سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
علی كریمی: ماگات به من تبریك گفت شنبه بایرن مونیخ با هنرنمایی روی ماكای و علی كریمی بایرلوركوزن را در خانه‌اش پنج بر دو شكست داد. كریمی در این بازی یك پاس گل داد و یك گل هم زد. بی‌تردید او یكی از بهترین‌های بایرن بود. مرد سا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گفتگو با کریمی پس از گلزنی به لورکوزن


علی كریمی:

ماگات به من تبریك گفت

شنبه بایرن مونیخ با هنرنمایی روی ماكای و علی كریمی بایرلوركوزن را در خانه‌اش پنج بر دو شكست داد.

كریمی در این بازی یك پاس گل داد و یك گل هم زد. بی‌تردید او یكی از بهترین‌های بایرن بود.

مرد سال فوتبال آسیا پس از پایان بازی كه با رضا فاضلی مشاورش و نماینده‌ی مهدوی‌كیا و فریدون زندی، بای آره‌نا را ترك می‌كرد به پرسش‌های خبرنگار ایسنا پاسخ داد.

در زیر این گفت‌وگوی اختصاصی با ستاره‌ی ایرانی بایرن با كمك فاضلی آمده است:

* آقای كریمی به شما برای بازی عالی تبریك می‌گویم. واكنش فلیكس ماگات درباره‌ی نمایش تو چه بود؟

- ماگات به من تبریك گفت. البته او به همه تبریك گفت. سرمربی بایرن از عملكرد من راضی بود. خودم هم احساس می‌كنم كه خوب بازی كردم. هنگامی كه از میدان بیرون می‌آمدم هواداران بایرن هم با فریاد «علی كریمی» من را تشویق كردند.

* در هفته‌ی نخست بوندس‌لیگا برابر مونشن گلادباخ نیمه‌ی دوم به بازی آمدی و نقش دفاعی داشتی. در دیدار شنبه در منطقه‌ی چپ خط میانی از ابتدا به میدان رفتی. در كدام یك از این دو منطقه راحت‌تر بازی كردی و دوست داری در دیدار آینده ماگات تو را در كدام قسمت به میدان بفرستد؟

- دوست دارم كه در خط میانی بازی كنم اما، در هر منطقه‌ای كه بخواهد به میدان می‌روم. در بازی برابر مونشن گلادباخ به دلیل اخراج اسماعیل باید كمی در كارهای دفاعی همكاری می‌كردم. اما برابر لوركوزن در منطقه‌ی چپ خط دفاعی بودم و زی روبرتو جانشین من شد. این بازیكن برزیلی شصت دقیقه روی نیمكت نشسته بود. در مورد بازی هفته‌ی آینده هم نمی‌دانم چه اتفاقی می‌افتد. ماگات باید تصمیم بگیرد.

* تا چه اندازه با شرایط تیم جدیدت خو گرفته‌ای و اكنون با چه بازیكنی از بایرن صمیمی هستی؟

- به خوبی با شرایط كنار آمده‌ام و بیشتر از همه در بایرن با اوون هارگریوز و روی ماكای راحت هستم. البته رابطه‌ی من با هارگریوز بیشتر است.

کریمی:

بازی سنگین بود، می گفتند انتقامی است

از حمایت رسانه های گروهی سپاسگذارم

قرار گرفتن ستاره ایرانی در صف مردان اصلی بایرن مونیخ و درخشش او در زمین، منهای سه امتیاز شیرین و پنج گل فراموش نشدنی برای طرفداران بایرن، با دلگرمی میلیون ها ایرانی و آسیایی فوتبال دوست همراه شد.

زمانی که علی کریمی در صف مردان اصلی بایرن مونیخ وارد میدان شد برای ایرانیان فوتبال دوست، خصوصا هوادارانش شادی و هیجان مضاعفی را به همراه آورد. در میان صداهای کر کننده طرفداران دو تیم، علی کریمی به خوبی سنگینی نگاه هایی را که بر روی او متمرکز شده بود را احساس می‌کرد. در خارج از آن ورزشگاه پر از هیاهو، از کشوری شرقی مانند چین تا کشورهای عربی او را به عنوان یک آسیائی در دل خود جای داده و با نوعی تعصب قارّه ای به نظاره حرکاتش نشسته بودند و از سوی دیگر او می دانست که میلیون ها ایرانی پای تلویزیون ها نشسته و دلواپس بازی او هستند. چه بسا بسیاری از آنان کمتر جریان بازی را دنبال می کردند و علی کریمی بود که در چشم آنان حرکت می کرد.

ستاره ایرانی در میان گران قیمت ترین بازیکنان جهان، محکم و استوار، به گونه ای بازی کرد که حتّی منتقدان و آدم های ناامید هم برایش کف می زدند.

حاضران در ورزشگاه بارها با تکرار واژه "علی" به ستایش او برخاستند، دوربین های حاضر در ورزشگاه به سوی "علی" می چرخید و برق فلاش عکّاسان او را در منطقه ای نورانی قرار می داد. گویی خیلی ها از خواب سنگین پریده بودند و با تعجّب او را نگاه می کردند. یک پاس گل، یک گل، یک پاس طلائی که اگر ماکای بی دقتی نمی کرد با یک بقل پا وارد دروازه می شد، پاس های به جا و کم اشتباه، دید باز و مسلط به محیط اطراف و حضور در تمام صحنه های میانه میدان، آیا اینها نوید یک شروع خوب و روزهای بهتر را نمی دهد

سایت شخصی علی کریمی پس از پایان بازی در مورد این مسابقه با وی گفتگویی انجام داده كه در پی می ‌آید:

کریمی گفت: "بازی سنگین بود، می گفتند انتقامی است، شکر خدا جریان بازی به سود ما چرخید و با سه امتیاز و یک پیروزی پر گل از خانه حریف خارج شدیم."

وی افزود: "هنوز خستگی تمرینات سنگین بدن سازی مرا کاملا رها نکرده امّا روز به روز احساس روانی و تسلط بهتری را در خودم می بینم. در این بازی سه بار جایم را در زمین عوض کردم، برای آنکه در این تغییر مکان ها بتوانم راحت تر و روان تر با بچه ها کار کنم احتیاج به تمرینات و بازی های بیشتری دارم، ضمن اینکه بازیکنان با صمیمیّت فراوان مرا پذیرفته اند و مهر و محبّت آنان باعث دلگرمی من است."

کریمی ادامه داد: "اینکه توانسته ام هموطنان و هوادارانم را شاد کنم و باعث انبساط خاطر آنها شوم بسیار خوشحالم و همین مساله بیشترین انگیزه را به من می دهد تا در تمرینات نهایت تلاش خودم را برای هرچه بهتر شدن به کار گیرم."

کریمی در پایان گفت: "از تشویق و تحسین تمام رسانه های ارتباط جمعی صمیمانه سپاسگذارم، آنها بیش از حد در مورد من بزرگ نمائی می کنند. خودم هنوز خوب می دانم که به مرز آمادگی دلخواه نرسیده ام ولی قول می دهم با پشتکار و کوشش فراوان در آینده خیلی بهتر از اینها بازی کنم و پاسخگوی مهر و محبت آنها باشم."

**در حاشیه دیدار بایرن مونیخ و بایر لوركوزن

در پایان مسابقه صد ها نفر برای گرفتن پیراهن علی کریمی به سوی او حمله ور شدند که معلوم نشد در این درگیری ها پیراهن شماره هشت نصیب کدام طرفدار بایرن مونیخ شد. علی کریمی تا نیم ساعت برای امضا دادن به هوادارانش در محاصره آنها قرار گرفته بود.

کریمی می گفت: "در زمانی که ورزشگاه با حرکات مواج کلمه "علی" را تکرار می کرد حالت خاصّی به من دست می داد و پر از انرژی می شدم. این تنها واژه ای بود که در آن هیاهو و غوغا از آن سر در می آوردم."

علی کریمی به همراه تیم بایرن مونیخ به شهر دوسلدورف آمده بود و برای مدّت سی ساعت در یکی از هتل های این شهر اقامت داشت. آنها سه ساعت قبل از بازی با اتوبوس مخصوص باشگاه بایرن مونیخ مصافت چهل دقیقه ای تا ورزشگاه بی آرینا را پیمودند.

در پایان بازی علی کریمی با اجازه ماگات، همراه رضا فاضلی مشاورش، شاهین مترجم و همراهش و چند ایرانی دیگر به یک رستوران ایرانی رفتند و یک شام کاملا ایرانی را صرف کردند.

کریمی بیشتر حال و حواسش به بازی ایران و ژاپن است. او می گفت: "دلم روشن است که بچه ها در آنجا کار بزرگی می کنند و من هم باید هر جوری شده خودم را به یک تلویزیون برسانم و بازی را تماشا کنم."

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین