سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ادعاهای دولت جدید انگلیس درباره ایران
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 ادعاهای دولت جدید انگلیس درباره ایران

با وجود تاكید مكرر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران، وزیر امورخارجه جدید انگلیس در آستانه سفر امروز خود به آمریكا ادعاهایی را درباره ماهیت برنامه هسته‌ای تهران مطرح كرد.

ویلیام هیگ

 "ویلیام هیگ " در آستانه نخستین سفر خود به واشنگتن در گفت‌وگو با روزنامه انگلیسی "تایمز " مدعی شد: مقابله با اشاعه تسلیحات هسته‌ای در ایران از اولویت‌های مطرح برای دولت جدید انگلیس است.

وزیر امورخارجه جدید انگلیس در ادامه ادعای خود افزود: رفتار ایران در سال‌های اخیر برای اكثریت جامعه بین‌المللی غیرقابل قبول است.

ویلیام هیگ در نخستین اظهارات رسمی خود در مقام وزیر امورخارجه انگلیس خطاب به یك روزنامه معتبر انگلیسی در شرایطی سعی داشت تا ماهیت برنامه هسته‌ای كاملا صلح‌آمیز ایران را نظامی جلوه دهد كه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز بارها در گزارش‌های خود درباره برنامه هسته‌ای ایران بر صلح‌آمیز بودن این برنامه و تطابق كامل آن با توافقات بین‌المللی تاكید كرده است.

وزیر امورخارجه انگلیس در ادامه گفت: انگلیس به پافشاری برای تصویب تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران ادامه خواهد داد.

انگلیس به پافشاری برای تصویب تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران ادامه خواهد داد

بنا بر این گزارش، آمریكا و كشورهای اروپایی متحد این كشور در تلاش هستند تا دور جدید تحریم‌های سازمان ملل را علیه ایران به تصویب برسانند، اما با وجود مخالفت شدید چین با این سری تحریم‌ها به عنوان یكی از اعضای دائم شورای امنیت و دارای حق وتو، روند تصویب این تحریم‌ها با مشكل مواجه شده است. علاوه‌براین، كشورهای برزیل، تركیه و لبنان نیز به عنوان اعضای غیردائم شورای امنیت مخالفت خود را با این سری تحریم‌ها علیه ایران اعلام كرده‌اند.

 انگلیس

وزارت خارجه انگلیس روز گذشته اعلام كرد: ویلیام هیگ در سفری بمنظور گفت‌وگو با "هیلاری كلینتون " همتای آمریكایی خود، عازم واشنگتن می‌شود.

این وزارتخانه افزود: كلینتون در تماس تلفنی با هیگ از وی دعوت كرد كه به آمریكا سفر كند.

"دیوید كامرون " نخست‌وزیر جدید انگلیس و "نیك كلگ " رقیب لیبرال دموكرات وی روز سه‌شنبه گذشته در خصوص تشكیل دولت ائتلافی توافق كردند و هیگ نیز روز چهارشنبه توسط دیوید كامرون به سمت وزیر امور خارجه انگلیس منصوب شد.

سفر ویلیام هیگ به آمریكا در حالی صورت می‌گیرد كه وی روز چهارشنبه ضمن ابراز تمایل به برقراری رابطه پایدار میان كشورش و آمریكا تأكید كرد كه نمی‌خواهد انگلیس، فرمانبردار و دست‌ نشانده آمریكا باشد.

منبع: الف

تنظیم برای تبیان: عطاالله باباپور

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین