سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: قرآن کریم باید به صورت جدی در دبستان،دبیرستان و دانشگاه وارد شده و معلمان و اساتید قرآنی برای هدایت جوانان و نوجوانان جامعه وارد این عرصه ها شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیت الله العظمی مکارم شیرازی

قرآن به صورت جدی در مدارس و دانشگاه‌ها پیاده شود

آیت الله مکارم

حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: قرآن کریم باید به صورت جدی در دبستان،دبیرستان و دانشگاه وارد شده و معلمان و اساتید قرآنی برای هدایت جوانان و نوجوانان جامعه وارد این عرصه ها شوند.  

به گزارش مرکز خبر حوزه، معظم له عصر امروز در دیدار مسئولین و کارشناسان دارالقرآن کریم سراسر کشور، اظهارداشتند: باید فوق برنامه های قرآنی در مدارس سراسر کشور اجرایی شود و در مساجد جلسات و دوره های آموزشی قرآنی شکوه بیشتری پیدا کند.

این مرجع تقلید بیان داشتند: آیات تربیتی قرآن کریم که درباره اتحاد مسلمین، پرهیز از دروغ، تهمت، تجسس، غیبت، سوء ظن و مسائل اخلاقی و توحیدی و ... بیان شده را در جامعه رواج دهید.

معظم‌له افزودند: در قران کریم و منابع اسلامی، چند چیز تشبیه به نور شده که از همه مهمتر خداوند است و درباره پیامبر و ائمه اطهار‌(علیهم‌السلام)، ایمان و قران کریم این تعبیر به کار رفته است.

ایشان ادامه دادند: یکی از آثار نور ، تربیت و پرورش است و همان طور که گیاهان توسط نور تربیت و پرورش می یابند قران کریم نیز پرورش دهنده انسان‌ها است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تصریح کردند: باید به قرآن کریم به عنوان کتاب تربیت کننده و پرورش دهنده نگاه کنیم و تنها به حفظ و قرائت آن اکتفا نشود بلکه در آیات آن تامل و تدبر کرده و این تامل و تدبر را به عمل تبدیل گردد.

معظم له یادآور شدند: قرآن کریم همه مردم را پرورش می دهد و تشنگان معارف را سیراب می کند و آفات اخلاقی، سیاسی و اجتماعی جامعه را از بین می برد.

ایشان خاطرنشان کردند: اولین انحراف این است که قرآن را مانند ورد بخوانیم و در آیات آن تامل نداشته باشیم؛ قطعا صرف خواندن قرآن اثر بخش نخواهد بود بلکه باید آیات آن را در زندگی پیاده کرد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین