وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
این تکنولوژی فضای هارد درایوها را تا بالای 150 گیگا بایت بهبود خواهد بخشید. تقریبا در بین تمام سازندگان هارد درایو، محصولات شرکت سی گیت تکنولوژی ضبط عمودی را تا پایان سال 2006 استفاده خواهند کرد. این مطلب را رئیس مالی این شر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

Seagate به ضبط عمودی روی می آورد


این تکنولوژی فضای هارد درایوها را تا بالای 150 گیگا بایت بهبود خواهد بخشید.

تقریبا در بین تمام سازندگان هارد درایو، محصولات شرکت سی گیت تکنولوژی ضبط عمودی را تا پایان سال 2006 استفاده خواهند کرد. این مطلب را رئیس مالی این شرکت عنوان می کند.

روش ضبط عمودی ظرفیتهای بزرگی را وعده می دهد که عملکرد درایوهای مورد استفاده در سرورها، کامپیوترهای شخصی، نوت بوکها و وسایل قابل حمل را بهبود می بخشد. این تکنولوژی بوسیله سطوح مغناطیسی ایستاده ای کار می کند که داده ها را به صورت عمودی ارائه می کند. در هارد دیسکهای امروزی سطح افقی ای وجود دارد که داده ها در همین جهت بر روی آن نوشته می شود. سطوح مغناطیسی ایستاده به این معنی است که جای کمتری را اشغال می کنند و این امکان را فراهم می کنند که داده های بیشتری بر روی دیسک قابل ذخیره باشد.

بهبود ظرفیتی که Seagate قول آن را داده است ابتدا به صورت دیسکهای 2.5 اینچی در کامپیوترهای نوت بوک و دیسکهای 1 اینچی در وسایل الکترونیکی قابل حمل استفاده خواهد شد و سپس در اندازه های 3.5 اینچی برای کامپیوترهای رومیزی و سرورها به کار خواهد رفت. این مطلب را Charles Pope رئیس مالی شرکت Seagate در کنفرانسی که نتایج مالی پایان سال شرکت نامیده می شود عنوان کرد.

او اضافه کرد این تغییر تقریبا تمام محصولاتی را که شرکت تولید می کند در بر خواهد گرفت.

تغییر صنعت

این خبر واضح ترین نشانه را از حرکت همه جانبه به سوی ضبط عمودی توسط صنعت هارد دیسک نمایان می کند و بعد از جملات اخیر Seagate قصد او را به عنوان دونده پیشتاز در این تکنولوژی مشخص می کند.

رقیبان اصلی یعنی توشیبا، هیتاچی و فوجیتسو همه به این مطلب که از این تکنولوژی در درایوهای آینده خود استفاده می کنند اذعان دارند ولی هیچ کدام از آنها چنین تغییر جامعی را در چنین برهه زمانی اعلام نکرده اند.

در ماه ژوئن سی گیت برنامه هایی را اعلام کرد که هاردهای 160 گیگابایتی 2.5 اینچی را که از ویژگی ضبط عمودی استفاده می کنند را در سال آینده روانه بازار کند. این کار او را از اعلامهای شرکتهای HGST و فوجیتسو در مورد برنامه هایشان برای درایوهای 2.5 اینچی جلو انداخت. HGST در حال کار بر روی تکنولوژی درایوهای 2.5 اینچی می باشد ولی هنوز چیزی در مورد قصد خود برای فروش آنها نگفته است. فوجیتسو فروش دیسکهای 200 گیگا بایتی خود را که بر مبنای ضبط عمودی کار می کنند از سال 2007 شروع خواهد کرد.

به هر حال سی گیت اولین شرکتی نیست که واقعا درایوهایی که از ضبط عمودی استفاده می کنند را وارد بازار می کند. توشیبا استفاده از این درایوها را برای پخش کننده های موسیقی خود در اندازه های 1.8 اینچی و با ظرفیتهای 40 گیگا بایتی آغاز کرده است و قرار است نسخه های 80 گیگا بایتی آن نیز به زودی عرضه شود. این مطلب را Keisuke Ohmori سخنگوی توشیبا در توکیو بیان کرد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین