سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
اولین زمانی که ساعت و فلسفه آن شکل گرفت حدود 6 قرن پیش بود در حالی که از قرن 15 ساعت و زمان وارد زندگی انسانها گردید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ساعت های GPSدار

اولین زمانی که  ساعت و فلسفه آن شکل گرفت حدود 6 قرن پیش بود در حالی که از قرن15 ساعت و زمان وارد زندگی انسانها گردید.

watch gps  ساعت  gps

در آن زمان مردم هرگز این باور را نداشتند که این وسیله تا این اندازه در زندگیشان نفوذ کند در ابتدا پس از معرفی ساعت به مجامع بسیاری از بزرگان کلیسا مردم را از خرید و استفاده از آن بر حذر می داشتند زیرا بر این باور بودند که ساعت آنها را از عبادت و خداوند دور خواهد کرد چون برای تعیین و به موقع بودن زمان کار استفاده می شد و نه زمان عبادت!

watch gps  ساعت  gps

اگرچه به نظر من خیلی هم گفته آنها بی ربط نبوده! به هر حال تکنولوژی با تمام مضراتش روز به روز بیشتر وارد زندگی بشر می شود و من در میان دوستان و آشنایان خود فردی را نمی شناسم که کمتر از یک ساعت داشته باشد.

امروزه تمامی تلفنهای همراه به ساعت مجهز هستند و بسیاری از ما به جای استفاده از ساعتهای مچی و غیره خود از  ساعت موبایل برای اطلاع از زمان استفاده می کنیم .

به همین دلیل به گفته سایت Techchee شاید ترکیب تلفن و موبایل می تواند ایده جدیدی جهت آسان تر زندگی شدن باشد

محققان پیشنهاد کرده اند که موبایل ها را به صورت ساعت بر روی دست ببندیم تا هم به آسانی ساعت قابل حمل گردد و هم به راحتی بتوان به عنوان موبایل و غیره از آن استفاده نمود.

watch gps  ساعت  gps

Sidewinder یک ساعت Multi touch تصویری است که قابلیت بسته شدن بر روی دست را نیز داراست و دیر یا زود شما آن را در بازار مشاهده خواهید کرد ولی چیزی که آن را از بقیه ساعت های مچی متمایز می نماید  داشتن یک صفحه کامل است که می تواند قابلیت Multi touch  داشته باشد.

Sidewinder یک ساعت Multi touch تصویری است که قابلیت بسته شدن بر روی دست را نیز داراست و دیر یا زود شما آن را در بازار مشاهده خواهید کرد

عکس بالا قابلیت های آن را نشان می دهد (بر روی عکس کلیک کنید تا تصویر بزرگ را مشاهده کنید) مانند یک صفحه کی بورد مجازی ، touchscreen  بودن و داشتن GPS که به نقشه شهر هم مجهز است برای دسترسی سریع و آسان داشتن  داشتن یک Toolbar  و دکمه ای  بر روی صفحه نمایش را هم می توانید مشاهده کنید.

به هر حال این ساعت یک ساعت تصویری است که توسط Susan Cho طراحی شده است ولی نیاز به کار بیشتری جهت وارد شدن به بازار دارد. اگرچه با ورود تکنولوژی نانو می توان به صورت دلخواه اجسام را کوچک  نمود.

watch gps  ساعت  gps

یکی دیگر از ساعت های GPS  دار توسط شرکت Kogan  معرفی شده است به گفته این شرکت درصورتی که شما افراد سالخورده و یا کودک در خانواده خود دارید یکی از این محصول را برای آنها تهیه فومایید این مدل از ساعت GPS دار حدود 20 روز گذشته وارد بازار شد و معرفی گردید این ساعت از ساختار GPS استفاده می نماید و به Google Earth  مجهز است. به همین علت شما می توانید راه خود را به راحتی پیدا کنید.

همچنین ساعت GPS دار KOgan  به سرعت سنج نیز مجهز است که به شما نشان می دهد چگونه می توانید سریع تر به مقصد خود برسید و کدام مسیر بهتر است، از دیگر مزایای آن مجهز بودن آن به بلوتوث ، سنسور دما ، ارتفاع سنج و آلارم است این ساعت هم اکنون با قیمت 85$ به فروش می رسد.

 

منابع:

 http://www.techchee.com/2009/03/18/kogan-gps-watch-helps-you-find-your-way-home/

http://www.techchee.com/2010/01/22/aerotel-geoskeeper-a-cellphone-gps-combo-on-your-wrist/

http://www.techchee.com/2010/02/25/sidewinder-a-conceptual-multi-touch-watch-phone/

 

تهیه و تنظیم برای تبیان: فائزه سیدخاموشی

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین