سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دبیرستان روشنگر با 8 پروژه تحت عنوان های: ساخت میکروفون جهت دار، ساخت سازه ی مقاوم در برابر زلزله ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دستاوردهای دانش آموزان دبیرستان روشنگر

در پنجمین جشنواره دانش آموزی سایت تبیان

دبیرستان روشنگر با 8 پروژه تحت عنوان های: ساخت میکروفون جهت دار، ساخت سازه ی مقاوم در برابر زلزله، ساخت موشک آبی، ساخت چتر نجات، ساخت ماشین شیمیایی، ساخت غشاهای سلولزی طبیعی (فیلتراسیون)، روبات های نمایشی و روبات های مسیریاب در پنجمین جشنواره دانش آموزی سایت تبیان شرکت کردند. این پروژه ها با راهنمایی معلمان دلسوز خانم ها: شعار، ملک، ویسی زاده و احمدی انجام گرفته است. لازم به ذکر است که گروه ساخت ماشین شیمیایی این دبیرستان به عنوان یکی از غرفه های برتر این دوره انتخاب گردید.

دستاوردهای دانش آموزان دبیرستان روشنگر در پنجمین جشنواره دانش آموزی سایت تبیان

پروژه ی ساخت میکروفون جهت دار یکی از گروه های جالب این دبیرستان بود. دستگاه میکروفون جهت دار از دو آینه مقعر بزرگ با قطر دو متر ساخته شده که به فاصله بیش از 10 متر در مقابل هم قرار دارند. بازدید کنندگان می توانند دو به دو از پله های سکوی آن ها بالا روند و در این شرایط وقتی روی آخرین پله ایستاده اند، سر آن ها تقریبا در کانون آینه ها قرار می گیرد.

دستاوردهای دانش آموزان دبیرستان روشنگر در پنجمین جشنواره دانش آموزی سایت تبیان

 

وقتی آن دو با هم صحبت می کنند، علیرغم صداهای دیگر در سالن، صدای یکدیگر را به خوبی از طریق انعکاسی که روی آینه ها رخ می دهد، می شنوند. در این آزمایش این که دو آینه درست در مقابل هم قرار گرفته باشند بسیار مهم است. با این آزمایش بازدیدکنندگان می توانند به طور تقریبی عملکرد آنتن های بشقابی را در متمرکز کردن امواج رادیویی درک نمایند.

 

از ویژگی هایی که می توان برای این دستگاه نام برد:

طراحی زیبا، مقاوم و با دوام،استفاده از رنگ کوره ای، جوشکاری آرگون و پوشش کروم سخت جهت زیبایی دستگاه و افزایش مقاومت قطعات فلزی در مقابل خوردگی، بهره گیری وسیع از ماشینکاری CNC لیزری برای ساخت دقیق قطعات، ساخت دستگاه به طوری که در محل های تماس بازدیدکنندگان فاقد هر گونه لبه تیز یا برنده باشد، قابلیت ساخت در سایز کوچکتر برای سالن های کم ارتفاع، بسته بندی و حمل در جعبه های چوبی مقاوم.

دستاوردهای دانش آموزان دبیرستان روشنگر در پنجمین جشنواره دانش آموزی سایت تبیان

 

 

برای آشنایی بیشتر با تاریخچه و طریقه ی ساخت این دستگاه ( گزارش کار دانش آموزان تلاشگر دبیرستان روشنگر ) اینجا کلیک نمائید.

 

 

 

 

دستاوردهای دانش آموزان دبیرستان روشنگر در پنجمین جشنواره دانش آموزی سایت تبیان

 

گروه ساخت سازه ی مقاوم در برابر زلزله یکی دیگر از گروه های خوب این دبیرستان بود. این عزیزان در این پروژه به دنبال این بودند که :

1) زلزله را شبیه سازی کرده و فرکانس تشدید را به وجود بیاورند.

2) با استفاده از دمپر از به وجود آمدن تشدید جلوگیری کنند.

چون بعضی از ساختمان ها با ارتفاع خاص در هنگام زلزله دچار خرابی بیشتری می شوند که دلیل آن تشدید است.برای آشنایی با این پروژه نیز می توانید اینجا کلیک کنید.

 

دستاوردهای دانش آموزان دبیرستان روشنگر در پنجمین جشنواره دانش آموزی سایت تبیان

 

علاقه مندان به پروژه ساخت غشاهای سلولزی طبیعی (فیلتراسیون) می توانند برای مشاهده پاورپوینت این پژوهشگران روی آن کلیک نمایند.

 

لینک های مرتبط

دستاورد های دانش آموزان در پنجمین همایش (3)

دستاورد های دانش آموزان دبیرستان میرداماد

دستاوردهای دانش آموزان در پنجمین جشنواره

 

گروه مدرسه اینترنتی سایت تبیان

تهیه و تنظیم: فاطمه گودرزی

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین