سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دیگر شکی در این مورد وجود ندارد که گرمای زمین در حال افزایش است.از آن جایی که دمای هوا افزایش می یابد،بسیاری نگران چگونگی تاثیر گرمای زمین بر زندگی گیاهان هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رشد کندتر درختان،گرمای بیشتر زمین
رشد درختان

دیگر شکی در این مورد وجود ندارد که گرمای زمین در حال افزایش است.از آن جایی که دمای هوا افزایش می یابد،بسیاری نگران چگونگی تاثیر گرمای زمین بر زندگی گیاهان هستند.

مطالعه ی بلند مدت در آمریکای مرکزی باعث نگرانی بیشتری شد.درختان بزرگ و تنومند جنگل های پر باران کاستاریکا(میان کشورهای پاناما،نیکاراگوا،اقیانوس کبیر و اقیانوس اطلس قرار دارد.) در سال های گرم رشد کمتری نسبت به سال های سرد داشتند.رشد کندتر درختان ممکن است باعث گرم شدن سریع تر هوا شود.

رشد درختان

زیست شناسان دانشگاه میسوری دو کیلومتر مربع از جنگل های انبوه و بارانی کاستاریکا را انتخاب کردند و عرض درختان کهنسالش را اندازه گرفتند.در سال هایی که هوا خنک بود(از 1984 تا 1986 ) درختان 81 درصد سریع تر از سال های گرم(1997 ) رشد کردند.همچنین در سال 1987 که سال گرم دیگری بود رشد درختان کمتر شد.

دانشمندان طی تحقیقات فهمیدند که در سال هایی که هوا گرم تر بود دی اکسید کربن که محصول گیاهان مناطق گرمسیری است کمتر در اتمسفر زمین دیده می شود.

دی اکسید کربن گازی است که گرما را به دام می اندازد و به گیاهان در غذاسازی کمک می کند.

نتایج جدید نشان می دهد که درختان برای سلامتی گیاهان بسیار ضروری هستند و همچنین افزایش مداوم دمای هوا موجب ضرر و زیان زیادی برای آیندگان خواهد شد.

گروه کودک و نوجوان سایت تبیان_ترجمه:نعیمه درویشی

مطال مرتبط

چرخه نیتروژن چیست؟

جنگل های آمازون

درخت طنین آوای خداوند است

 

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین