سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
:« خدا را شکر کریم باقری به این بازی می‌رسد و اگر آنها هم برنده شوند از اینکه یک آذری‌زبان مانند باقری جام را بالا خواهد برد، خوشحال می‌شویم
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جام حذفی، آبی یا قرمز؟

جام حذفی آبی یا قرمز؟

فصل 89 - 1388 فوتبال ایران عصر فردا با برگزاری دیدار برگشت فینال مسابقات جام حذفی باشگاه‌های کشور بین تیم‌های پرسپولیس و گسترش فولاد تبریز در ورزشگاه آزادی تهران به اتمام می رسد و آخرین نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا مشخص خواهد شد.

پرسپولیس در دیدار رفت فینال جام حذفی که عصر روز چهارشنبه 22 اردیبهشت ماه در تبریز برگزار شد با یک گل از سد گسترش فولاد تبریز گذشت و گامی بلند بسوی قهرمانی این رقابت‌ها برداشت. پرسپولیس در این بازی مقابل خیل فوتبالدوستان تبریزی نمایشی نه چندان قابل قبول داشت اما در نهایت برتری یک برصفر را به نام خود ثبت کرد و به یکقدمی سکوی قهرمانی جام حذفی رسید. پرسپولیس برای بوسه بر جام قهرمانی فقط یک 90 یا شاید 120 دقیقه دیگر مقابل آبی پوشان تبریزی پیش رو دارد که آنهم مقابل دیدگان تماشاگرانش برگزار می‌شود.

آزادی؛ جشن و قهرمانی

ورزشگاه آزادی و جشن پرسپولیس

در هفته‌ای که گذشت تیم فوتبال سپاهان در ورزشگاه آزادی و مقابل دیدگان تماشاگران پرسپولیس جشن قهرمانی در نهمین دوره لیگ برتر را برپا کرد و دور افتخار زد. برای هواداران پرسپولیس هضم آنچه در ورزشگاه آزادی می گذشت، فقط و فقط با امید به قهرمانی در جام حذفی آسان می‌شد. آنها تمام امیدشان به قهرمانی پرسپولیس درجام حذفی است، جامی که خیلی به آن نزدیک هستند.

خوش قولی دایی

دایی زمانی که به پرسپولیس آمد به هواداران این تیم وعده داد که تیم‌شان در انتهای فصل 89 - 88 سهمیه لیگ قهرمانان آسیا در فصل 2011 را کسب خواهد کرد. دایی که تیمش لیگ برتر را با ایستادن بر سکوی چهارم به اتمام رساند، فقط با قهرمانی در جام حذفی می تواند به وعده خود عمل کند. با کسب نتیجه لازم در دیدار عصر فردا دایی اولین قهرمانی خود با پرسپولیس را جشن می‌گیرد و ثابت می کند که یک مربی خوش قول است!

دغدغه‌های دایی

پرسپولیس در روزهای پایانی فصل شرایط چندان مساعدی ندارد. تعداد مصدومان این تیم هرهفته بیشتر می شود. آرفی، شکوری، باقری، ملامحمد و... بازی هفته گذشته برابر سپاهان را از دست دادند و مشخص نیست از جمع آنها کدامیک برای بازی فردا مهیای حضور در میدان می شوند. دایی بازهم برای چیدمان ترکیب اصلی تیمش دغدغه های زیادی خواهد داشت. تمام امید او به این است که باقری برای بازی فردا مهیای حضور در میدان شود. می گویند او می تواند برای یک نیمه تیمش را در بازی با گسترش فولاد همراهی کند.

علی انصاریان

بازگشت انصاریان به آزادی

در تیم تبریزی گسترش فولاد بازیکنان شاخصی چون رسول خطیبی، عباس آقایی و علی انصاریان بازی می کنند. انصاریان که سال‌ها برای تیم پرسپولیس بازی کرده است، عصر فردا بازهم مقابل این تیم می ایستد و البته بازهم با پیراهن آبی. استقبال هواداران پرسپولیس از انصاریان می تواند یکی از اتفاقات جالب توجه دیدار فردا باشد.

رویاهای کاظمی و خاطرات خوش سال 83

فرهاد کاظمی پیش از دیدار رفت فینال جام حذفی مدعی شده بود، گسترش فولاد در تبریز پرسپولیس را شکست می دهد. تیم او در این بازی عملکردی خوب داشت و البته نمایشی درخور تحسین اما در نهایت نتیجه را واگذار کرد. او پس از بازی رفت بازهم مدعی شد، پرسپولیس را در آزادی شکست می دهد و جام قهرمانی را در آغوش می کشد. کاظمی که در سال 83 با تیم سپاهان موفق به شکست استقلال در آزادی و فتح جام حذفی شده است، امیدوار است این خاطره را بازهم تکرار کند. او برای تکرار این موفقیت تیم با انگیزه پرسپولیس و البته 100 هزار تماشاگرش را پیش رو دارد.

پنجمین حضور پرسپولیس در فینال جام حذفی

پرسپولیس تاکنون چهار بار در دیدار نهایی جام حذفی حضور پیدا کرده که در این بین به سه پیروزی دست یافته و یکبار تن به شکست داده است. سرخپوشان تهرانی در دیدار نهایی جام حذفی به ترتیب مقابل ملوان بندرانزلی (2 بار) و استقلال (یک بار) به پیروزی رسیده و یکبار در مصاف با سپاهان در فصل 85 - 1384 تن به شکست داده اند.

- در زیر اشاره‌ای گذرا به 22 فینال گذشته مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های شده است که در آن استقلال با پنج قهرمانی سرآمد

رسول خطیبی

می گوید خوشحال می شود از اینکه کریم باقری جام قهرمانی در جام حذفی را بالای سر ببرد.

رسول خطیبی کاپیتان تیم گسترش فولاد می گوید« بازی فینال برای ما ازرش بیشتری از پرسپولیس دارد. چون تا به حال تبریز و خطه آذربایجان هیچ جامی را برنده نشده است.»

او این را می گوید و ادامه می دهد«نمی‌توانیم سر خودمان کلاه بگذاریم. پرسپولیس یکی از بهترین تیمهای ایرانی به شمار می‌رود.

این تیم از لحاظ بازیکنان ستاره جزو بهترینها است اما من فکر می‌کنم ما پیروز میدان خواهیم شد. با آنکه کار سختی پیش رو داریم اما اگر شانس با ما یار باشد قهرمان جام حذفی خواهیم شد.»

وی در مورد اینکه فقط 10 درصد ورزشگاه را اختصاص به هواداران تبریزی داده اند، ادامه داد«: مطمئن باشید نصف استادیوم تیم ما را تشویق خواهند کرد و تمام آذری‌زبانهای مقیم تهران در روز بازی ما را تنها نخواهند گذاشت.»

خطیبی در پایان گفت:« خدا را شکر کریم باقری به این بازی می‌رسد و اگر آنها هم برنده شوند از اینکه یک آذری‌زبان مانند باقری جام را بالا خواهد برد، خوشحال می‌شویم.»

علی دایی گفت: در بازی دوشنبه بازیکنان ما با هوش عمل خواهند کرد و یک فینال به یاد ماندنی را برای هواداران رقم می‌زنیم.

پرسپولیس پس از پشت سر گذاشتن یک فصل پر فراز و نشیب در نهمین دوره لیگ برتر و دور ماندن از کسب عنوان قهرمانی، حالا در آخرین روز فوتبال باشگاهی در سطح اول، در یک قدمی فتح جام حذفی قرار دارد. موفقیت در این دیدار به منزله حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.

علی دایی

علی دایی سرمربی پرسپولیس در یک قدمی کسب نخستین موفقیت خود همراه سرخ‌پوشان در گفت‌و‌گویی با سایت این باشگاه از آخرین وضعیت پرسپولیس صحبت کرد.

از آخرین وضعیت پرسپولیس پیش از برگزاری فینال جام حذفی برای هواداران صحبت می‌کنید؟

-خدا را شکر می‌کنم که تیم در وضعیت خوبی قرار دارد و بازیکنان به خوبی در جلسات تمرینی کار می‌کنند تا به امید خدا خودمان را برای انجام یک فینال خوب آماده کنیم.

اینکه بازیکنان برابر طرفداران خودی بازی می‌کنند، باعث غرور و اطمینان خاطر کاذب آنها از کسب یک پیروزی سهل و آسان نمی‌شود؟

-به نظر من جلوی هواداران بازی کردن انگیزه دو چندانی به بازیکنان پرسپولیس می‌دهد تا با تمام توان و وجودشان بازی کنند و به امید خدا یک فینال به یاد ماندنی را برای هواداران رقم بزنند. ما باید مقابل دیدگان هواداران‌مان سنگ تمام بگذاریم، چون آخرین بازی‌مان است و باید با تمام وجودمان این دیدار را برگزار کنیم.

هواداران پرسپولیس در پایان آخرین دیدار فصل در سکوها ماندند و شما و شاگردانتان را قهرمان واقعی خطاب کردند.

-به نظر من پرسپولیس برابر سپاهان در حد تیم قهرمان کار کرد، به خصوص در نیمه دوم که نمایش خوبی را از پرسپولیس شاهد بودیم. ما باید زودتر از اینها عملکرد بهتری ارائه می‌کردیم تا موقعیت قهرمانی را از دست ندهیم.

این مساله برای لیگ دهم مورد لحاظ قرار خواهد گرفت؟

-به امید خدا، هم بازیکنان و هم هواداران‌مان دست به دست هم خواهیم داد تا فصل آینده را خوب شروع کنیم و خوب ادامه دهیم تا افسوس و حسرت روزهای ازدست رفته را نخوریم.

درباره عملکرد تیم از زمان حضورتان چه نظری دارید؟

-ببینید، من باید از بازیکنان پرسپولیس تشکر کنم که همگی با جان و دل کار کردند. من مدیون همه آنها هستم اما فکر می‌کنم، می‌توانستیم در لیگ نتیجه بهتری بگیریم. متاسفانه چند بازی را خیلی بد از دست دادیم.

برای موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس چه ابزاری لازم دارد؟

-به امید خدا این صحبت بماند برای پس از بازی برگشت فینال جام حذفی که صد‌در‌صد آسیایی شویم. با این حال مطمئن باشید ما از همین حالا برنامه‌ریزی‌هایمان را انجام داده‌ایم تا در لیگ بتوانیم پرقدرت ظاهر شویم و در آسیا نیز نیت ما فقط حضور صرف در این بازی‌ها نیست. مطمئن باشید خود من به دنبال رسیدن به اهداف بزرگی در لیگ قهرمانان آسیا هستم و سعی من بر این است که با پرسپولیس به اهدافم برسم.

با حضور علی دایی و حبیب کاشانی، خیال هواداران راحت باشد که پرسپولیس جدید بدون فعالیت واسطه‌ها و دلالان بسته خواهد شد؟

-این اتفاقات در فصل نقل و انتقالات همیشه رخ می‌دهد اما مطمئن باشید تیم برای فصل آینده از نقطه نظر فنی با نظر من بسته می‌شود. شاید خودم به طور مستقیم با هیچ بازیکنی صحبت نکنم. این امر بر عهده باشگاه است. با این حال مطمئن باشید همه چیز از نظر فنی با نظر من انجام می‌شود و باقی امور به کاشانی و باشگاه ارتباط پیدا می‌کند.

بابت مسائل فنی و امور باشگاه تعامل خوبی میان شما و حبیب کاشانی وجود دارد؛ اینطور نیست؟

- بله همین‌طور است. خدا را شکر تا الان همکاری خوبی با کاشانی داشته‌ام. شما یک بار شنیده‌اید من صحبتی بکنم و کاشانی صحبت من را نقض کند یا اینکه برعکس همین امر در باشگاه صورت بگیرد. این مساله نشان دهنده این است که در پرسپولیس همه جایگاه خودشان را می‌شناسند و به هیچ وجه تداخل در انجام امور پیش نمی‌آید و این می‌تواند رمز موفقیت یک مجموعه باشد.

علی دایی

مصاحبه‌ای به نقل از شما برگرفته از یک خبرگزاری روز پنجشنبه در تمام روزنامه‌های ورزشی به چاپ رسیده بود که باعث نگرانی هواداران شد.

-خب شما بروید از همان خبرگزاری بپرسید. در کنفرانس خبری مطبوعاتی بعد از بازی همه صحبت‌های مرا شنیدند. متاسفانه بعضی از خبرگزاری‌ها صحبت‌های مرا تحریف می‌کنند. من افتخار می‌کنم که با کاشانی کار می‌کنم. به خاطر حضور و وجود ایشان بود که آمدم در باشگاه پرسپولیس و مطمئن باشید همه ما سعی‌مان بر این است که پرسپولیس موفق باشد. خود کاشانی ثابت کرده از خیلی‌ها پرسپولیسی‌تر است و در مدت فعالیتش نشان داده چه توان بالایی در مدیریت دارد. مطمئن باشید آرزوی هر مربی است که با چنین مدیری کار کند و من هم افتخار می‌کنم که با چنین مدیری کار می‌کنم چون از روزی که آمده‌ام تنها دغدغه‌ام مسائل فنی بوده است و به هیچ عنوان دغدغه مسائل دیگر و امکانات را نداشته‌ام. مطمئن باشید که به امید خدا درکنار هم می‌توانیم کارهای خیلی بزرگی انجام بدهیم، بنابراین وجود کاشانی نعمت بزرگی برای پرسپولیس محسوب می‌شود.

درباره تصمیمی که با صلاحدید و اختیارات خودتان گرفته‌اید که امروز و فردا (شنبه و یکشنبه) تمرینات پرسپولیس بدون حضور هوادار و خبرنگار برگزار شود، صحبت کنید!

-هم برای آرامش تیم و هم اینکه شاید بخواهیم تمرینی انجام دهیم که کسی حضور نداشته باشد. به نظر من این حق طبیعی ما است . از ابتدای حضورم تمام تمرینات ما با حضور هواداران و خبرنگاران برگزار شده، تنها برای بازی رفت برابر فولادگستر و بازی برگشت برابر این تیم چنین تصمیمی گرفته‌ایم که هم آرامش بیشتری داشته باشیم و هم راحت‌تر با بازیکنان کار کنیم.

روز اولی که آمدید قول قهرمانی ندادید اما حالا پرسپولیس یک گام تا فتح جام حذفی فاصله دارد؛ یعنی بدون قول دادن تیم را به قهرمانی رسانده‌اید؟

-الان می‌توانم بگویم با این تیمی که داریم به طور حتم قهرمان خواهیم شد. ما اگر بازی نیمه دوم برابر سپاهان را برابر هر تیمی به نمایش بگذاریم همه را شکست می‌دهیم. به امید خدا در بازی روز دوشنبه را بچه‌های ما با هوش عمل خواهند کرد و با یک عملکرد مطلوب دیدار برگشت فینال جام حذفی را با پیروزی به پایان خواهیم رساند و جام قهرمانی را پیش چشم هواداران‌مان بالای سر خواهیم برد.

منبع:مهر،تابناک،خبرآنلاین

تنظیم:سعید آقازاده

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین