سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اولین رباتی که در مطلب قبلی معرفی کردیم ربات شرکت BMW بود که در بازیابی خودروهای آسیب‌دیده این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد و در جهت به دست آوردن قطعات مفید مناسب بوده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ربات های فصل گذشته

 (2)

چنانچه در مطلب قبلی هم بیان شد در فصل گذشته یعنی سه ماهة اول سال 2010 در عرصة رباتیک درست مانند تمامی عرصه‌های دیگر تکنولوژی سرعت زیادی وجود داشته است.

robot , robotic ربات رباتیک

اولین رباتی که در مطلب قبلی معرفی کردیم ربات شرکت BMW بود که در بازیابی خودروهای آسیب‌دیده این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد و در جهت به دست آوردن قطعات مفید مناسب بوده است.

ربات دوم، لگو ربات بود که می‌توانست پازل "Rubik’s Cub" را در کمتر از 25  ثانیه حل کند که براساس اخبار موثق تاریخ معرفی این ربات May 2010 می‌باشد، یعنی 3 هفته پیش.

و ربات سوم،ربات همانندساز ژاپنی‌ها بود.

 

ربات چهارمی که قصد معرفی آن را دارم دست الکترونیکی است که خبر خوبی است برای افرادی که به هر دلیلی دست خود را از دست داده‌اند، این دست الکترونیکی قابلیت جایگزین شدن به جای دست انسان را داراست.

بر روی این ربات یا وسیله الکترونیکی، مانند بقیه لوازم الکترونیکی کار بسیاری شده است و بالاخره به طور رسمی در روز سه‌شنبه گذشته اعلام گردید.

دست الکترونیکی معرفی شده که BeBionic نام دارد، چابکی و سرعت بسیار خوبی دارد و دارای حساسیت مناسبی نیز می‌باشد و با آن فرد می‌تواند به راحتی وسایل و اشیاء را گرفته و جابه‌جا کند. سازندگان آن، آن را جزء نسل دست‌های مفصل‌دار قرار داده‌اند.

BeBionic دارای یک Wireless نیز می‌باشد که به کاربر خود این امکان را می‌دهد تا حرکت‌های ثابت و ساده‌ای را که مرتباً فرد نیاز به انجام آن را دارد را در حافظه خود داشته باشد و یا سرعت حرکت دست برای آن تعریف شود.

BeBionic به تمامی کسانی که دست خود را به نوعی از دست داده‌اند این امکان را می‌دهد تا دوباره بتوانند هر روز مانند فردی سالم به گرفتن و رها کردن اشیاء بپردازند.

BeBionic از جنس سیلیکون ساخته شده است. که از 19 (ring) حلقه مختلف در آن استفاده شده تا بوسیله آنها بتواند به بدن کاربر خود متصل گردد. این وسیله در Jun سال 2010 یعنی تقریباً 10 روز آینده برای فروش در سراسر جهان عرضه می‌گردد که البته هنوز قیمت آن مشخص نشده است.

ربات موتورسیکلت:

robot , robotic ربات رباتیک

آخرین رباتی که قصد معرفی آن را دارم یک ربات بسیار بلند قد است که به وسیله یک موتورسیکلت Yamaha ساخته شده است.

اگرچه هنوز بسیاری معقتدند این وسیله بیشتر شبیه به یک موتورسیکلت غول‌پیکر است تا یک ربات.

ربات مذکور10 feet بلندی دارد و توسط فردی به نام Travis Taylor ساخته شده به گفته وی، او این ربات آماده به خدمت را از تکه‌های آهن و قسمت‌های یک موتورسیکلت Yamaha ساخته شده.

او می‌گوید زمانی که این پروژه به پایان برسد، می‌توان آن را یک ربات دانست. اگرچه در وسیله ساخته شده او هنوز قسمت‌های مختلف موتورسیکلت قابل تشخیص است. به طور مثال تانکر گاز موتورسیکلت سر ربات را تشکیل می‌دهد. لولة اگزوز موتورسیکلت در قسمت عقب و پائین ربات به صورت عمودی مانند Jetpack قرار دارد، دست‌های ربات از زنجیر چرخ تشکیل شده است.

البته ربات شامل بخش‌هایی نیز می‌باشد که شامل قطعات موتورسیکلت نیست، مانند قسمتی از ربات که قطعه‌ای قدیمی از یک ماشین وزنه‌برداری است. Taylor در حال حاضر بر روی سایز کوچک‌تری از این ربات کار می‌کند.

اهمیت این ربات که سبب شده در مورد آن در سایت‌هایی مانند Tecchno و امثالهم گفتگو شود و به معرفی آن پرداخته‌اند، ابتکار عمل آن می‌باشد و نیز آن‌طور که پیش‌بینی می‌شود ربات فوق با روندی که دارد می‌تواند به مرحله فروش هم برسد و در پلیس راه به علت سرعت زیاد مورد استفاده قرار گیرد.

 

منابع: http://www.geeky-gadgets.com/be-bionic-myo-electric-hand-unveiled-25-05-2010/

http://www.gizmowatch.com/entry/a-10-feet-tall-robot-guard-made-in-motorcycle-parts/

 

تهیه و تنظیم برای تبیان: فائزه سیدخاموشی

 

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین