سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یی به تازگی ادعا كرده‌اند كه «جیمز كامرون» كارگردان فیلم «ترمیناتور» ایده این فیلم را از آنها دزیده است. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بی‌بی‌سی، «فیلیا» و «كنستانتینیوس كورتیس»، ادعا كرده‌اند كه ایده خلق شخصیت «ترمیناتور» ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اتهام برای كارگردان فیلم «ترمیناتور»


یك زوج استرالیایی به تازگی ادعا كرده‌اند كه «جیمز كامرون» كارگردان فیلم «ترمیناتور» ایده این فیلم را از آنها دزیده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل ازبی‌بی‌سی، «فیلیا» و «كنستانتینیوس كورتیس»، ادعا كرده‌اند كه ایده خلق شخصیت «ترمیناتور» در واقع به پشنهاد آنها در سال 1987 و برای ساخت فیلمی دیگر با نام «مینوتائور» بوده است.

یه گفته این زوج استرالیایی، «جیمز كامرون» كارگردان فیلم «ترمیناتور» فیلمنامه آنها را دیده و از ایده اصلی این فیلمنامه در ساختن ادامه فیلم خود در سال 1991 بهره جسته است.

اگرچه ادعای این دو تن چندی پیش در دادگاهی محلی مردود شناخته شده بود ولی هم‌اكنون بار دیگر آنها از طریق یك دادگاه استیناف فدرال پرونده خود را بار دیگر به جریان انداخته‌اند.

فیلم «ترمیناتور 2» با بازی «آرنولد شوارزینگر»، فرماندار كنونی كالیفرنیا، داستان یك ربات مسافر در زمان است كه دائما با یك انسان ماشینی از جنس جیوه در نبرد است.

به ادعای «كورتیس‌ها»، كامرون ایده این ربات خارق‌العاده را در سال 1987 از شخصیت اصلی فیلمنامه آنها كه نیمی انسان و نیمی گاونر بوده گرفته است، به گفته این زوج، در فیلمنامه آنها این موجود عجیب‌الخلقه قادر بوده تا خود را یا تماما به شكل انسان و یا به اشكال غیر جاندار تبدیل كند.

چندی پیش دادگاه محلی لس‌آنجلس گفته بود كه «كورتیس‌ها» حق شكایت بر علیه «ولیام گرین»، فیلمنامه نویس «ترمیناتور» را ندارند زیرا این او اخیرا درگیر پروند‌ه‌ای مشابه بوده و در این پرونده نیز شكست خورده است ولی به موجب دادگاه استیناف، این مساله نمی‌تواند «كورتیس‌ها» را از حقشان برای تعقیب چنین تخلفی بازدارد و آنها نیز در این پرونده كاملا بی‌طرف هستند.

مطالب مرتبط

آرنولد خواهد آمد

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین