سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
استفن دالدری كه سال قبل با درام اجتماعی و ضد‌جنگ «كتابخوان» توجه منتقدان و دوستداران جدی سینما را جلب كرد، برای فیلم جدید خود دوباره به‌سراغ قصه یك كتاب پرخواننده رفته است. این كتاب كه با الهام از حادثه یازدهم سپتامبر نوشته شده، «بار بی‌نهایت و بسته شگف
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کراگردانی که روحیات زنان را خوب می شناسد

 

کراگردانی که روحیات زنان را خوب می شناسد

منتقدان سینمایی عقیده دارند دالدری با كارگردانی بار بی‌نهایت و بسته شگفت‌انگیز‌ از سبك كاری موفق قبلی خود كمی فاصله می‌گیرد. او در طول 6سال اخیر با ساخت ساعت‌ها و كتابخوان به كندوكاوی روانكاوانه در روحیات زنان پرداخت و مشكلات مختلف فردی و اجتماعی آنان را مورد بحث و بررسی قرار داد

 

 استفن دالدری كه سال قبل با درام اجتماعی و ضد‌جنگ «كتابخوان» توجه منتقدان و دوستداران جدی سینما را جلب كرد، برای فیلم جدید خود دوباره به‌سراغ قصه یك كتاب پرخواننده رفته است.

این كتاب كه با الهام از حادثه یازدهم سپتامبر نوشته شده، «بار بی‌نهایت  و بسته شگفت‌انگیز» نام دارد و به همین نام هم جلوی دوربین سینما می‌رود.

جاناتان سافران فوئر، نویسنده كتاب است و هنوز معلوم نیست كه وی در كار نگارش فیلمنامه با دالدری و سازندگان فیلم همكاری می‌كند یا خیر. اسكات رودین، تهیه‌كننده سرشناس سینما كه متخصص اقتباس سینمایی از آثار برجسته ادبی است، تهیه‌كنندگی كار جدید دالدری را به‌عهده دارد. او این فیلم را برای كمپانی پارامونت تهیه خواهد كرد. كتاب سافران فوئر در سال2005 منتشر شد و كاراكتر اصلی آن اسكار شل نام دارد.

اسكار یك خالق آماتور 9ساله است كه در رشته‌های مختلفی دارای تخصص است. او در شهر نیویورك زندگی می‌كند و با كشته‌شدن پدرش در جریان حوادث یازدهم سپتامبر سال2001، وارد یك‌سری ماجراجویی‌ هیجان‌انگیز اجتماعی می‌شود. قرار است اریك روث (نویسنده فیلمنامه «مورد عجیب بنجامین باتن») كار نگارش فیلمنامه را انجام دهد.

دالدری این روزها در جست‌‌وجوی بازیگری است كه نقش اصلی فیلم را به او بسپارد. منتقدان سینمایی می‌گویند كه او در یافتن استعدادهای جوان و نوجوان تخصص خیلی خوبی دارد. وی سال 2000 جامی‌بل را در اولین نقش سینمایی‌اش در «بیلی ‌الیوت» كارگردانی كرد. سال قبل هم دیوید كراس بازیگر نوجوان آلمانی را با كتابخوان‌به تماشاگران سینما معرفی كرد. او نقش دوران نوجوانی كاراكتر رالف فاینس را در این فیلم بازی كرد.

منتقدان سینمایی عقیده دارند دالدری با كارگردانی بار بی‌نهایت و بسته شگفت‌انگیز‌ از سبك كاری موفق قبلی خود كمی فاصله می‌گیرد. او در طول 6سال اخیر با ساخت ساعت‌ها و كتابخوان به كندوكاوی روانكاوانه در روحیات زنان پرداخت و مشكلات مختلف فردی و اجتماعی آنان را مورد بحث و بررسی قرار داد. ساعت‌ها قصه 3زن از 3نسل مختلف را تعریف می‌كرد كه دوتای آنها تحت تأثیر قصه كتاب‌های ویرجینیا وولف، نویسنده سرشناس كلاسیك، قرار می‌گیرند.

نیكول كیدمن در این فیلم نقش ویرجینیا وولف را بازی كرد و برای آن اسكار بهترین بازیگر زن را گرفت. او همراه 2 همبازی دیگر خود، مریل استریپ و جولین مور، به‌صورت مشترك خرس نقره‌ای بهترین بازیگر زن جشنواره بین‌المللی فیلم برلین را گرفتند.

كیت وینسلت هم با بازی در نقش یك زن جوان بی‌سواد آلمانی در دوران رژیم هیتلری، تحسین منتقدان سینمایی را برانگیخت و جایزه اسكار بهترین بازیگر را دریافت كرد. در قصه فیلم جدید دالدری، خانم‌ها فقط در نقش‌های فرعی و كوتاه حضور دارند. دالدری اولین فیلم سینمایی خود بیلی الیوت را در سال 2000 كارگردانی كرد و تابه‌حال فقط 3 فیلم بلند سینمایی ساخته است.

 

تنظیم برای تبیان : مسعود عجمی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین