تبیان، دستیار زندگی
بدن در ساعت های مختلف روز، فعالیت های متفاوتی انجام می دهد. بسیاری از افراد خوردن مکمل های غذایی را در ساعت های مختلف...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زمان اثربخشی بهتر مکمل ها

مکمل ها

بدن در ساعت های مختلف روز، فعالیت های متفاوتی انجام می دهد. بسیاری از افراد خوردن مکمل های غذایی را در ساعت های مختلف روز پیشنهاد می کنند تا با دستگاه گوارش و هضم و جذب این مواد مغذی مطابقت داشته باشد.

* بسیاری خوردن کلسیم را در شب پیشنهاد می کنند. به این دلیل که کلسیم در شب مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین به دلیل این که کلسیم می تواند زمانی که در رختخواب هستید به خوابیدن تان کمک کند. برای مثال خوردن یک لیوان شیر را قبل از خواب به خاطر بسپارید. جذب کلسیم دلیل این امر است.

* منیزیم نیاز است که با کلسیم همراه شود. بسیاری از افراد منیزیم را با کلسیم در موقع خواب مصرف می کنند اگرچه برخی معتقدند که منیزیم در روز بهتر جذب می شود. اگر مکمل کلسیم که شامل منیزیم می شود، هر دو در یک زمان مصرف شود مناسب تر است.

* بسیاری از ویتامین ها با غذا جذب می شود، بنابراین مصرف آن ها همراه با غذا توصیه می شود. به خاطر داشته باشید که ویتامین ها را با غذا بخورید زیرا در آن لحظه شما در حال خوردن و آشامیدن هستید.

* ویتامین های محلول در چربی به چربی نیاز دارند تا جذب شوند بنابراین آن ها باید همیشه با غذاهایی که چربی دارند مصرف شود. این ویتامین ها شامل ویتامین A، ویتامین D، ویتامین E، و ویتامین K هستند.

* ویتامین C فقط چند ساعت در رگ در حال گردش است. برای کسب نتیجه بهتر ویتامین C باید هر 3 ساعت یک بار یا در 3 وعده غذایی تقسیم شده و مصرف شود.

* بهترین زمان برای جذب فیبر صبح است. در این لحظه، فیبر در روده وارد شده بدون این که غذایی مانع ورود آن شود. فیبر می تواند مانع جذب ویتامین ها شود، زیرا به عنوان یک پوشش برای روده عمل می کند، بنابراین بهتر است قبل از مصرف فیبر، ویتامین استفاده نکنیم.

* آهن نیز همراه با فیبر به خوبی جذب نمی شود.

* پروبیوتیک ها همراه با غذا و گاهی اوقات قبل از غذا مخصوصا 20 دقیقه قبل از غذا جذب می شود.

* آنزیم های گوارشی جهت تاثیرگذاری بیشتر، همراه با غذا مصرف شوند.

* ویتامین های محرک مثل ویتامین C، نباید قبل از خواب مصرف شوند زیرا شخص را بیدار نگه می دارد. بعضی ها معتقدند که آب مرکبات و ویتامین C خواب را برهم می زند اما این مورد هنوز تایید نشده است.

اگر شما مکمل های غذایی زیاد مصرف می کنید، بایستی آن ها را در قوطی های قرص سر و سامان دهید و هر قوطی ای را مختص ساعتی از روز قرار دهید.

آن ها را به اندازه ای که توصیه شده و سر ساعت مصرف کنید.

گذاشتن قوطی قرص ها نزدیک میز شام تان باعث می شود که موقع غذا خوردن، خوردن آن ها را فراموش نکنید.

حتی اگر ویتامین ها را سر ساعت نخوردید، اضافه کردن آن ها در برنامه غذایی تان در هر ساعتی از روز به سلامتی شما کمک می کند.

هیچ مکملی را بدون توصیه ی پزشک و خودسرانه مصرف نکنید.

منبع: nutrition

اگر می خواهید با کارشناسان تغذیه ی سایت درباره رژیم های غذایی مشورت کنید، اینجا را کلیک کنید.

اگر می خواهید با پزشکان سایت مشورت کنید، اینجا را کلیک کنید.

برای شرکت در بحث های انجمن سایت مرتبط با بهداشت و سلامت، اینجا را کلیک کنید.

*مطالب مرتبط:

نیاز‌ افراد خانواده به مکمل ویتامینی

میوه و سبزی را جایگزین مولتی ویتامین كنید

افرادی که به مکمل ویتامین D نیاز دارند

چه كسانی باید مكمل غذایی مصرف كنند؟

عوارض مصرف زیاد ویتامین های E،B وC

مصرف مکمل ها همیشه مفید نیست

عوارض مصرف زیاد مکمل املاح

هشداری در مورد مصرف بیش از اندازه قرص های مولتی ویتامین

مکمل‌های ویتامین و املاح در بارداری

مصرف مکمل ویتامین و املاح مفید است؟

عوارض مصرف زیاد ویتامین A وD

بخش تغذیه و سلامت تبیان

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.