سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ً آغاز شد مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان، مدعوین و اهالی مطبوعات در محل سالن بزرگ وزارت كشور، از ساعت 18:30 عصر روز یك‌شنبه 11بهمن‌ماه 1383 آغاز شد. اجرای این مراسم به عهده ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شب گذشته جشنواره فیلم فجر رسماً آغاز شد


مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان، مدعوین و اهالی مطبوعات در محل سالن بزرگ وزارت كشور، از ساعت 18:30 عصر روز یك‌شنبه 11بهمن‌ماه 1383 آغاز شد. اجرای این مراسم به عهده داریوش كاردان بود.

پس از پخش سرود ملی ایران و تلاوت قرآن و نمایش تیزر جشنواره، علیرضا رضاداد دبیر جشنواره بیست و سوم فیلم فجر، در بیانیه‌ای كوتاه گفت: «فصل سرما، فصل گرمای سینمای ایران است و چه زیباست كه با بهار پیروزی انقلاب اسلامی قرین شده است. فجر فرصت دیداری با یاران قدیمی و جدید است. فجر پیوند میان سینما و مردم و عملی بزرگ برای امیدواری است و كشف استعدادها و منابع جدید برای سینمای كشور و ورود صاحبان سرمایه و صنعت ایران به بازارهای جهانی همه و همه در جشنواره بیست و سوم فیلم فجر مدنظر است.»

پس از سخنان رضاداد، معرفی داوران بخش‌های مختلف جشنواره و پخش گفته‌ها و نظرات برخی از كارگردان‌های شركت‌كننده در بخش‌های مختلف ارائه شد.

در ادامه این مراسم، از فرامرز قریبیان، بازیگر سینمای ایران، تقدیر شد كه مورد تشویق فراوان حضار قرار گرفت و پرویز پرستویی و علیرضا رضاداد مشتركاً لوح و هدایای او را تقدیم كردند.

همچنین، مراسم قدردانی از عبدالله اسكندری، گریمور پیشكسوت سینمای ایران، نیز، توسط علیرضا خمسه انجام شد.

در بخشی از مراسم افتتاحیه جشنواره فجر، سرود «خلیج همیشه فارس» ساخته مرحوم سیامك علیقلی خواننده و مجری تلویزیون كه چندی پیش بر اثر سرطان درگذشت، پخش شد و مورد استقبال و توجه حضار قرار گرفت.

از روز دوشنبه 12 بهمن‌ماه، به مدت ده روز، جشنواره فیلم فجر با نمایش فیلم‌های بلند و كوتاه، داستانی و مستند، ایرانی و خارجی ادامه می‌یابد. سینماهای فلسطین، عصر جدید، بهمن، فرهنگ، كریستال، پایتخت، سپیده، آفریقا، سروش و جمهوری نمایش‌دهنده این فیلم‌ها برای عموم هستند و سینما صحرا به خبرنگاران و كارگزاران رسانه‌ها اختصاص دارد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین