سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
انتقاد مدیر مجموعه‌ی ورزشی انقلاب از شركت تجهیز و اداره برق شمالغرب مجموعه‌ی ورزشی انقلاب با قدمتی حدود 40 سال، اكنون پذیرای حدود 70 تا 80 هزار نفر از ورزشكاران، قهرمانان و مردم ورزش‌دوست شهر تهران است و به طور میانگین در ه...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مجموعه در معرض تخریب شدید قرار دارد

انتقاد مدیر مجموعه‌ی ورزشی انقلاب از شركت تجهیز و اداره برق شمالغرب


مجموعه‌ی ورزشی انقلاب با قدمتی حدود 40 سال، اكنون پذیرای حدود 70 تا 80 هزار نفر از ورزشكاران، قهرمانان و مردم ورزش‌دوست شهر تهران است و به طور میانگین در هر روز تابستان حدود 6 تا 7 هزار دانش‌آموز مشغول ورزش كردن در این مجموعه هستند. از طرفی دیگر این مجموعه محل امنی برای قهرمانان ملی این مرز و بوم است كه در آن به استراحت، تمرین و آماده‌سازی می‌پردازند. اما مدیر مجموعه‌ی ورزشی انقلاب از تخریب روز افزون این نگین زیبای ورزش ایران نگران است. او می‌گوید: «اگر روند توجه به مجموعه انقلاب به نسبت كنونی باشد، به احتمال فراوان تا دو سال آینده به طور كامل این مجموعه تخریب می‌شود.»

محمد جمشیدی اظهار كرد: متاسفانه مجموعه‌ی انقلاب در ظاهر وضعیت خوبی دارد، اما در باطن روز به روز تخریب می‌شود و واقعا وضعیت مجموعه نگران كننده است. در این یك سال گذشته هیچ وقت چنین وضعیت بدی نداشته‌ایم.

وی با اشاره به مشكلات موجود در مجموعه‌ی ورزشی انقلاب یادآور شد: این مجموعه سابقه‌ای حدود 40 سال دارد. اكنون كلیه‌ی تاسیسات آن فرسوده است و بسیاری از آنها قابل استفاده نیست. سیستم گاز كشی مجموعه مشكل دارد. لوله‌های زمین گلف برای 47 سال پیش است. استخر بانوان باید به طور كلی تخریب و بازسازی شود و بسیاری دیگر از مشكلات كه اكنون گریبانگیر مجموعه است.

جمشیدی با اشاره به قطعی برق مجموعه در روز دوشنبه ادامه داد: به دلیل مشكلات مالی از روز گذشته برق مجموعه انقلاب قطع شده بود. دو ماه است كه برای پرداخت پول به اداره برق مشكل داریم و احتمال قطع آب و گاز و تلفن نیز وجود دارد. الان من به عنوان مدیر مجموعه، تنها به دنبال رفع مشكلات روزمره هستم.

مدیر مجموعه‌ی ورزشی انقلاب با انتقاد از عملكرد شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی خاطر نشان كرد: این مجموعه درآمد بالایی را دارد كه به خزانه دولت می‌رود و پس از آن در اختیار شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی قرار می‌گیرد و در پایان ما باید به سختی هزینه‌های جاری را از این شركت دریافت كنیم. برای حل مشكلات موجود مجموعه‌ بارها با شركت توسعه و نگهداری مكاتبه كرده‌ایم كه هنوز هیچ جوابی دریافت نكرده‌ایم.

وی در مورد گردش مالی مجموعه‌ی ورزشی انقلاب گفت: ارایه اطلاعات و آمار دقیق مالی برای من ممكن نیست. اما این مجموعه درآمدی بالای 3 میلیارد تومان در سال دارد كه قرار است 70 درصد این درآمد به مجموعه بازگردد. اكنون حدود 5 ماه از سال می‌گذرد و 30 درصد بودجه خود را دریافت كرده‌ایم، آن هم با مشكلات بسیار زیاد. این مساله باعث شده تا حتی پول برق، آب، گاز و حقوق كارمندان خود را نتوانیم پرداخت كنیم. اگر كل این 70 درصد را هم پرداخت كنند، تازه هزینه‌های جاری ما برطرف می‌شود و مشكل فرسودگی تاسیسات و لوازم باقی می‌ماند.

جمشیدی ادامه داد: این مشكلاتی است كه شركت توسعه و نگهداری به آن توجه نمی‌كند و ضرر آن به طور كلی به یك مجموعه ملی برمی‌گردد. با بودجه كنونی تنها توانسته‌ایم فضای سبز و رنگ و لعاب مجموعه را زیبا نگاه داریم كه از درون روز به روز تخریب می‌شود.

مدیر مجموعه‌ی ورزشی انقلاب با بیان این كه قطع برق مشكلات زیادی را برای ما بوجود آورده ‌است، یادآور شد: به طور كلی هر روز حدود 6 تا 7 هزار دانش‌آموز در مجموعه هستند. در 4 استخر ما بین 300 تا 350 نفر وجود دارند و سالن‌ها نیاز به تهویه دارند. از طرفی دیگر روز دوشنبه دیدار مدیران كل تربیت بدنی استان‌ها با مدیران ورزش كشور در مجموعه برگزار ‌شد در حالی كه برق نداشتیم. در چنین وضعیتی چه باید كرد؟

وی پس از انتقاد از شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی، لب به انتقاد از اداره برق شمالغرب گشود و افزود: من از اداره برق گله زیادی دارم. مجموعه انقلاب یك ارگان دولتی و خدمات رسان به مردم است. یك ارگان دیگر دولتی نباید با این مجموعه چنین برخوردی كند. با توجه به پوسیدگی سیستم برقی مجموعه، این نوسانات برق در استخرها، سوناها و جكوزی‌ها می‌تواند عواقب مرگبار و جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. چه كسی پاسخگوی این مشكلات است؟ من از اداره برق خواهش می‌كنم ما را به عنوان یك مجموعه دولتی نگاه كنند و در این راه ما را یاری كنند. درست است كه تقصیر عدم واریز پول برق بر عهده‌ی مجموعه انقلاب است، اما ما یك بخش خصوصی نیستیم كه بتوانیم از دین اداره برق فرار كنیم.

مدیر مجموعه‌ی ورزشی انقلاب در پایان گفت: از همه دست‌اندركاران و مسوولان امر خواستارم تا توجه جدی‌تری به مجموعه داشته باشند و با این وضعیت از هم اكنون هشدار می‌دهم كه مجموعه انقلاب در معرض تخریب شدید قرار دارد و باید هرچه سریعتر مورد مرمت جدی قرار گیرد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین