سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اظهارات بازیگر خلاق و خوش آتیه فیلم طلا و مس از جهات بسیاری قابل تامل و بررسی است. بهروز شعیبی که در فیلم طلا و مس خوش درخشید و به خوبی توانست از عهده تقش یک روحانی جوان بر بیاید به تازگی در یک مصاحبه گفته است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برای شناخت روحانیون به قم سفر کردم

طلا و مس

اظهارات بازیگر خلاق و خوش آتیه فیلم طلا و مس از جهات بسیاری قابل تامل و بررسی است.

بهروز شعیبی که در فیلم طلا و مس خوش درخشید و به خوبی توانست از عهده تقش یک روحانی جوان بر بیاید به تازگی در یک مصاحبه گفته است:

«ما همیشه بعد اجتماعی روحانیون را دیده ایم. عشق جز لاینفک زندگی است و طلاب بخشی از افراد همین جامعه هستند که می توانند زندگی عاشقانه ای داشته باشند.اما سختی ماجرا این بود که ما این بخش را تا بحال ندیده بودیم مگر اینکه کسی در نزدیکی خود با یک روحانی آشنا بود و اطلاعات بیشتری داشت».

جدا از زحمات قابل تقدیری که این بازیگر جوان برای خلق یک کاراکتر  ماندگار کشیده یک سوال اساسی و یک نقطه ابهام برای شنوندگان این سخن به وجود می آید:

پس از سی سال از شکل گیری انقلاب اسلامی که مبتنی بر هدایت روحانیت معظم است چرا جوانان هم چنان از روحانیت فاصله دارند. به کدام علت حضور روحانیون در زندگی جوانان ایرانی آن قدر کم رنگ است که ابعاد مختلف زندگی روحانیون برای نسل جوان یک امر دور از ذهن و نا آشنا است؟ در حالی که روحانیون همواره باید نقش الگوهای رفتاری نسل جوان را ایفا کنند یک بازیگر سینما برای بررسی رفتار و روحیات روحانیون دچار مشکل می شود. بهروز شعیبی در همین رابطه به جهان نیوز می گوید:

 من برای درک آن موانع بسیاری را پشت سر گذاشتم. وقتی این نقش را می خواندم،نوع پوشش،رفتار و حرکات او را می شناختم اما نمی دانستم در زندگی واقعی و داخل منزل خود چطور رفتار می کنند.شناخت رفتار درونی و شخصی آنها راحت نبود.

وی در ادامه عنوان می کند:کار من و جواد عزتی همزمان شروع شد. تفاوت من و جواد در این بود که او در آشنایان خود جوان طلبه و روحانی داشت و دیده بود. من آن را هم نداشتم که بشناسم و یا دیده باشم.من و جواد سفرهایمان را به قم شروع کردیم.دوستانی بودند مانند آقای اسدزاده که خیلی به ما کمک کردند.به منزل آنها و حوزه هایشان رفتیم تا نزدیکتر شویم ...

به نظر می رسد که جوانان برای درک روحیات و سیره روحانیت نیاز به تماس های رودر رو و نوعی همزیستی دارند. اگر روحانیت معظم الگوهای شایسته ای برای جوان امروز هستند حضور این فشر در زندگی روزمره جوانان باید پر رنگ تر و پر ثمرتر باشد. این در حالی است که بسیاری از جوانان  برای آشنایی با روحانیون چاره ای جز سفر به شهر قم نخواهند داشت؛ این همان کاری است که بهروز شعیبی اتجام داده است.


نویسنده: محمد نبوی- تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین