سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
كاشانی: داشتن زمین اختصاصی مهم نیست، به فكر بزرگ نیازمندیم بهزادی: اداره‌ی باشگاه پرسپولیس به افراد بزرگ نیاز دارد زادمهر: امروز شروعی نو برای باشگاه است مراسم كلنگ زنی نخستین مجموعه‌ی ورزشی تاریخ باشگاه پرسپولیس تهران دیروز...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیشکسوتان پرسپولیس از افتتاح ورزشگاه می گویند

كاشانی: داشتن زمین اختصاصی مهم نیست، به فكر بزرگ نیازمندیم
بهزادی: اداره‌ی باشگاه پرسپولیس به افراد بزرگ نیاز دارد
زادمهر: امروز شروعی نو برای باشگاه است


مراسم كلنگ زنی نخستین مجموعه‌ی ورزشی تاریخ باشگاه پرسپولیس تهران دیروز در حضور تعدادی از پیشكسوتان این تیم برگزار شد.

جعفر كاشانی، محمد زادمهر، حسین كلانی، همایون بهزادی، بیوك وطن خواه و رحیمی از جمله‌ی بازیكنان قدیمی پرسپولیس بودند كه شاهد تحقق یكی از آرزوهای بزرگ این باشگاه بودند. تعدادی از آنها در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا نظرات خود را در مورد این اتفاق اعلام كردند.

جعفر كاشانی سخنگوی باشگاه پرسپولیس گفت: خوشبختانه اكنون مقدمات تاسیس نخستین مجموعه‌ ورزشی پرسپولیس فراهم شده است. امری كه زمان بسیار برده است و امروز به این مرحله رسیده و من بسیار امیدوارم این حركت رو به رشد در آینده نیز ادامه یابد.

وی افزود: مهم تلاش آیندگان است تا بتوانند با ادامه دادن راهی كه امروز سنگ بنای آن گذاشته شد شرایط قدرتمند ساختن پرسپولیس را فراهم كنند.

كاشانی خاطر نشان كرد: برای یك باشگاه تنها داشتن زمین اختصاصی مهم نیست. بلكه مهم اندیشه و فكری است كه باید برای پیشبرد اهداف یك باشگاه پیاده شود. نگاه ما تنها به فردا نیست بلكه باید فرداها را در نظر بگیریم. مسلما احداث ورزشگاه اقدامی بود كه باید بسیار پیش از این صورت می‌گرفت. اما در هر صورت این كار مهم انجام شد و اكنون وظیفه‌ی آیندگان است كه زمینه‌های بهره‌برداری كامل را از آن فراهم كنند.

كاشانی تاكید كرد: دو باشگاه مردمی استقلال و پرسپولیس كه منتخب‌های ورزش مملكت هستند نیاز به فكر بزرگ دارند و باید در مورد آنها با روش‌های كارشناسی سیاست‌گذاری شود.

وی افزود: با توجه به اهدافی كه مسوولین این دو باشگاه دارند مسلما با اختصاص دادن یك بودجه‌ی مناسب و در شان این دو باشگاه شاهد رشد و آینده سازی استقلال و پرسپولیس خواهیم بود.

كاشانی نیاز فرهنگی را مهم‌ترین نیاز باشگاه‌داری كشور بیان كرد و گفت: ایجاد یك فرهنگ غنی و تاثیرگذار در باشگاهی مانند پرسپولیس در نهایت بر فرهنگ كل جامعه تاثیر می‌گذارد.

در ادامه همایون بهزادی نیز گفت: بی‌تردید اقدامات سازمان تربیت بدنی در مورد خصوصی سازی و احداث ورزشگاه برای پرسپولیس كار مفیدی است. اما نكته‌ای كه باید بر آن تاكید كرد این است كه تا زمانی كه باشگاه پرسپولیس به صورت كامل خصوصی نشود و به دست صاحبان اصلی‌اش كه همان پیشكسوتان و زحمت كشان پرسپولیس هستند بازنگردد كار خاتمه نیافته است.

وی افزود: باید در پرسپولیس نیز مانند تمام تیم‌های بزرگ دنیا یك هیات امنای انتخابی و نه انتسابی وجود داشته باشد كه در نهایت آنها هیات مدیره‌ی باشگاه و مدیر عامل را انتخاب كنند. این هیات امنا می‌تواند در بعد وسیع نیازهای باشگاه را برطرف كند.

وی خاطر نشان كرد: عشق به ورزش به زور ایجاد نمی‌شود و كسانی كه می‌خواهند در این عرصه فعال باشند باید پیش از این در ورزش حضور داشته و زحمت كشیده باشند.

بهزادی در ادامه خاطر نشان كرد: بی‌تردید اداره‌ی باشگاه بزرگی چون پرسپولیس كار بزرگی است و نیاز به افراد بزرگ دارد در هر صورت وجود یك ورزشگاه اختصاصی از آرزوهای قلبی كلیه‌ی هواداران پرسپولیس بود كه امروز به تحقق پیوست.

محمدرضا زادمهر عضو هیات مدیره‌ی باشگاه پرسپولیس نیز تاكید كرد: كلنگ زنی ورزشگاه پرسپولیس اتفاقی بزرگ و جاودانه در تاریخ این باشگاه است و بی‌تردید باید در نظر گرفتن این مكان را شروعی نو برای باشگاه پرسپولیس دانست.

وی افزود: امیدوارم حمایت‌های مالی بیشتری از پرسپولیس صورت بگیرد تا در نهایت این پروژه هر چه زودتر به اتمام برسد.

زادمهر تصریح كرد: اگر زیر ساخت‌های باشگاه‌های ما درست شود راه موفقیت برای باشگاه‌ها محقق می‌شود.

وی افزود: بی‌تردید هر مدیری می‌تواند در باشگاهی كه زیر ساخت‌های آن اصلاح شده است عملكرد موفقیت‌آمیزی داشته باشد.

وی در پایان گفت: امیدوارم با خصوصی شدن پرسپولیس و حمایت پیشكسوتان این تیم بار دیگر شاهد دوران اوج‌گیری پرسپولیس باشیم.

بیوك وطن خواه نیز با ابراز شادی از ساخت نخستین ورزشگاه تاریخ باشگاه پرسپولیس تصریح كرد: اكنون لازم است تا كار به پیشكسوتان و زحمتكشان پرسپولیس سپرده شود.

وی افزود: متاسفانه برخی بی‌احترامی‌ها به پیشكسوتان سبب شده است تا آنها نسبت به باشگاه و فرآیندهایی كه صورت می‌گیرد بی‌علاقه شوند.

وطن خواه تصریح كرد: در میان پیشكسوتان پرسپولیس و همین طور شاهینی‌های سابق كه در واقع بیشترین زحمت را در این باشگاه مردمی كشیده‌اند افراد تحصیل كرده و هوشمندی حضور دارند كه باید آینده‌ی باشگاه را به آنها سپرد.

حسین كلانی:

مجموعه‌ی ورزشی پرسپولیس نمونه خواهد بود

این مجموعه بازده اقتصادی دارد

حسین كلانی گفت: مجموعه‌ی ورزشی پرسپولیس در پرند یكی از مجموعه‌های نمونه‌ی كشور خواهد بود.

حسین كلانی پیشكسوت باسابقه‌ی پرسپولیس كه طراحی و ساخت پروژه‌ی مجموعه ورزشی باشگاه پیروزی در پرند زیر نظر وی است در حاشیه‌ی كلنگ زنی این پروژه اظهار كرد: از تیر ماه سال 83 به دنبال تفاهم میان مدیران شهر پرند و هیات مدیره‌ی پرسپولیس قرار شد تا زمینی در این منطقه در اختیار باشگاه پرسپولیس قرار گیرد تا زمینه‌ی ساخت یك مجموعه‌ی ورزشی نمونه فراهم شود.

وی مساحت این مجموعه را 63 هكتار عنوان و تصریح كرد: كلیات طرح شامل ساخت استادیومی 35 هزار نفری است كه تا ظرفیت 55 هزار نفر نیز قابل توسعه خواهد بود.

وی افزود: در این مجموعه از جدیدترین تكنولوژی‌های موجود استفاده شده است و امكاناتی چون آكادمی، انستیتو علمی، پزشكی، موزه، دریاچه، پیست اتومبیلرانی، موتورسواری، دوچرخه‌سواری، پیست دوومیدانی به همراه 9 زمین استاندارد فوتبال وجود دارد.

كلانی سالن‌های سرپوشیده ویژه ورزش‌هایی چون بسكتبال، والیبال، فوتسال، زمین هاكی روی چمن و خوابگاه ورزشكاران را از دیگر امكانات این مجموعه عنوان و خاطر نشان كرد: با توجه به نزدیكی به فرودگاه امام خمینی یك هتل 12 طبقه و كمپ تمرینی نیز در این مجموعه مورد نظر قرار گرفته است.

وی تاكید كرد: مجموعه‌های ورزشی به تنهایی بازدهی اقتصادی ندارند و در كنار آنها باید تاسیساتی كه بتواند فعالیت‌های اقتصادی را در بر بگیرد نیز وجود داشته باشد.

كلانی خاطر نشان كرد: ورزش به سوی حرفه‌ای شدن گام برمی‌دارد و ما نیز در این مجموعه تمامی جوانب حرفه‌ای را در نظر گرفتیم كه از جمله آنها ایجاد مدارس ابتدایی تا مقطع دبیرستان در كنار این مجموعه است تا نونهالان و بازیكنان تیم‌های پایه‌ای تحت پوشش در كنار ورزش از درس و تحصیل نیز عقب نمانند.

وی افزود: این طرح در چهار قسمت انجام می‌شود و امیدوارم با بازده اقتصادی مطلوب، سرعت ساخت این مجموعه افزایش یابد.

گفتنی است طبق برآوردهای اولیه فاز نخست مجموعه‌ی ورزشی باشگاه پرسپولیس در پرند تا اوایل سال 86 به بهره‌برداری می‌رسد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین