سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
گروه میز پاک کن اتوماتیک دبیرستان فرزانگان از شهرستان بروجرد، یکی از غرفه های دیدنی ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دستاورد دانش آموزان بروجرد

در پنجمین جشنواره پروژه های دانش آموزی

گروه میز پاک کن اتوماتیک دبیرستان فرزانگان از شهرستان بروجرد، یکی از غرفه های دیدنی شرکت کننده در  پنجمین جشنواره پروژه های دانش آموزی اردیبهشت 89 سایت تبیان بود که پژوهشگران آن خانم ها الناز مرزبانی، ساناز مرزبانی، مریم شاهوردی و گلناز عابدینی هستند. این گروه پروژه خود را با راهنمایی های دلسوزانه خانم اسداله پور انجام داده بودند. پژوهشگران دبیرستانی حاصل ماه ها تلاش خود را با ذوق و هیجان زیاد برای رقابت با سایر گروه های شرکت کننده به نمایش گذاشتند.

دستاورد دانش آموزان بروجرد در پنجمین جشنواره پروژه های دانش آموزی

سال گذشته نیز این گروه مشتاق با ساخت تخته پاکن اتوماتیک در این جشنواره شرکت کرده و موفق به کسب رتبه اول در بین گروه های دانش آموزی شدند. این پژوهشگران تلاش خود برای ساخت دستگاه میزپاکن اتوماتیک را به صورت فیلم هایی برای ما ارسال کرده اند، برای دیدن فیلم ها اینجا کلیک کنید.

 

دستاورد دانش آموزان بروجرد در پنجمین جشنواره پروژه های دانش آموزی

 

این پروژه از نظر درجه سختی در رده ی پروژه های دشوار است. در این پروژه دانش آموزان با انواع روش های تمیز کردن سطوح، قطعات الکترونیکی، نحوه ساخت مدارهای الکترونیکی، نحوه ساخت فرچه و نحوه ساخت منبع تغذیه آشنا می شوند، برای انجام پروژه به دانش آموزان  نقشه کشی به وسیله کامپیوتر(auto cad) آموزش داده می شود؛ انواع موتورها، بلبرینگ ها و روش های انتقال حرکت دورانی معرفی می شود. 

 

دستاورد دانش آموزان بروجرد در پنجمین جشنواره پروژه های دانش آموزی

 

در این سیستم یک فرچه مدور، در حین چرخش توسط یک حرکت طولی در طول میز حرکت می کند و لذا تمامی آشغالها را از روی میز جمع می کند و در انتهای میز جمع آوری می نماید. البته می توان مخزنی برای جمع آوری آشغالها نیز در انتهای میز طراحی نمود. نکته جالب این دستگاه این است که می توان از آن برای تمیز کردن سطوح مرطوب نیز استفاده کنیم البته می بایست  تمام قسمت های چوبی دستگاه را با طلق نازکی حدود 2 میلی متر پوشاند.

دستاورد دانش آموزان بروجرد در پنجمین جشنواره پروژه های دانش آموزی

 

عزیزان علاقه مند برای آشنایی بیشتر با ساخت این دستگاه می توانند اینجا کلیک کنند.

 

 

 

 

 

 

گروه مدرسه اینترنتی سایت تبیان - تهیه و تنظیم: فاطمه گودرزی

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین