سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
متاسفانه کفاشیان و ترابیان هر دو آشکارا دروغ می گویند، ترابیان مرا تهدید کرده که اگر مصاحبه کنم و حرفی از وقایع پیش آمده بر زبان بیاورم من را از کارهایی که در فدراسیون انجام می دهم و برنامه هایی که برای تدریس در عربستان و یمن پیش رو دارم منع خواهد کرد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تیم من، 100تای تیم ملی است

حسین شمس

شمس: ترابیان و کفاشیان دروغ می گویند

حسین شمس پس از استعفا از هدایت تیم ملی فوتسال حالا با بدبینی عجیبی در مورد اتفاقاتی که طی این مدت برایش رخ داده صحبت می کند. «مدت زیادی است که فدراسیون برای رفتن من فشار وارد می کند و سناریوهای متعددی می نویسد. این سناریو قبل از آغاز جام ملت های آسیا در ازبکستان شروع شد و تا چند روز پیش نیز ادامه داشت که در نهایت باعث شد من استعفا دهم چرا که دیگر تحمل این شرایط را نداشتم.» شمس در جریان این سناریوها قرار دارد: «سناریوی اول فدراسیون این بود تیم من در جام ملت های آسیا قهرمان نشود که بعد بتوانند با شکست من را بر کنار کنند که این سناریوی آنها جواب نداد و من تیمم را با اقتدار بار دیگر قهرمان آسیا کردم. سناریوی دوم آنها که از مدت ها پیش شروع شده بود اذیت و آزار من از طریق حرف های بازیکنان و مسوولان تیم بود. فدراسیون از خیلی وقت پیش می خواست یک مربی خارجی را به جای من بیاورد و این موضوع را دیگر همه در تیم می دانستند. متاسفانه من از زبان بازیکنان می شنیدم که مرتب نام این مربی خارجی را به زبان می آورند. مربی خارجی مورد اشاره بازیکنان ویکتور هرمانتس بود، دیگر نمی توانستم این فضا را در اردوها و رختکن تحمل کنم چرا که من آدم احساسی هستم و نمی توانم در برابر این گونه حرف ها مقاومت کنم.»

متاسفانه کفاشیان و ترابیان هر دو آشکارا دروغ می گویند، ترابیان مرا تهدید کرده که اگر مصاحبه کنم و حرفی از وقایع پیش آمده بر زبان بیاورم من را از کارهایی که در فدراسیون انجام می دهم و برنامه هایی که برای تدریس در عربستان و یمن پیش رو دارم منع خواهد کرد

شمس احتمالاً قصد حضور در کمیته انضباطی را دارد چرا که علیه مدیران فدراسیون صحبت کرده: «متاسفانه کفاشیان و ترابیان هر دو آشکارا دروغ می گویند، ترابیان مرا تهدید کرده که اگر مصاحبه کنم و حرفی از وقایع پیش آمده بر زبان بیاورم من را از کارهایی که در فدراسیون انجام می دهم و برنامه هایی که برای تدریس در عربستان و یمن پیش رو دارم منع خواهد کرد، در حالی که او در مصاحبه اش با رسانه ها گفته گزینه اول ما همچنان شمس است. آخر دروغ تا چه حد! کفاشیان هم گفته که ما برای شمس همه امکانات را فراهم کرده بودیم. ایشان به من بگوید کی و چگونه این امکانات را برای ما فراهم کرده است؟» او برای دروغ های کفاشیان مصداق دارد: «من نمی خواستم آبروی کسی را ببرم اما حالا که می بینم دروغ های زیادی گفته می شود باید بگویم یکی از دروغ های کفاشیان این بود که پاداش قهرمانی تیم ما را تمام و کمال پرداخت کرده است. اما من باید بگویم که بازیکنان تیم ما پس از دو ماه تلاش بی وقفه و اردوهای متعدد و قهرمان شدن در آسیا هر کدام تنها 1000 دلار پاداش گرفتند. آخر این انصاف است که پاداش تیم ما را ندهند و بعد به رسانه ها بگویند که ما هیچ کم و کسری نگذاشته ایم.»

تیم ملی فوتسال ایران

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال که هیچ علاقه ای به تیم ملی فوتبال فوتبال ندارد و دوباره به این مساله در حرف هایش اشاره می کند: «کفاشیان تیم ملی فوتبال را برتر از تیم ملی فوتسال دانسته است. من با قاطعیت می گویم که تیم من 100 تای تیم ملی فوتبال را در جیبش می گذارد چرا که ما در آسیا اول و در دنیا چهارم هستیم اما آنها 61 دنیا و چهارم آسیا هستند. تیم من کاملاً سرتر از تیم فوتبال عمل کرده است. از آقای کفاشیان خواهش می کنم راجع به مسائل خودشان اظهارنظر کنند.»

هیات رییسه 48 ساعته قبول استعفای شمس را وتو کرد

ترابیان متهم به غواصی زیر پای شمس شد!

ترابیان

انگار کمیته فوتسال فقط منتظر چنین اتفاقی بود که موفق ترین مربی تاریخ خود را کنار بگذارد. خبر آنقدر عجیب و غیرقابل باور بود که اول باورش سخت بود اما اعلام پذیرش استعفای حسین شمس به عنوان مربی که همین چند روز پیش تیم ملی فوتسال را برای سومین بار قهرمان آسیا کرده از آن اتفاقات نادر فوتبال و فوتسال ایران بود که پس از درگیری های اخیر در ازبکستان میان شمس و ترابیان چندان هم غیرقابل تصور نبود. حسین شمس که به گفته بازیکنان تمیش در حلقه شادی پس از قهرمانی قسم خورده بود یا حق فوتسالیست ها را از فدراسیون می گیرد یا کنار می رود، سرانجام هم پس از تلاش بی نتیجه خود و مواجهه سرد مسوولان با قهرمانی ایران استعفایش را نوشت تا به نفراتی که در ازبکستان برایش سر جلوی توپ گذاشتند نشان دهد به قولش وفادار است. سرمربی تیم ملی پس از اتفاقات ازبکستان دیگر در کتش نمی رفت که کفاشیان تا این اندازه به قهرمانی تیم ملی آن هم بدون شمسایی بی تفاوت باشد همین اتفاق مربی بهانه گیر تیم ملی را بار دیگر مجاب کرد تا از اهرم های همیشگی اش یعنی استعفا و تهدید استفاده کند.

پنبه شمس در دفتر سعیدلو زده شد

پنجشنبه ظهر در دفتر سعیدلو، علی کفاشیان، مهدی تاج، عزیزمحمدی و ترابیان حاضر بودند تا پیرامونن استعفایی که شمس به کمیته فوتسال داده بود بحث و گفتگو کنند. شنیده های موثق حاکی است در این جلسه علی سعیدلو با برشمردن نتایج تیم ملی با حسین شمس، دوستانه به فدراسیونی ها اعلام می کند سر به سر حسین شمس نگذارند اما برخی مسوولان در این بین حملات بی شائبه شمس به فدراسیون را پس از هر پیروزی دلیل مهمی بر پذیرش استعفای وی عنوان می کنند.

علی سعیدلو

در این بین رییس سازمان ورزش که بیش از هر چیز از آینده فوتسال ایران نگران است این سوال را تلویحاً مطرح می کند که آیا اصلاً جایگزینی در حد شمس وجود دارد؟ که بلافاصله با یک جواب عجیب از طرف ترابیان مواجه می شود که برخی از این جمع که از اول هم به نیت حل و فصل کردن ماجرا آمده بودند را مبهوت خود می کند. ریس کمیته فوتسال اعلام می کند استعفای شمس را پذیرفته و جای هیچ نگرانی نیست. وی با برشمردن چند گزینه نشان می دهد برای جایگزین وی چندان هم اول راه نیست و اولین گزینه نیز نام ویکتور هرمانتس هلندی را به زبان می آورد. ترابیان تاکید می کند می تواند ویکتور هرمانتس هلندی را بیاورد که استاد شمس تلقی می شود! این جلسه با اما و اگرهای زیاد به پایان می رسد اما تنها خروجی آن طبق آخرین اخبار پذیرش استعفای شمس با نظر نهایی کفاشیان و ترابیان است.

هرمانتس 10 سال قبل هم توسط ترابیان جایگزین شمس شد.

اینکه هرمانتس چنین در آستین باشد که در یک جلسه بلافاصله اوکی آمدنش از جانب ترابیان به ایران داده شود نشان دهنده عمق ماجرای اختلاف با شمس است اما اگر این اتفاق رخ دهد و رییس کمیته فوتسال ویکتور هرمانتس هلندی را بار دیگر به تهران بیاورد باید اذعان کرد که تاریخ 10 سال گذشته در حال تکرار است. با این تفاوت که آن سال وقتی شمس استعفا کرد چهره ای مغلوب پس از عدم صعود تیم ملی در جام جهانی 2000 گواتمالا داشت اما امروز در قالب مربی است که نه تنها عنوان برترین مربی جهان در سال 2009 را در کارنامه دارد بلکه پیش از استعفای خود تیمش را برای بار چندم قهرمان آسیا کرده است. آن سال تیم ملی با حاشیه هایی که در جام جهانی برایش بوجود آمد در گروه خود سوم شد و از راهیابی به دور بعد بازماند.

استعفای شمس در سال 2000 هم بدون اینکه از وی پرسیده شود پذیرفته شد ضمن اینکه آن روز نیز ترابیان در قالب سرپرست تیم ملی این استعفا را به تایید رییس فدراسیون وقت رساند. اما سرنوشت هرمانتس نیز پس از این انتخاب جالب بود. محمد حسن انصاری فرد پس از یکسال کار کردن در کنار هرمانتس با دانش تر از این مربی خارجی تشخیص داده شد و تصمیم بر آن شد که این مربی وطنی جایگزین وی شود تا هرمانتس به خانه بازگردد. این مربی هلندی اکنون سرمربی تیم ملی مالت مربی تیم صد و چندم رنکینگ فیفاست و تنها حسن وی این است که از سال های دور همچنان عضو مدرسین فیفا باقی مانده است.

فوتسال

هیات رییسه و بازیکنان مقابل تصمیم برکناری شمس!

اما قبول استعفای شمس پایان ماجرای حضور وی در تیم ملی ایران نبود و در آخرین لحظات تنظیم این گزارش خبر رسید که کفاشیان شخصاً در تماسی با شمس خواستار بازگشت وی به تیم ملی شده است. اما ماجرا چه بود که فدراسیون با این سرعت تغییر عقیده داد؟ روز گذشته هایت رییسه فدراسیون فوتبال به شدت برکناری سرمربی تیم ملی را محکوم کرده و خواستار برگزاری جلسه ای ویژه برای بازگرداندن هر چه سریعتر حسین شمس شده است.

در این میان به گوش رسید که آتش بهروان از همه این اعضا داغ تر بوده و برنامه های زیادی برای برخورد با این تصمیم داشته است. وی که در نایب قهرمانی تیم ملی در برزیل به عنوان سرپرست از نزدیک شاهد عملکرد شمس در گرندپریکس بوده به شدت علیه تصمیم کمیته فوتسال موضع گرفت و ظهر دیروز هم توانست سرانجام با سلام و صلوات و به وسیله خود کفاشیان بازگردد. از سوی دیگر هم خبر می رسد سه تن از ملی پوشان به نمایندگی از سایر بازیکنان در تماس با دفتر سعیدلو خواستار جلسه ای فوری با رییس سازمان ورزش شده بودند. این عده قصد بازگو کردن اتفاقاتی که در ازبکستان افتاده را دارند و همچنان می خواهند برخی حقایق را برای سعیدلو باز کنند. یکی از این بازیکنان که نخواست نامش فاش شود روز گذشته به «گل» گفت: «بعد از شکست 7 بر صفر ژاپن و صعود به فینال از سوی آقای ترابیان به هر بازیکن تنها 200 دلار پاداش داده شد که همگی در جلسه ای که تصمیم داشتند همه ما را به خاطر این کار جریمه کنند اما بعد از جلسه قول دادند پس از بازگشت به ایران دنبال حق ما باشند. این اتفاق نیفتاد و آقای شمس به جای دیگران استعفایش را نوشت و داد. ما همین موضوعات را برای آقای سعیدلو باز خواهیم کرد.»

ترابیان متهم به غواصی شمس شد

با تمام مواردی که اشاره شد اکنون همه کاسه و کوزه های فدراسیون در حال خرد شدن بر سر رییس کمیته فوتسال است. گویا کفاشیان در تماسی که پیش از سفر شمس به سئول داشته تاکید کرده در کل تصمیم قبول استعفای وی تنها تصمیم ترابیان بوده و او در زیر نامه استعفا نیز قید کرده که فقط پس از گفت و گو با سرمربی تیم ملی فوتسال به عنوان رییس فدراسیون تصمیم خواهد گرفت. حال اینکه طی این چند روز چه اتفاقاتی پشت پرده افتاده و به قولی سمبه هیات رییسه تا چه اندازه پرزور بوده است، شنیده های موثق حاکی است این ماجرا شاید به کنار رفتن ترابیان از کمیته  فوتسال بینجامد و وی را تنها محدود به کمیته روابط بین الملل کند. ضمن اینکه در کنار آن فدراسیون جدید فوتسال راه اندازی شود و کفاشیان همزمان آن را با کمک یک نایب رییس حرفه ای اداره کند.

منبع:روزنامه گل

تنظیم:سعید آقازاده

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین