تبیان، دستیار زندگی
مارادونا تصاویر رائول و فیدل كاسترو، سیمون بولیوار رهبر آزادی‌خواهان آمریكای جنوبی، محمود احمدی‌نژاد و هوگو چاوز، آوا مورالس رهبر بولیوی و اورتگا رییس‌جمهوری نیكاراگوئه را همراه خود دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مارادونا ممنوع السیاست شد!

مارادونا سرمربی آرژانتین

مارادونا سرمربی تیم ملی آرژانتین كه كانون توجه نماندگان اغلب رسانه‌های جهان مستقر در آفریقای جنوبی است از اظهارنظرهای سیاسی منع شده است. ستاره سابق فوتبال كه روابط عمیقی با رهبر كوبا فیدل كاسترو دارد و ازعلاقمندان به هوگو چاوز رهبر انقلاب ونزوئلا است، از جمله كسانی است كه معتقد است فیفا روابط استراتژیكی با كشورهایی از جمله آمریكا دارد. او که در آفریقا به شدت محبوبیت دارد و اخیرا پیراهن خود را به مردم ان کشور اهدا كرده است، از سوی فدراسیون فوتبال آرژانتین ممنوع السخن در امور سیاسی شده است.

خبرنگاران برزیلی از اردوی تیم ملی آرژانتین خبر می‌دهند، مارادونا تصاویر رائول و فیدل كاسترو، سیمون بولیوار رهبر آزادی‌خواهان آمریكای جنوبی، محمود احمدی‌نژاد و هوگو چاوز، آوا مورالس رهبر بولیوی و اورتگا رییس‌جمهوری نیكاراگوئه را همراه خود دارد.

مارادونا همچنین با ابراز علاقه به تیم كشور مسلمان الجزایر از حضور این تیم در جام‌جهانی ابراز خشنودی كرد. مقامات فیفا و كشورهایی همچون آمریكا و انگلیس از علنی شدن برخی تعلقات خاطر سیاسی مارادونا در جام‌جهانی با توجه به ابعاد آن و محبوبیت وی نگران هستند و در همین خصوص از مقامات ارشد آرژانتین خواسته‌اند به او یادآور شوند كه از اظهارنظر سیاسی در جام‌جهانی خودداری كند.

تنظیم:سعید آقازاده