سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
تصویب تحریم ایران در مجلس نمایندگان آمریکا
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تصویب تحریم ایران در مجلس نمایندگان آمریكا

مجلس نمایندگان آمریكا نهایتاً روز گذشته علیرغم همكاری‌های همه‌جانبه ایران در زمینه هسته‌ای، لایحه تحریم آن دسته از شركت‌هایی كه با ایران معاملات تجاری دارند را به تصویب درآورد.

تحریم ایران

مجلس نمایندگان آمریكا روز گذشته لایحه تحریم آن دسته از شركت‌هایی كه با بخش انرژی ایران تجارت دارند را به تصویب درآورد تا به این وسیله این شركت‌ها را از انجام هرگونه قرارداد نظامی با آمریكا محروم كنند.

"ران كلین " یكی از نمایندگان دموكرات مجلس نمایندگان آمریكا اعلام كرد: وقت آن رسیده است كه یك انتخاب ساده را به نمایش گذاریم: شركت‌ها می‌توانند از دولت ایران حمایت كنند یا اینكه با دولت و وزارت دفاع آمریكا وارد تجارت شوند. آن‌ها نمی‌توانند هر دو را با هم داشته باشند.

بر اساس این گزارش، قانونگذاران آمریكایی با 416 رأی موافق در مقابل یك رأی مخالف به این لایحه رأی مثبت دادند تا این اقدامات را به لایحه هزینه‌های نظامی سالانه كه با 229 رأی موافق در مقابل 186 رأی مخالف به تصویب رسید، پیوست كنند.

بر اساس این گزارش، این اقدامات در ارتباط با شركت‌هایی صدق می‌كند كه در یك سال بیش از 20 میلیون دلار در بخش انرژی ایران، سرمایه‌گذاری كردند یا هرگونه فناوری را به ایران ارائه دادند كه به پیشرفت [به گفته‌ آنها] سلاح‌های كشتار جمعی یا ارائه سلاح‌های متعارف پیشرفته به جمهوری اسلامی ایران كمك كرده است.

با وجود همكاری ایران در زمینه این بیانیه سه جانبه، آمریكا پیش‌نویس قطعنامه‌ تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را به شورای امنیت فرستاد

چندی پیش‌، ایران، تركیه و برزیل بیانیه 3 جانبه‌ای را در تهران به امضا درآوردند كه بر طبق آن ایران در نظر دارد تا حدود یكهزار و 200 كیلوگرم از اورانیوم كم غنی شده خود در قبال دریافت میله‌های سوختی مورد نیاز رآكتور تحقیقاتی تهران به خاك تركیه ارسال كند.

با وجود همكاری ایران در زمینه این بیانیه سه جانبه، آمریكا پیش‌نویس قطعنامه‌ تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را به شورای امنیت فرستاد.

منبع: تابناک

تنظیم برای تبیان: عطاالله باباپور

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین