تبیان، دستیار زندگی
، نشریات دانشجویی را گرفت قدیمی ترین دستگاه چاپ کتاب های فارسی در ایران تجلیل از دانشجویان تیز هوش دانشگاه شیراز آثار بنی اعتماد و حاتمی کیا در پاریس نسخه رتبه اول ، نشریات دانشجویی را گرفت ساری – فصلنامه علمی دانشج...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نسخه رتبه اول ، نشریات دانشجویی را گرفت

قدیمی ترین دستگاه چاپ کتاب های فارسی در ایران

تجلیل از دانشجویان تیز هوش دانشگاه شیراز

آثار بنی اعتماد و حاتمی کیا در پاریس

نسخه رتبه اول ، نشریات دانشجویی را گرفت

ساری – فصلنامه علمی دانشجویی نسخه به صاحب امتیازی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل رتبه نخست نشریات گروه پزشکی را کسب کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، در نخستین جشنواره ممتازان و نو آوران کشور ، نشریات دانشجویان و طلاب بسیجی شاهد و ایثارگر دانشگاه و حوزه های علمیه کشور ارزیابی شدند.

قدیمی ترین دستگاه چاپ کتاب های فارسی در ایران

این دستگاه نخستین دستگاه چاپ سُربی است که در سال 1233 قمری برای نخستین بار در ایران به اهتمام "عباس میرزا نایب السطنه" و "میرزا زین العابدین تبریزی" به شهر تبریز وارد شد.

این دستگاه قبل از دستگاه چاپ سنگی که نخستین بار در سال 1236 قمری ، توسط یک از اتباع روسیه وارد تبریز شده بود ، در امور چاپ به کار گرفته می شد. کارکرد این دستگاه با گردونه دستی و پدال پایی بوده و از ریخته چدنی با تکنیک قدیمی ساخته شده است.

تجلیل از دانشجویان تیز هوش دانشگاه شیراز

شیراز – از 400 دانشجوی تیزهوش دانشگاه شیراز تجلیل شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، در این مراسم که دیروز در تالار شهید دستغیب باشگاه دانشگاه شیراز برگزار شد ، دکتر تقوی معاون آموزشی دانشگاه شیراز گفت : باید بیشترین وقت دانشگاهها صرف دانشجویانی با استعدادهای درخشان و تیزهوشان شود. وی با اشاره به اینکه دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شیراز به موازات هدایت و حمایت از این دانشجویان گام بر می دارد گفت : این دانشگاه برای دانشجویان ، امکانات لازم آموزشی پژوهشی و استاد مشاور ویژه تدارک دیده است . در ادامه این مراسم آقای سید فرشید سادات شریفی ، برنده مدال المپیاد دانشجویی در رشته زبان و ادبیات فارسی از مسؤولان دانشگاه خواست در زمینه درک صحیح نیازهای دانشجویان تیزهوش و فراهم کردن امکانات تحصیلی و پژوهشی توجه کافی داشته باشند. در این مراسم به تعدادی از دانشجویان ممتاز جوایزی اهدا شد.

آثار بنی اعتماد و حاتمی کیا در پاریس

هفته فرهنگی جمهوری اسلامی در شهر "ایسی"  در جنوب پاریس با حضور کارگردانان نامی کشورمان 28 دی گشایش می یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این مراسم فیلم هایی از مجید مجیدی و محسن مخمل باف به نمایش در می آید . از دیگر برنامه های این هفته فرهنگی ، برپایی نمایشگاه های بزرگ هنری ، کتاب و عکس درباره تنوع فرهنگی ایران ، برپایی میزگردهای مختلف در خصوص راز موفقیت سینمای ایران ، هنر کتابت در ایران و ارامنه در ایران است. در مراسم گشایش هفته فرهنگی ج .ا.ا.  در شهر "ایسی" پاریس ، ابراهیم حاتمی کیا و رخشان بنی اعتماد از کارگردانان کشورمان ، هر کدام با یک فیلم حضور خواهند داشت.