سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دبیر شورای نگهبان با تاکید بر این نکته که دولت ها در اجرای حجاب و عفاف کوتاهی کرده اند، گفت: دستگاه‌های دولتی حتی در خصوص افرادی كه حقوق‌بگیر دولت هستند و حجاب را رعایت نمی‌كنند، هیچ برخوردی نداشته‌اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انتقاد از عدم برخورد با پرسنل بدحجاب
آیت الله جنتی

دبير شوراي نگهبان با تاکيد بر اين نکته که دولت ها در اجراي حجاب و عفاف کوتاهي کرده اند، گفت: دستگاه‌هاي دولتي حتي در خصوص افرادي كه حقوق‌بگير دولت هستند و حجاب را رعايت نمي‌كنند، هيچ برخوردي نداشته‌اند.

 آيت‌الله جنتي در اختتاميه سومين جشنواره دختران آفتاب با ابراز تشكر و قدرداني از دست‌اندركاران برپايي اين جشنواره، اين اقدام را بسيار ارزنده دانست و گفت: افرادي كه با اين اهداف و برپايي اينگونه مراسم‌ها موافق هستند بايد در اين زمينه بيشتر كمك كنند.

وي در ادامه اين مطلب افزود: برپايي اين جشنواره‌ها و پرداختن به مسئله مهم حجاب و عفاف مصداق آيه شريفه سوره صف است كه «مومنين بايد يار خدا باشند».

جنتي در ادامه اين مطلب با بيان اينكه برپايي چنين همايش‌هايي كار انصار‌الله است، افزود: از آنجايي كه صداي "هل من ناصر ينصرني " حضرت زهرا(س) بلند است و از مسلمانان مي‌خواهد كه اجازه ندهد زحمات پدرش از بين رود، هر فردي اين ندا را لبيك گويد از انصار‌الله است.

وي مسئله حجاب و عفاف را بسيار حساس دانست و تأكيد كرد: برپايي اينگونه جشنواره‌ها بايد نتيجه عملي داشته باشد و اثرگذار باشد.

دبير شوراي نگهبان با اشاره به اينكه جمهوري اسلامي به دلايل مختلف در مسئله حجاب و عفاف كوتاهي كرده است، تاكيد كرد: در اين زمينه، آنچه بايد و شايد دولت‌ها به وظيفه خود عمل نكرده‌اند.

وي ادامه داد: مسئولان نهادهاي مختلف مانند روساي دولت‌ها، روساي دانشگاه‌ها، صدا و سيما، آموزش و پرورش و حتي روحانيت وظيفه‌اي را كه بايد در اين امر مهم انجام مي‌دادند، به خوبي انجام ندادند و خود را با گرفتاري مسائل ديگر مشغول كردند.

آيت الله جنتي با بيان اينكه اهميت لازم به فريضه حجاب داده نشده، اظهار داشت: بعضي‌ها خيال مي‌كردند كه مسئله حجاب و عفاف مشكلي ندارد و زماني كه از برخورد با بي‌حجابي صحبت مي‌شد و برخي افراد در خصوص برخورد با بي‌حجابي طرح‌هايي را ارائه مي‌كردند آن را رد مي‌كردند.

وي تاكيد كرد: در صورتي كه اگر اين فريضه مهم به درستي انجام نشود، ام‌الفساد خواهد بود.

جنتي در ادامه اين مطلب تأكيد كرد: بي حجابي و بي‌عفتي، مسائلي همچون طلاق، سقط جنين، فرزندان بي‌سرپرست را به دنبال خواهد داشت كه غرب هم‌اكنون به آن مبتلا شده است.

امام جمعه تهران با تأكيد بر اينكه حجاب و عفاف جزء حدود‌الله است و بايد با ديد قرآني به اين مسئله نگاه كرد، افزود: بنا بر آيات متعدد قرآن، حجاب از حدود الهي است و كسي كه به اين مسئله توجهي ندارد و آن را رعايت نمي‌كند در حقيقت به قرآن و اولياء خدا دهن‌كجي مي‌كند.

رئيس ستاد امر به معروف و نهي از منكر در ادامه خاطرنشان كرد: قرآن در خصوص حجاب تاكيد مي‌كند كه زن و مرد بايد دلشان پاك باشد كه اگر دل و قلبي ناپاك شد، آثار منفي‌ از خود به جا مي‌گذارد و در ارتباط بين خدا و انسان تاثير خواهد داشت.

دبير شوراي نگهبان در خصوص افرادي كه تا حدودي معتقد هستند اما بي‌حجابي مي‌كنند، گفت: اين دسته افراد تجاهر به فسق و گناه مضاعف دارند و در حقيقت جامعه را سمپاشي مي‌كنند.

وي با تاكيد بر اينكه دولت‌ها مقصر شديد وضعيت نامناسب حجاب و بي‌حجابي در جامعه امروز هستند، گفت: دستگاه‌هاي دولتي حتي در خصوص افرادي كه حقوق‌بگير دولت هستند و حجاب را رعايت نمي‌كنند، هيچ برخوردي نداشته‌اند.

جنتي با بيان اينكه زنان باحجاب ما كم نيستند و در حقيقت آنها با حفظ حجاب جهاد مي‌كنند، تصريح كرد: كسي كه با عدم رعايت حجاب در دانشگاه تحصيل مي‌كند و مدركي اخذ مي‌كند همچنين در آينده پستي را بخواهد مديريت كند؛ انتظار اين را نبايد داشته باشيم كه قانون را رعايت كند و پاكدامني و عدالت را از او ببينيم، چرا كه اين شخص قانون خدا را رعايت نمي‌كند، نمي‌تواند جامعه وكشور را به جايي برساند.

وي با اشاره به اينكه مسئله حجاب و عفاف هم‌اكنون همه را درگير خود كرده است، گفت: حتي مراجع تقليد از اين وضعيت به تنگ آمده‌اند.

جنتي در خصوص راهكارهاي مقابله با اين معضل اجتماعي گفت: بايد با هر قشر و فردي متناسب با خودش رفتار كرد، از اين رو روش‌هاي قرآني براي بعضي‌ها موثر است؛ چرا كه قرآن منذر و بشير است.

وي تصريح كرد: اگر بتوانيم از الهامات قرآني براي خود و ديگران استفاده و بيان كنيم تاثير بسزايي در فرد خواهد داشت؛ چرا كه روش‌هاي قرآني از نافذترين و موفق‌ترين روش‌هاست.

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین