سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نیروی دریایی اسرائیل کوچکترین نیروی ارتش اسرائیل است، و این کشور در طول دهه‌ها عمدتا به توان هوایی خود و قدرت جنگنده‌های این نیرو تکیه دارد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زیردریایی های صهیونیستی در خلیج فارس

پرچم اسراییل

نشریه ساندی تایمز یکشنبه، درگزارشی نوشته است که اسرائیل زیردریائی های خود را درنزدیکی آبهای خلیج فارس مستقرمی‌کند.

به نوشته ساندی تایمز، این زیردریایی‌های هسته‌ای، پیشتر هر یک مدتی در نزدیکی آب‌های خلیج فارس درتردد بوده‌اند اما مقام‌های اسرائیل تردد یکی از سه زیردریایی را برای «حضور دائمی» دراین منطقه به منظور «تقویت قدرت بازدارندگی» درخواست کرده‌اند.

ساندی تایمز به نقل از یک افسر نیروی دریایی اسرائیل نوشته است که این زیردریایی‌ها ممکن است که در یک نبرد احتمالی بین اسرائیل و ایران به کارگرفته شوند. این افسر به ساندی تایمز گفته است که این زیردریایی‌ها «پایگاهی استوار برای گردآوری اطلاعات حساس، بسیار دورتر از مرزهای اسرائیل» هستند.

این افسر به ساندی تایمز گفته است که زیردریایی‌ها می توانند در ماموریت‌های دور، مدت زمان زیادی، در یک ناحیه بمانند و پیشتر تا پنجاه روز نیز بر روی آبها در یک محل مشغول گردآوری اطلاعات بوده‌اند، و زیردریایی همراه با نیروی انسانی آن می‌توانند یک هفته پی درپی درزیر آب نیز بمانند.

 نیروی دریایی اسرائیل کوچکترین نیروی ارتش اسرائیل است، و این کشور در طول دهه‌ها عمدتا به توان هوایی خود و قدرت جنگنده‌های این نیرو تکیه دارد

برپایه این گزارش هر زیر دریایی ۳۵ تا ۵۰ نیروی انسانی دارد و افسری در سطح داشتن اختیار برای صدور دستور شلیک موشک هسته‌ای، در هر زیر دریایی مستقراست.

ساندی تایمز این ادعا را نیز مطرح کرده که زیردریایی‌ها می توانند ماموران موساد را در نقاط مورد نیاز پیاده کنند. نیروی دریایی اسرائیل کوچکترین نیروی ارتش اسرائیل است، و این کشور در طول دهه‌ها عمدتا به توان هوایی خود و قدرت جنگنده‌های این نیرو تکیه دارد.

تنظیم :س.آقازاده

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین