تبیان، دستیار زندگی
جشنواره بین المللی فیلم کن که 12 روز به طول می انجامد چهارشنبه هفته جاری با نمایش فیلم رابین هود ساخته ریدلی اسکات گشایش می یابد. خبرگزاری ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از کن گزارش داد که در این فیلم هالیوودی راسل کرو نقش رابین هود را بازی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کن 2010، چهارشنبه افتتاح می شود

کن

جشنواره بین المللی فیلم کن که 12 روز به طول می انجامد چهارشنبه هفته جاری با نمایش فیلم "رابین هود" ساخته "ریدلی اسکات" گشایش می یابد.

خبرگزاری ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از کن گزارش داد که در این فیلم هالیوودی "راسل کرو" نقش "رابین هود" را بازی می کند و "کیت بلانشت" بازیگر استرالیایی نقش زن همراه او را برعهده دارد.

"اولیور استون" مستندساز آمریکایی با قسمت دوم فیلم "وال استریت" با نام "وال استریت: پول هرگز به خواب نمی رود" که "مایکل داگلاس" بازیگر هالیوود در آن ایفاگر نقش "گوردون گرکو" است حضور دارد.

در بخش مسابقه این جشنواره 18 فیلم شرکت دارد که ریاست هیات داوران آن برعهده "تیم برتون" کارگردان "آلیس در سرزمین عجایب" است و این گروه مسئولیت انتخاب بهترین فیلم این بخش را برای دریافت نخل طلایی برعهده دارند.

"عباس کیارستمی " کارگردان ایرانی نیز با فیلم "نسخه برابر اصل " که بازیگر آن "ژولیت بینوش" فرانسوی است در بخش مسابقه شرکت دارد.

در این بخش که برنده برتر آن در 23 ماه مه (دوم خرداد) اعلام می شود فیلم "شادی من" از کارگردان ناشناس اوکراینی "سرگئی لوزنیتسا" نیز دیده می شود.

فرانسه با سه فیلم و هالیوود تنها با یک فیلم در این بخش شرکت دارند.

حضور زرد پوستان در این جشنواره قوی است و دو فیلم از کره جنوبی و فیلم هایی از چین، ژاپن و تایلند بخش مسابقه را آسیایی می کنند.

حدود 10 هزار نماینده صنعت سینما، چهار هزار نماینده رسانه های جهانی و هزاران دوستدار شدید سینما و علاقه مند به دیدار با هنرمندان سینما در این جشنواره حضور خواهند داشت.

"تیری فرمو" در تعریف این جشنواره گفت: شما برای افتتاحیه کن فیلم بزرگی از استودیو "هالیوود" را می بینید و نیز یک فیلم ساز کاملا ناشناس اوکراینی را در بخش مسابقه" بخش کارگردانان برجسته این جشنواره نیز همپای بخش مسابقه به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت."

تنظیم برای تبیان: مسعود عجمی