تبیان، دستیار زندگی
بوكسور ایرانی‌الاصل مقیم فرانسه تمایل زیادی به حضور در تیم ملی ایران دارد آرمین رحیم زاده بوكسور ایرانی‌الاصل كه قهرمانی نوجوانان فرانسه را به دست آورده پس از قهرمانی با سربند یا حسین و پرچم ایران دور افتخار زد. وی كه بیش ا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قهرمان فرانسه با پرچم ایران دور افتخار زد

بوكسور ایرانی‌الاصل مقیم فرانسه تمایل زیادی به حضور در تیم ملی ایران دارد

آرمین رحیم زاده بوكسور ایرانی‌الاصل كه قهرمانی نوجوانان فرانسه را به دست آورده پس از قهرمانی با سربند یا حسین و پرچم ایران دور افتخار زد. وی كه بیش از ده بار به ایران سفر كرده است تمایل زیادی به حضور در تیم ملی كشورمان دارد. وی می‌گوید: « بوكسور یك هنرمند است و دوست دارم هنرمند ایران باشم.»

رحیم زاده در گفتگو با ایسنا، اظهار كرد: در فرانسه متولد شدم و تا كنون چندین بار قهرمانی مناطق و استان و یك بار قهرمانی كشور را كسب كرده‌ام. از بوكس ایران تنها چهره‌هایی مانند صادق علی‌اكبرزاده و پرویز بادپا را می‌شناسم كه الگوی من در این رشته هستند، آنها از دوستان نزدیك پدرم هستند كه مرا به حضور در تیم ملی ایران ترغیب كردند.

وی با تاكید بر این كه در تمام دیدارهای خود با سربند یا حسین شركت می‌كند گفت: از همان ابتدا علاقه‌ی زیادی به ایران داشتم و مایل بودم تا در تیم ملی ایران مبارزه كنم. پس از قهرمانی در فرانسه با پرچم ایران دور افتخار زدم. هنگامی كه با پرچم ایران دور قهرمانی می‌زدم احساس می‌كردم كه روی ابرها راه می‌روم كه وصف‌ناپذیر است.

بوكسور ایرانی‌الاصل فرانسه با اشاره به این كه از امكانات بوكس ایران هیچ شناختی ندارد خاطر نشان كرد: ایران بوكس حرفه‌ای ندارد و به همین دلیل من به ایران خواهم آمد چرا كه دوست دارم سطح بوكس ایران را ارتقا داده و در جهان مطرح كنم تا در سطح بین‌المللی همه مرا با نام ایران بشناسند. برای انجام بوكس حرفه‌ای به كشورهای آلمان و آمریكا نیز می‌توانستم بروم، آنها از لحاظ مالی بسیار خوب بوكسورهای خود را تامین می‌كنند. فرانسه تیم ملی نوجوانان ندارد و من تنها در تمرینات تیم ملی جوانان شركت كردم به همین دلیل می‌توانم در تیم ملی ایران حضور پیدا كنم.

رحیم زاده گفت: مردم ایران تصور می‌كنند كه بوكس ورزش بسیار خنثی است اما این رشته‌ی ورزشی یك هنر است و ورزشكاران این رشته هنرمندانی عالی در استفاده از هوش و بدن خود هستند. امیدوارم روزی این هنرمندان در ایران افزایش یابند.