه نشان داده‌اند كه قادرند روحیه بازیكن‌هایی را كه حس می‌كنند در دیگر باشگاه‌ها جایی ندارند بازیابی كنند. از آن جمله می‌توان به كافو، آندره پیرلو، كلارنس سیدورف و ویری اشاره كرد. از این رو دل پیرو نیز می‌تواند یك سال پیش از جام جهانی 2006 آلمان از این ویژگی سود ببرد.