تبیان، دستیار زندگی
می دانستید تنها سه کیلومتر دورتر از شهر توریستی سرعیندهکده کوچکی وجود دارد که زیباترین جاذبه های طبیعی را در عمق دره ای 100متری به نمایش می گذارد؟ روستای ییلاقی بیله درق یا ویلا دره، دومین جاذبه گردشگری سرعین است که با حدود 200 متر پهنا در عمق 100 متری..
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دهکده ای در اعماق دره

بیله درق

می دانستید تنها سه کیلومتر دورتر از شهر توریستی سرعین، دهکده کوچکی وجود دارد که زیباترین جاذبه های طبیعی را در عمق دره ای 100متری به نمایش می گذارد؟

روستای ییلاقی بیله درق یا ویلا دره، دومین جاذبه گردشگری سرعین است که با حدود 200 متر پهنا در عمق 100 متر یک دره در 3 کیلومتری شمال سرعین قرار گرفته است. روستایی که با جاذبه های طبیعی و آب و هوای لطیف و خنکش معروف شده و اهالی منطقه آن را با چشمه های آب معدنی طبیعی اش می شناسند. طبیعت بیله درق آنقدر متنوع است که شما می توانید درخت، گل، چشمه های طبیعی، آبشار و کندوهای عسل را در یک زمان کنار همدیگر تماشا کنید.

روستای ییلاقی بیله درق یا ویلا دره، دومین جاذبه گردشگری سرعین است

که با حدود 200 متر پهنا در عمق 100 متر یک دره در 3 کیلومتری

شمال سرعین قرار گرفته است

این روستا علاوه بر تمام جاذبه های طبیعی اش، غارهای بزرگ و کوچکی هم در دل کوه ها و صخره ها دارد که هر کدام از آنها جاذبه های خاصی برای یک سفر توریستی خواهند داشت. اما از میان تمام این غارها، غاری با دهانه بزرگ و عریض که از بالای تپه بیله درق نمایان می شود، این روزها تبدیل به سرپناهی برای استراحت گردشگران شده است. این در حالی است که چندین غار کوچک هم در امتداد رودخانه بیله درق در دل صخره ها دیده می شوند و البته غاری بزرگ هم در ادامه مسیر دره وجود دارد که چشمه ای هم از داخل آن جاری است.

بیله درق

اگر به بیله درق سفر می کنید، حتما به توصیه ساکنان روستا برای بازدید از آبشار معروف این دهکده توجه کنید. دو آبشاری که در طول مسیر رودخانه بیله درق وجود دارند و یکی از آنها در همان محدوده انتهایی قسمت پایین و منتهی الیه رسیدن دامنه ارتفاعات به هم، در داخل روستا قرار گرفته و چمنزارهای اطراف را تبدیل به محلی برای استراحت و بازدید از این آبشار طبیعی کرده است. اما آبشار دیگری که حاصل آب زلال و گوارای این رودخانه است، در حدود 300 متر پائین تر از آبشار اول جریان دارد. این آبشار هم از میان چمنزار می گذرد و بعد از برخورد با سنگها و سرازیر شدن به ارتفاعی پست تر یکی از زیباترین جاذبه های این روستای کوچک به شمار می رود.

برای سفر به بیله درق دارید، کافی است تصمیم به سفر بگیرید و بار و بنه تان را جمع کنید و راهی شوید. بدون آن که از بابت اقامتتان نگرانی داشته باشید. اقامتگاه ها، رستورانها و سفره خانه های دلنشین این روستا که شما را به چای نوشیدن زیر درختان روستا دعوت می کنند، در تمام فصل های سال آماده پذیرایی از شما هستند.


گروه گردشگری تبیان- الهام مرادی