سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یک شرکت آمریکایی روباتی را طراحی کرده است که به مدیران ادارات کمک می کند حتی زمانی که در اداره نیستند در محل کار خود حضور فیزیکی داشته باشند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روبات کارمند؛ آواتار آهنی

 

یک شرکت آمریکایی روباتی را طراحی کرده است که به مدیران ادارات کمک می کند حتی زمانی که در اداره نیستند در محل کار خود حضور فیزیکی داشته باشند.

 

این روبات که "کیو- بی" نام دارد به شما اجازه می دهد حتی زمانی که صدها کیلومتر از محل کار خود دور هستید به طور فیزیکی در اداره حضور داشته باشید و به راحتی از طریق صفحه کلید رایانه امورات کاری خود را کنترل کنید.

 

شرکت Anybots در "سیلیکون ولی" با اختراع این روبات قصد دارد رویای شیفتگان کار را به حقیقت تبدیل کند. رویای کسانی را که هرگز از کار کردن احساس خستگی نمی کنند و حتی اگر مجروح شوند از طریق ایمیل، تلفن و ویدیوکنفرانسها با همکاران و کارمندان خود تماس می گیرند. اکنون این افراد می توانند از طریق دست راست خود که روی دو چرخ راه می رود در اداره به امورات خود رسیدگی کنند. این دست راست، "کیو- بی" است که شبیه به اسباب بازی روباتیک کنترل از راه دوری است که چند سال قبل وارد بازار شده بود و می توانست یکسری از جملات را تکرار کند.

روبات کارمند؛ آواتار آهنی

"کیو- بی" می تواند از طریق یک تداخل اینترنتی کنترل شود. این روبات از طریق چشمان خود که در حقیقت وب کم هستند می تواند از اداره، کارمندان و اعضای جلسات فیلمبرداری کند و این تصاویر را به صورت زنده و همزمان به رایانه ای که از طریق "وای- فای" به اینترنت متصل می شود ارسال و از طریق آن کنترلهای از راه دور ارباب خود را دریافت کند.

 

این روبات مجهز به سیستمی از حسگرهای لیزری است که از برخورد آن با افراد و اجسام جلوگیری می کنند. "کیو- بی" دارای سه میکروفن و یک بلندگو است که به کمک آنها می تواند صدای کسی که آن را از طریق اینترنت کنترل می کند در محیط پخش کرده و صدای افراد حاضر را برای وی ارسال کند.

 

براساس گزارش "پی. سی مگزین"، طول این روبات حداکثر به 175 سانتیمتر می رسد و وزن آن حدود 16 کیلوگرم است. موتور این روبات از طریق دو باتری قابل شارژ که 10 ساعت عمل می کنند تغذیه می شود. "کیو- بی" از پاییز آینده به قیمت 15 هزار دلار وارد بازار می شود.

 

 

برگرفته از مهر

تنظیم برای تبیان: فاطمه مجدآبادی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین