سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ایمان بی‌ریا: آرزو دارم با پیراهن ایران در جام جهانی بازی كنم آلمانی‌ها كریمی را مارادونای دوم می‌دانند بازی در كنار دایی افتخار است ایمان بی‌ریا بازیكن 21 ساله‌ی ایرانی و عضو سابق تیم وردربرمن آلمان در فصل جاری با پیراهن تی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مصاحبه با بازیکن ایرانی اسبق وردربرمن آلمان

ایمان بی‌ریا: آرزو دارم با پیراهن ایران در جام جهانی بازی كنم
آلمانی‌ها كریمی را مارادونای دوم می‌دانند
بازی در كنار دایی افتخار است


ایمان بی‌ریا بازیكن 21 ساله‌ی ایرانی و عضو سابق تیم وردربرمن آلمان در فصل جاری با پیراهن تیم ذوب آهن اصفهان به میدان می‌آید تا به گفته‌ی خودش توانایی‌هایش را در فوتبال ایران به نمایش بگذارد.

ایمان در ایسنا به سوالات خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران پاسخ گفت و از علاقه‌مندی‌اش به ایران، فوتبال و بازی در كشورش سخن به میان آورد.

ایمان بی‌ریا كه از 2 سالگی مقیم آلمان بوده، فوتبالش را از باشگاه وردربرمن آغاز كرده: «از شش سالگی فوتبال را آغاز كردم و در یك تیم كوچك به نام اف.ث. هوختینگ بازی می‌كردم و پس از آن با نظر مربیان تیم‌های پایه‌ی وردربرمن در 12 سالگی به تیم نوجوانان این باشگاه پیوستم. تا فصل گذشته به ترتیب در تیم‌های نوجوانان، جوانان و امیدهای وردربرمن حضور داشتم و در سال جاری نیز نام من در لیست تیم قرار داشت اما تصمیم گرفتم كه به ایران آمده و فوتبال را در كشور خودم ادامه دهم.»

نژادپرستی آلمانی و خون ایرانی، من را وادار به بازگشت كرد

بی‌ریا در مورد دلایل حضورش در فوتبال ایران نیز تاكید كرد: مربیان آلمانی چندان به بازیكنان خارجی بها نمی‌دهند و نظریات نژادپرستانه‌ای دارند به همین دلیل احساس كردم كه در فوتبال ایران فرصت بیشتری برای ارائه‌ی توانایی‌هایم خواهم داشت.

وی افزود: خون ایرانی در رگهای من جریان دارد و به همین دلیل تصور می‌كنم كه می‌توانم همان تلاشی را كه در آلمان داشتم برای فوتبال كشور خودم انجام دهم.

بازیكن ذوب آهن اصفهان در مورد آشنایی‌اش با فوتبال ایران نیز تصریح كرد: در 16 سالگی با هماهنگی شفق مدیرعامل باشگاه پاس به تهران آمدم و حتی قراردادی 10 ساله را با این تیم امضاء كردم اما پس از مدتی برای ادامه‌ی تحصیل به آلمان برگشتم و همچنین قراردادم با وردربرمن سبب فسخ قرارداد با پاس شد تا در نهایت در سال گذشته از طریق یكی از آشنایان با ذوب آهن آشنا شدم و برای تست به اصفهان آمدم و با نظر كربكندی به این تیم ملحق شدم.

بی‌ریا گفت: با وجود تمامی امكانات فوتبال آلمان، انتخاب من بازی در ایران است.

مشكل فوتبال ایران كمبود امكانات است

وی افزود: فوتبال ایران از نظر فنی یا علمی چندان با آلمان فاصله‌ای ندارد و تنها اختلاف بین فوتبال این دو كشور امكانات و تجهیزات است.

بی‌ریا خاطرنشان كرد: در آلمان حتی تیم‌های باشگاهی بوندس‌لیگای چهار نیز از چندین زمین چمن تمرینی برخوردار هستند و امكانات بدنسازی، پزشكی و تجهیزات كاملی در تمامی باشگاهها وجود دارد و در صورتی كه فوتبال ایران بخواهد روند سریعتری داشته باشد باید هزینه‌ی بسیاری بیشتری را انجام دهد.

كربكندی از مربیان آلمانی‌ام بهتر است

بی‌ریا با اشاره به اینكه مربیان ایرانی از نظر علمی كمبودی نسبت به مربیان آلمانی ندارند، به خبرنگار ایسنا گفت: فوتبال آلمان در سالهای اخیر مربی چندان موفقی نداشته است، مربی من در ذوب آهن از سطح بالاتری نسبت به مربیان آلمانی‌ام برخوردار است و اعتقاد خاصی به كربكندی دارم.

بی‌ریا در مورد تفاوت شیوه بازی فوتبال در آلمان و ایران نیز تصریح كرد: من یك بازیكن تكنیكی و فنی هستم و تصور می‌كنم مربی تیم نیز همین نظر را دارد، در هر صورت هماهنگ شدنم با سایر نفرات مدتی زمان می‌برد كه امیدوارم بتوانم هرچه سریعتر بازیكنان ذوب آهن و شیوه‌ی بازی هر یك از آنها را بشناسم.

الگوهای فوتبال: ماكای و هاشمیان

ایمان بی‌ریا الگوهای فوتبالی زیادی دارد: در دوران كودكی علاقه‌ی خاصی به یورگن كلینزمن داشتم، همچنین خودم را با جیووانی البر مقایسه می‌كردم اما الگوی اصلی من در فوتبال روی ماكای است.

بی‌ریا خاطرنشان كرد: در میان بازیكنان ایرانی در پست خودم نیز علاقه فراوانی به وحید هاشمیان دارم.

وی به دورانی كه لژیونرهای ایرانی به تازگی در آلمان بازی می‌كردند اشاره و اظهار كرد: زمانی كه علی دایی در آلمان بود، من یك نوجوان بودم و به تماشای بازیهای وی می‌رفتم و عكس‌های زیادی با دایی دارم.

وی افزود: بسیار دوست دارم تا در كنار علی دایی بازی كنم چراكه این اتفاق برای من افتخار است.

بزرگترین آرزو: بازی در جام جهانی آلمان با پیراهن تیم ملی ایران

بزرگترین آرزوی بی‌ریا پوشیدن پیراهن تیم ملی ایران است، وی در این مورد به ایسنا گفت: امیدوارم تا در جام جهانی بازی كنم برای این كار باید نهایت تلاش خود را انجام دهم تا جای ثابتی در ذوب آهن به دست آورم و در نهایت با كمك خود بتوانم به تیم ملی ایران راه پیدا كنم.

بی‌ریا افزود: بازی با پیراهن تیم ملی ایران در كشوری كه نوزده سال در آن زندگی كرده‌ام بسیار جذاب خواهد بود.

تیم ملی ایران كمتر از بزرگان فوتبال نیست

ایمان بی‌ریا در ادامه با اشاره به این كه بازی‌های تیم ملی ایران در مرحله‌ی مقدماتی جام جهانی را پیگیری كرده است افزود: تیم ایران بسیار خوب ظاهر شد و به خصوص در دیدار برابر ژاپن، بحرین و كره‌ی شمالی بسیار عالی كار كرد و نشان داد كه از نظر فنی كمتر از تیم‌هایی چون برزیل، آرژانتین و آلمان نیست.

وی به ایسنا گفت: باید منتظر ماند تا گروه‌بندی ایران در جام جهانی مشخص شود اما در هر صورت با افزایش امكانات فوتبال ایران بسیار موفق خواهد بود.

بهترین لیگ اروپایی: لالیگا

بی‌ریا در مورد احتمال بازگشت به لیگ آلمان نیز تصریح كرد: در صورتی كه احساس كنم مربیان به صورت واقعی قصد استفاده از من را دارند و نژادپرستی ضربه‌ای به حضورم در تیم نزند به فوتبال این كشور بازمی‌گردم.

وی در ادامه با مقایسه ی لیگ‌های اروپایی گفت: بازی در لیگ ایتالیا را دوست دارم اما بهترین لیگ در اروپا را لالیگای اسپانیا می‌دانم.

كریمی و مهدوی‌كیا مردان محبوب ایرانی در سرزمین ژرمن‌ها

بی‌ریا كه به تازگی از آلمان به كشورمان بازگشته در ادامه به محبوبیت لژیونرهای ایرانی در فوتبال آلمان اشاره و تصریح كرد: آلمانی‌ها علاقه‌ی زیادی به كریمی دارند و به همین دلیل در صورتی كه وی آمادگی بدنی خوبی داشته باشد آینده‌ی بسیار موفقی را در بایرن مونیخ پیش رو دارد.

وی افزود: یك سایت اینترنتی در آلمان لحظاتی از بهترین دریبل‌ها و گلزنی‌های كریمی را پخش می‌كند كه مردم این كشور پس از تماشای آن تعجب‌زده می‌شوند و می‌گویند این بازیكن دیگر كیست، و كریمی را مارادونای دوم می‌دانند.

بی‌ریا به خبرنگار ایسنا گفت: با این حال كریمی باید دوندگی زیادی داشته باشد تا بتواند از پس تمرینات معروف فیلیكس ماگات برآید.

وی افزود: مهدوی‌كیا نیز در هامبورگ بسیار محبوب است و پس از باربارز دومین بازیكن مورد علاقه‌ی طرفداران است و اقدامات باشگاه برای جدایی وی نارضایتی شدید هواداران را برانگیخت.

تماشاگران ایرانی حساس هستند

بازیكن ذوب‌آهن اصفهان در ادامه با اشاره به این كه آشنایی چندانی با حاشیه‌های فوتبال ایرانی ندارد افزود: نمی‌توانستم خودم را آماده كنم چرا كه هیچ شناختی از مسایل حاشیه‌ای فوتبال در ایران ندارم.

بی‌ریا خاطر نشان كرد: تنها می‌دانم كه در ایران تماشاگران حساس هستند و بازی خوب یا بد بازیكنان آنها را وادار به واكنش می‌كند.

وی افزود: باید منتظر بمانم و ببینم كه چه اتفاقی در این فصل رخ می‌دهد.

تیم محبوبم؛ پرسپولیس

ایمان بی‌ریا یك پرسپولیسی است و در این باره به خبرنگار ایسنا می‌گوید: بیشتر افراد خانواده‌ی ما استقلالی هستند اما من به دلیل آن كه رنگ قرمز را دوست دارم پرسپولیسی شدم و در بازی‌های این دو تیم نیز طرفدار قرمزها هستم.

وی افزود: با این حال هدفم حضور در استقلال یا پرسپولیس نیست، من یك قرارداد سه ساله با ذوب‌آهن دارم و در نهایت در هر تیمی كه برای آینده‌ام بهتر باشد بازی می‌كنم حتی اگر آن تیم استقلال باشد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین