سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آمده بودند پیش پیامبر، همین پول‌دارهای مدینه؛ طبقه مرفّه؛ همین‌هایی که دستشان به دهنشان می‌رسید، همین‌هایی که لباس فاخر می‌پوشیدند و مرکب چابک سوار می‌شدند و بهره‌شان از مال و مرکب و مسکن فراوان بود، آمده بودند و
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زندگی با شما، مرگ هم با شما!

دعا و عبادت

آمده بودند پیش پیامبر، همین پول‌دارهای مدینه؛ طبقه مرفّه؛ همین‌هایی که دستشان به دهنشان می‌رسید، همین‌هایی که لباس فاخر می‌پوشیدند و مرکب چابک سوار می‌شدند و بهره‌شان از مال و مرکب و مسکن فراوان بود، آمده بودند و گفته بودند: یا رسول‌الله! شأن ما را هم در نظر بگیر! قدری هم رعایت آبروی ما را بکن! این قدر با این ندارها و پاپرهنه‌ها نچرخ! این‌ها که دوره‌ات می‌کنند ما در شأن خودمان نمی‌دانیم به شما نزدیک بشویم!

خبر خیلی زود رسید به همان جماعت پابرهنه؛ به اصحاب صفه و مستضعفین مهاجر و انصار، به صهیب و ابوذر و خباب؛ دلشان شکست لابد، غصه‌دار شدند، آن روز دیگر رفتند و گوشه‌ مسجد مشغول عبادت شدند و قدری از پیامبر فاصله گرفتند تا مزاحم مایه‌دارها و متشخصین مدینه نباشند. آیه نازل شد؛ واصبر نفسک... پیامبر را دیدند که شتابان به سمت‌شان می‌آید، از چشم‌های مبارکش اشک جاری بود، وسط‌شان نشست، در آغوششان گرفت و فرمود: معکم المحیا و معکم الممات؛ زندگی با شما! مرگ هم با شما!

پیامبر را دیدند که شتابان به سمت‌شان می‌آید، از چشم‌های مبارکش اشک جاری بود، وسط‌شان نشست، در آغوششان گرفت و فرمود: معکم المحیا و معکم الممات؛ زندگی با شما! مرگ هم با شما!

همواره با کسانی باش که پروردگارشان را صبح و شام می‌خوانند و در پی رضایت اویند و چشمت را از آنها برمگیر به خاطر زرق و برق زندگی دنیا ...

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

وَاصْبِرْ نَفْسَکَ مَعَ الَّذِینَ یَدْعُونَ رَبَّهُم بِالْغَدَاةِ وَالْعَشِیِّ یُرِیدُونَ وَجْهَهُ وَلَا تَعْدُ عَیْنَاکَ عَنْهُمْ تُرِیدُ زِینَةَ الْحَیَاةِ الدُّنْیَا. (کهف/ 28)


نوشته‌ی مریم روستا

تنظیم گروه دین و اندیشه تبیان

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین