سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
کارشناسان نگران این مسئله هستند که پوسته نوشته شده واحد ویندوز ویستا یک هدف جذاب برای هکرها شود. تنها چند روز پس از انتشار گزارشی مبنی بر نوشته شدن ویروسهایی برای ساختار سیستم عامل ویندوز آینده مایکروسافت، این شرکت اعلام ک...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مایکروسافت ساختار ویندوز ویستا را عوض می کند


کارشناسان نگران این مسئله هستند که پوسته نوشته شده واحد ویندوز ویستا یک هدف جذاب برای هکرها شود.

تنها چند روز پس از انتشار گزارشی مبنی بر نوشته شدن ویروسهایی برای ساختار سیستم عامل ویندوز آینده مایکروسافت، این شرکت اعلام کرد که آن ساختار در اولین انتشار از سیستم عامل ویندوز ویستا که انتظار می رود در نیمه دوم سال 2006 ارائه شود به کار نخواهد رفت.

این ساختار که پوسته واحد نام دارد این امکان را برای کاربران ایجاد می کند که به جای رابط کاربری گرافیکی که قبلا در ویندوز استفاده می شد به یک خط فرمان مبتنی بر متن دسترسی داشته باشند. قبل از این مایکروسافت گفته بود که این پوسته واحد در ویندوز لانگهورن و در هر دو ورژن سرویس گیرنده و سرویس دهنده به کار خواهد رفت.

ERIC BERGمدیر تولید مایکروسافت هفته گذشته در یک مصاحبه گفت که پوسته واحد در اولین نسخه تجاری ویندوز ویستا که در نیمه دوم سال 2006 عرضه می شود به کار گرفته نمی شود. اما او گفت که انتظار می رود این محصول در در 3 یا 4 سال آینده در این ویندوز به کار گرفته شود و قصد ما هماهنگ کردن آن با هر دو نسخه سیستم عامل سرویس دهنده و سرویس گیرنده است.

دلیل نگرانی

کارشناسان امنیتی نگران این مسئله هستند که اگر این پوسته واحد به طور گسترده در سرویس گیرندگان مورد استفاده قرار گیرد، ممکن است تبدیل به یک هدف جذاب برای هکرها شود. مخصوصا اینکه این پوسته به صورت پیشفرض در ویندوز فعال باشد.

این مطلب که آیا این امکان در حالت پیشفرض در ویندوز فعال است یا نه در پرده ای از ابهام قرار دارد. BERG گفت برای معرفی این تکنولوژی در سرویس گیرنده ها چندین راه وجود دارد.

اولین محصول مایکروسافت که پوسته واحد را در آن به کار خواهد گرفت نسخه بعدی نرم افزار پیام رسان EXCHANGE SERVER می باشد که با اسم رمز EXCHANGE 12 معرفی شده و در سال 2006 عرضه می شود.

در رده سیستم عامل ها این پوسته واحد قرار است در ویندوز سرور لانگهورن مورد استفاده قرار گیرد که انتظار می رود در سال 2007 عرضه شود و سپس می تواند به عنوان ساختاری در ویندوز ویستا جای گیرد. این مطلب را ROB HELM هدایت کننده تحقیقات مایکروسافت بیان کرد.

او گفت : با گذر زمان احتمالا تمامی محصولات مایکروسافت رابطهای کاربری پوسته واحد را شامل خواهند شد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین