سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شما كه دیروز به دعای خیر آن حضرت دلخوش داشتید، ‌امروز یقین بدارید كه آن امام عزیز و پدر گرامی و خادمتان از آبروی خاصی در پیشگاه اقدس حق برخوردار است و به وضعیت روحی و عقیدتی شما احاطه ببیشتری دارد و از دعای خیرشان بیشتر
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

وقتی خبر رحلت امام به اسرا رسید

متن زیرسخنرانی منتشرنشده ای از مرحوم سید علی اکبر ابوترابی به مناسبت رحلت حضرت امام خمینی

 

«بسم الله الرحمن الرحیم»

انا لله و انا الیه راجعون. «افائن مات اوقتل انقلبتم علی اعقابكم

بزرگترین مصیبت جانكاه و فاجعه جانگداز – بعد از رحلت رسول خدا و ائمه معصومین – را كه بر بشریت گذشت، به پیشگاه اقدس آقا امام زمان و حضرت صدیقه كبری فاطمه زهرا مادر بزرگورارشان و یاران وفادارشان، به هموطنان متعهد و جان بر كف و فداكار و مخلص، امت حزب‌الله و مسلمین و مستضعفین، و شما فرزندان برومند ایثارگرشان تسلیت عرض می‌كنم. انا لله و انا الیه راجعون.

امام خمینی

در پیشگاه اقدس پروردگار عالم چه می‌توان گفت، كه حكمت بالغه الهیه بر این تعلق گرفته كه انبیاء و اولیاء، رهبری فرموده و ارائه طریق می‌دهند، و در نهایت، پس از راهنمایی،‌این راهی است كه پیروانشان به پای خود باید بپیمایند و خدای را شاكریم كه اگر دیدگان گنهكارمان به جمال انبیا و معصومین روشن نگشت، چند صباحی و چند سالی افتخار درك محضر این بزرگ بنده صالح خدا ما را نصیب گشت؛ از این نعمت بالاتر اینكه به راستی، شما امت به پاخاسته روی همه انبیا را سفید نمودید و در عالیترین سطح از بندگی و پیروی قرار گرفتید، و ضمن آنكه فخر انبیا گشتید، به این بزرگ بنده صالح خدا در نزد خدا و انبیا آبرو بخشیدید.

هیچ‌گاه این افتخار را فراموش نكنید كه می‌فرمود: شما خدایی شده‌اید. می‌فرمود: من به وجود شما فخر می‌كنم و با وجود شما هیچ نگرانی از آینده خود و این انقلاب ندارم.

خدا را بر این نعمت شاكریم كه چه عمر پر عزت و خیر و بركتی به ایشان مرحمت فرمود. به یقین، پاكی و صداقت و اخلاص شما مؤثر بوده و گرنه آن بنده مخلص پاك و صالح خدا از دیر زمان مشتاق شهادت و لقای پروردگار بودند و كمترین پروا و باكی  از مرگ، در زندگی پرافتخار خود نداشتند.

در سالهای قبل از 1330،  در شبهای پنج‌شنبه درس اخلاق می‌فرمودند، كه فقهای پیر و سالخورده از ایشان بهره‌مند می‌شدند و ساعتها قبل از تشریف ‌فرمایی ایشان حضور می‌یافتند.

هرگز استادی شایسته‌تر از ایشان نیافتیم و در این رابطه روز به روز تشنه‌ تر ‌شدیم ولی به استادی كه پركننده این خلاء باشد، مانند این بزرگ بنده صالح خدا برنخوریم.

ایشان تنها یك حكومت بی‌روح جمهوری اسلامی را شكل نبخشیدند كه خدای ناكرده، دیر یا زود دستخوش تحولات و دگرگونیها قرار گیرد. بلكه در افكار عمومی جهان نیز تأثیر عمیقی داشتند. به یقین می‌توان گفت كه نقطه عطفی شدند.

شما كه دیروز به دعای خیر آن حضرت دلخوش داشتید، ‌امروز یقین بدارید كه آن امام عزیز و پدر گرامی و خادمتان از آبروی خاصی در پیشگاه اقدس حق برخوردار است و به وضعیت روحی و عقیدتی شما احاطه ببیشتری دارد و از دعای خیرشان بیشتر بهره‌مند خواهید شد.

لذا باید گفت"ذلك الكتاب لاریب فیه هدیً للمتقین". قرآن می‌فرماید، مسلمانها! نگرانی از آینده نداشته باشید كه هر چه پیش بروید، حقایق قرآن كریم دستخوش تحولات نخواهد گشت؛ بلكه روح هدایتگری آن برای انسانهای شایسته‌ای كه شایستگی آن را در درون خود به وجود آورده یا  به وجود نخواهد آورد، به خمودی و خموشی كشیده نخواهد شد. در این رابطه، با این بزرگ بنده صالح خدا در این آخرالزمان باید گفت: لاریب فیه هدیً للمتقین.

اگر چه از فقدانشان متأثر هستیم، ولی از این جهت كه دستاورد ارزشمندی به قیمت خون اولیا و شهدا بوده و با از جان گذشتگی وایثار و فداكاری ملت ایران شكل گرفته ومایه روشنی چشم بی‌بی دوعالم و فرزندانشان گشته، از اینكه مبادا امروز مخاطره قرار گیرد جای كمترین نگرانی نیست؛ چرا كه بر این واقعیت اشاره می‌فرمود و ما هم با این ایثار و فداكاری وتعهد دریافته‌ایم و امید آن داریم همان گونه كه حضرتشان همیشه به آن اشاره می‌فرمودند:«من در زندگیم خدمت نكردم و كاری از پیش نبردم، امید آن دارم كه پس از مرگ و ا ز كف دادن این جان خدمتی كنم»، این واقعیت را ملت دریابند و به بركات بیشتری برسند. به لطف و رحمت پروردگارم، هم در زمان حیات شریفشان مایه خیر و بركات ورحمت گشتند و هم به دعای خیرشان به خیر و بركت بیشتری كه بعد از عمر شریفشان آرزو می‌كردند خواهید رسید.

هندسه سیاسی در اندیشه امام خمینی

یقین داشته باشید كه اگر چه فقدانشان برایمان بسیار سنگین است، اما چیزی از كف نداده و نخواهید داد، كه این بزرگ بند‌ه صالح خدا ذخیره دنیا و آخرت شما بوده‌اند و خواهند بود. چه افتخار از این برتر كه در زمان حیاتشان مشمول دعای خیرشان بودید! می‌فرمودندكه «من هرگز شما فرزندانم را از یادنخواهم برد». می‌دانست كه شما را نخواهد دید. به دیگران وصیت می‌فرمود كه اینها را به همان چشم نگاه كنید كه من نگاه می‌كردم.

آیا پروردگارا ما شایسته این همه لطف و رحمت نبودیم (كه او را دوباره زیارت نكردیم) ؟

شما كه دیروز به دعای خیر آن حضرت دلخوش داشتید، ‌امروز یقین بدارید كه آن امام عزیز و پدر گرامی و خادمتان از آبروی خاصی در پیشگاه اقدس حق برخوردار است و به وضعیت روحی و عقیدتی شما احاطه ببیشتری دارد و از دعای خیرشان بیشتر بهره‌مند خواهید شد.

در تدام بخشیدن به انقلاب، بیش از گذشته ثابت‌قدم و پرتوان پیش روید، كه خیر و صلاح انسانها و این امت، تنها در سایه اسلام تأمین می‌شود و به عدالت اجتماعی نخواهید رسید، مگر با سعی و تلاش فرزندانی انقلاب در سایه خیمه اسلام. پس در برپایی این خیمه و تقویت اصول آن بكوشیم!  و در این رابطه به این توجه داشته باشیم كه این حكومت به دست این ملت حزب‌الله شكل گرفت، و تداوم نخواهد یافت مگر با ایثارگری آنان و همت بلندشان. وصیت من به فرد فرد شما این است كه تا می‌توانید در خدمت هم باشید و در دستگیری از این امت بكوشید و از كمترین خدمت كوتاهی ننموده و در خدمت هم اخلاص داشته باشید؛ كه این حركت شما تضمین‌كننده انقلاب، كه همین امت‌اند و همین مردم كه خدمت شما به آنان مایه دلگرمی است به انقلاب و بیرون نرفتن مردم از صحنه.

بر شماست ای فرزندان امام و ای رهروان پرتوان راهش! اینك كه پدر خویش از كف داده‌اید  با خدمت به هم و یه این ملت و امت، از دستاوردهای پدر خویش كه این انقلاب مقدس اسلامی است  حفاظت و حراست نمایید، تا هم وفاداری خود را ثابت نموده و هم بیش از گذشته از دعای خیر آن حضرت بهره‌مند و برخوردار باشید. والسلام.

شمع محفل اسرای ایرانی

مردی از قبیله غیرت

پدر امشب نخواب ...

بخش هنر مردان خدا - سیفی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین