سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
الهی همه عمر خود بر باد کردیم و بر تن خود بیداد کردیم و شیطان لعین شاد کردیم و بود و نبود ما یکسان، از غم ما را شادی رسان. الهی نور تو چراغ معرفت بیفروخت، دل من افزونی است، گواهی تو ترجمانی به من کردند، ندا من افزونی است، قر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نور تو چراغ معرفت بیفروخت


الهی همه عمر خود بر باد کردیم و بر تن خود بیداد کردیم و شیطان لعین شاد کردیم و بود و نبود ما یکسان، از غم ما را شادی رسان.

الهی نور تو چراغ معرفت بیفروخت، دل من افزونی است، گواهی تو ترجمانی به من کردند، ندا من افزونی است، قرب تو چراغ وجد بیفروخت، همت من افزونی است، بود تو کار من راست کرد، بود من افزونی است، الهی از بود خود چه دیدم مگر بلا و عناد از تو همه عطا و وفا ای به برپیدا و به کرم هویدا، ناکرده گیر کرد رهی و آن کن که از تو سزا.

الهی نام ترا جواز مهر تو ما را جهاز، الهی شناخت تو ما را امان و لطف تو ما را ایمان، الهی فضل تو ما را لواء و کنف تو ما را ماوی.

الهی ضعیفان را پناهی، قاصدان را بر سر راهی، مؤمنان را گواهی چه بود که افزایی نگاهی.

الهی چه عزیز است او را که تو خواهی، ور بگریزد او را در راه آری، طوبی آن کس را که تو اورائی، آیا که تو از ما خودگرایی .

الهی ترا که داند که ترا تو دانی، ترا نداند کس ترا تو دانی، بس ای سزاوار ثنای خویش و ای شکرکننده عطای خویش، به ذات خود از خدمت تو عاجز و به عقل خود از شناخت منت تو عاجز، و به کل خود از شادی به تو عاجز و به توان خود از سزای عقل تو عاجز.

کریما گرفتار آن دردم که تو درمان آنی و بنده آن ثنایم که تو سزای آنی من در تو چه دانم تو دانی، تو آنی که گفتی من آنم، آنی.

الهی نمی توانیم که این کار بی تو بسر بریم، نه زهره آن داریم که از تو به سر بریم، هر گه که پنداریم که رسیدیم از حیرت شما روا سر بریم.

خداوندا کجا بازیابیم آن روز، که تو ما را بودی و ما نبودیم، تا باز به آن روز رسیم، میان آتش و دودیم، اگر بدو گیتی آن روز یابیم برسودیم، ور بود خود دریابیم، به نبود خود خشنودیم.

الهی از آنچه نخواستی چه آید و آن را که نخواندی کی آید، ناکشته را از آب و نابایسته را جواب چیست، تلخ را چه سود اگر آب خوش در او جوار است و خار را چه حاصل از آن کش بوی گل در کنار است.

الهی گر زارم، در تو زاریدنم خوشست، ورنازم به تو، نازیدن خوش است. الهی شاد بدانم که بر درگاه تو میزارم، بر امید آنک روزی در میدان فضل به تو نازم. تو من واپذیری و من وا تو پردازم، یک نظر در من نگری و دو گیتی به آب اندازم.

منبع:

مناجات نامه خواجه عبدالله انصاری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین