سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ناشران برگزیده سال 1388 معرفی شدند...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

در اختتامیه بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

 

معرفی ناشران برگزیده سال 88

معرفی ناشران برگزیده

اسامی ناشران برگزیده سال 1388 شامل ناشران خصوصی تهران، شهرستان، وابسته به نهادهای دولتی و عمومی، در بخش کودک و نوجوان، بزرگسال و بخش ویژه اعلام شد.

به گزارش ایبنا هیات داوران بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، پس از بررسی و ارزیابی آثار ناشران راه یافته به مرحله نهایی و توجه به شاخص های مصوب در دستورالعمل، ناشران برگزیده سال 88 را معرفی کردند.

 کیفیت آثار تالیفی، تعداد عناوین چاپ اول، تنوع آثار، توجه به مخاطبان خاص، تناسب کتاب های منتشر شده با نیازهای علمی و فرهنگی و ارزش های دینی و ملی جامعه، حسن شهرت در بین مولفان، مترجمان و جامعه فرهنگی کشور، رعایت اصول فنی چاپ و داشتن آثار برتر در جشنواره های معتبر علمی و فرهنگی کشور، شاخص های داوری و انتحاب بوده اند.

 

کیفیت آثار تالیفی، تعداد عناوین چاپ اول، تنوع آثار، توجه به مخاطبان خاص، تناسب کتاب های منتشر شده با نیازهای علمی و فرهنگی و ارزش های دینی و ملی جامعه، حسن شهرت در بین مولفان، مترجمان و جامعه فرهنگی کشور، رعایت اصول فنی چاپ و داشتن آثار برتر در جشنواره های معتبر علمی و فرهنگی کشور، شاخص های داوری و انتحاب بوده اند.

 

هیات داوران در حوزه ناشران بزرگسال، بخش ناشران خصوصی تهران، انتشارات"سخن" را به دلیل توجه و تعدد و تنوع آثار، کیفیت آثار از نظر رعایت اصول فنی چاپ، حسن شهرت در میان مولفان، مترجمان و جامعه فرهنگی، داشتن آثار ممتاز در جشنواره های معتبر علمی و فرهنگی کشور، معرفی کرد.

همچنین انتشارات های "نوید شیراز" و "موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)" به صورت مشترک از سوی هیات داوران به عنوان ناشران بخش خصوصی شهرستان در حوزه بزرگسال معرفی شدند.

عنوان برگزیده ناشران وابسته به نهادهای دولتی و عمومی بخش بزرگسال در سال 88، به صورت مشترک به سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی "سمت" و "سوره مهر" اختصاص پیدا کرد.

در حوزه ناشران کودک و نوجوان نیز انتشارات "قدیانی" با توجه به تناسب آثار منتشر شده با نیازهای علمی و فرهنگی جامعه، عنوان ناشر برگزیده این حوزه در بخش خصوصی تهران را در سال 88 ازآن خود کرد.

در بخش ناشران خصوصی شهرستان و  وابسته به نهادهای دولتی و عمومی حوزه کودک و نوجوان، به ترتیب، "عروج اندیشه" به دلیل تعداد عناوین چاپ اول، تنوع و تعدد آثار منتشره، توجه به آثار تالیفی به خصوص در حوزه دین، حسن شهرت در بین مولفان، مترجمان و جامعه فرهنگی به خصوص در سطح استان، رعایت اصول فنی چاپ، توجه و استفاده از آثار تصویرگران داخلی و نیز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دلیل داشتن تعداد عناوین چاپ اول، توجه به نیاز مخاطبان خاص به خصوص نابینایان، استفاده از تصویرگری داخلی با رویکرد بومی و ملی، توجه به تالیف، داشتن آثار ممتاز در جشنواره های معتبر علمی و فرهنگی کشور به عنوان برگزیده معرفی شدند.

انتشارات براق نیز به دلیل توجه به تصویرگری بومی و فعالیت در حوزه چاپ و نشر بین الملل شایسته تقدیر شناخته شد.

ویژه "تاریخ و ادبیات پایداری حماسه بزرگ دفاع مقدس"

در بخش ویژه "تاریخ و ادبیات پایداری حماسه بزرگ دفاع مقدس" نیز هیات داوران، انتشارات موسسه فرهنگی روایت فتح، انتشارات صریر و انتشارات سوره مهر را به دلیل آنکه با تولید آثار ارزشمند و وزین، یاد و خاطره های ماندگار دوران دفاع مقدس را در متن زندگی فردی، اجتماعی و آحاد جامعه مورد توجه قرار داده اند، به عنوان ناشر برگزیده این بخش معرفی کرد.

 


تهیه و تنظیم برای تبیان : نرگس امیرسرداری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین