سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
وب سایت آلمانی RapidShare یکی از بزرگترین و پربیننده ترین سایتهای دنیا می باشد که طبق نتایج سایت Alexa این سایت در کشورمان رتبه چهارم سایت پر بازدید را داراست
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چگونه در Rapidshare  آپلود کنید؟

اگر شما جزء افرادی هستید که از اینترنت استفاده می‌کنید و با دانلود کردن فایل سر و کار دارید (که به احتمال زیاد جزء این دسته هستید چون در حال خواندن این مطلبید)، نام Rapidshare را شنیده‌اید.

rapidshare رپیدشیر

www.Rapidshare.com  نام سایتی است آلمانی که به افراد اجازه می‌دهد تا بتوانند فایل‌های خود را به اشتراک گذاشته و در دست عموم قرار دهند.

مقر این سایت در سوئیس است و در آنجا وجه مورد نظر را از افراد گرفته و به ‌آنها اجازة Upload بر روی سایت را می‌دهند، اگر کاربران مبلغ Upload را پرداخت کنند هر کاربری می‌تواند تا سقف مورد نظر بر اساس پول پرداخت شده فایل Upload کند( معمولا 2GB است).

همچنین کاربران لینک منحصر به ‌فرد دانلود دارند، که محل Upload فایل را مشخص می‌کند و به همة افراد اجازه می‌دهد تا از آن آدرس مورد نظر فایل خود را download کنند.

یکی از مزایایی که برای این سایت معمولا عنوان می شود امکان Upload همه گونه فایلی است اعم از بازی‌ها، هر نوع برنامة کاربردی، همه نوع فیلم، فایل‌های صوتی و تصویری، e-book ها و غیره.

بر روی اینترنت ترجمة فارسی download از Rapidshare را بسیار دیدم ولی در مورد چگونه Upload آن صحبتی نشده بود. آنچه که در ادامه می‌خوانید نحوة آپلود در این سایت و گذاشتن فایل موردنظر است.

ابتدا باید یک Account خریداری کنید و چون در ایران امکان خریداری مستقیم از خود سایت نمی‌باشد باید از یکی از نماینده‌ها در ایران خریداری صورت پذیرد مثلاً شما می‌توانید اینجا کلیک کنید و از سایت Rapidworld خرید کنید، همانطور که در این سایت نوشته قیمت 1 ماهه 11 هزار تومان، 3 ماهه 500/28 تومان، 6 ماهه 49500 تومان و 1 ساله 89500 تومان است که اگر در اینترنت جستجو کنید قیمت‌ها در همین حدود می‌باشد.

برای شروع و تست کردن می‌توانید از یک ماهه شروع کنید، چون حالا شما می‌توانید هر‌آنچه می‌خواهید بر روی سایت دانلود کنید و دیگران از فایل‌های شما استفاده کنند.

برای Upload کردن فایل خود نیاز به برنامة Rapiduploader دارید که به صورت رایگان بر روی سایت Rapidshare وجود دارد.

صفحه‌ای باز می‌شود به شکل زیر که شما می‌توانید فایل‌هایی را که قصد Upload آن را دارید با کلیک بر روی دکمة Add به فایل اضافه کرده و آنهایی را که می‌خواهید حذف کنید بر روی لینک مورد نظر رفته و بر روی دکمه Delete پایین صفحه کلیک کنید.

بر روی شکل کلیک کنید تصویر واضح آن را ببینید

rapidshare رپیدشیر

شما فقط کافی است یک بار برنامة Rapiduploader را بر روی سیستم خود نصب کنید سپس بر روی Tap سوم (setting) تنظیمات رفته و کلمة کاربردی و رمز عبور خود را که در زمان خرید دریافت می‌کنید وارد نمایید. (منظور همان Username و Password است). حتماً پس از وارد کردن آن‌ها بر روی دکمة «Click here to finalize this Option» کلیک کرده و کار را به پایان رسانید و مطمئن شوید که درست انجام شده در غیر این صورت دچار مشکل می شوید.

rapidshare رپیدشیر

شما برای اینکه فایلی را بر روی Rapidshare قرار دهید باید آن را Rar کنید برای Rar کردن فایل مطابق شکل بر روی فایل مورد نظر کلیک راست کرده و بر روی «ADD To Archive» بروید.

rapidshare رپیدشیر

شما باکسی را مطابق شکل زیر مشاهده می‌کنید که شما می‌توانید نام آن را هرچه که علاقه دارید بگذارید سپس می‌توانید فایل خود را به چند تکه تقسیم کنید از قسمت پایین (مطابق شکل) این کار را انجام دهید،

rapidshare رپیدشیر
rapidshare رپیدشیر upload آپلود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مثلاً شما بهتر است زمانی که می‌خواهید یک فایل را Upload کنید (به طور مثال یک فایل 1GB)  آنها را به وسیلة این آیکون به 10 فایل 100Mb تقسیم کنید که اگر در میان Upload شما مشکلی به وجود آمد تمام زحمات شما از بین نرود بعد از Upload برنامه Rar فایل ها را برای فردی که آن را Download می‌کند به هم متصل کرده و  تحویل می‌دهد.

rapidshare رپیدشیر upload آپلود

همچنین WinRar ادعا می‌کند که می‌تواند سرعت Rar شدن را با انتخاب از گزینه Compression method افزایش و یا کاهش دهدمطابق شکل بالا مثلا در حالت Faster  فرایند Rar شدن به سرعت اتفاق می افتد ولی فایل بزرگتری نسبت به حالت نرمال دارید

در قسمت Advance شما می‌توانید Password‌ (رمز عبور) برای فایل خود قرار دهید و تنها کسانی می توانند از فایل شما استفاده کنند که password مورد نظر را دارند

rapidshare رپیدشیر
rapidshare رپیدشیر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در قسمت Comment می‌توانید قسمت .txt اضافه کنید که اگر افراد بخواهند برای شما نظر بگذارند و یا مطالبی بنویسند این امکان وجود داشته باشد.

 

ادامه دارد...

 

منابع: http://www.whatsrapidshare.com/index3.html

http://rapidshare.com/

 

تهیه و تنظیم برای تبیان: فائزه سیدخاموشی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین