تبیان، دستیار زندگی
حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: مسائل و مشکلات اخلاقی در جامعه به صورت نگران کننده رو به افزایش می‌باشد و فساد اخلاقی در برخی جاها سرایت کرده استٰ مسئله اخلاق در کشور متولی خاصی ندارد و رها است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخلاق در جامعه متولی ندارد
حضرت آیت الله مکارم شیرازی

حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: مسائل و مشکلات اخلاقی در جامعه به صورت نگران کننده رو به افزایش می‌باشد و فساد اخلاقی در برخی جاها سرایت کرده استٰ مسئله اخلاق در کشور متولی خاصی ندارد و رها است.

یه گزارش مرکز خبر حوزه،این مرجع تقلید در ابتدای درس خارج فقه بیان داشتند: مسائل اخلاقی در این ایام مورد تهاجم شدید دشمنان واقع شده و با تمام توان از طریق سایت و ماهواره و پیام های مختلف، مرتب سم پاشی ضد اخلاقی می کند و متاسفانه به آن  توجهی نداریم.

ایشان ادامه دادند: منشأ مشکلات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی عدم توجه به مسایل اخلاقی است چون وقتی اخلاق نباشد، رشوه خواری، مواد مخدر، قاچاق، بی‌حجابی، طلاق و ... افزایش می باید.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: علت اساسی بروز مسائل و مشکلات اخلاقی، عدم وجود متولی برای امر اخلاق در جامعه است به طوری که  دستگاه قضایی وظیفه رسیدگی به جرم مجرمان را بر عهده دارد، وظیفه اصلی نیروی انتظامی هم که نیست، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز کارش انتشار کتاب، سینما، فیلم و رسیدگی به امور رسانه‌ها است؛ پس چه کسی متولی امر اخلاق در جامعه است؟

معظم له تصریح کردند: باید متولی برای امور اخلاقی جامعه تعیین شود و در قانون اساسی به تشکیلات امر به معروف و نهی از منکر اشاره شده؛ و اگر با برنامه ریزی وزارت امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شود عهده دار مسائل اخلاقی جامعه خواهد بود؟

این مرجع تقلید اظهارداشتند: باید با برنامه‌ریزی وزارت یا نهادی برای رسیدگی به مسائل اخلاقی جامعه تشکیل شود و امیدوارم نمایندگان مجلس، حوزه های علمیه، مراجع، ائمه جمعه ، رسانه ها و سایر مسئولین دنبال این جریان را بگیرند که روزی شاهد تشکیل نهاد امر به معروف و نهی از منکر به عنوان عهده دار مسائل اخلاقی جامعه باشیم.

معظم له خاطرنشان کردند: طبق اخبار واصله برخی به صورت تشکیلاتی و برنامه ریزی شده قصد دارند تعدادی از زنان را در مناطق مختلف کشور به صورت بدحجاب نشان دهند تا بد‌حجابی در کشور رواج یابد، البته این مسئله مبارزه با حجاب نیست، مبارزه با اصل نظام است، که باید بیدار و هوشیار باشیم.

ایشان در پایان گفتند: وظیفه من گفتن و دنبال کردن است، دیگران نیز که احساس مسئولیت می کنند باید دست به دست هم دهند تا این مسائل به جایی برسد.