تبیان، دستیار زندگی
کاربران عزیز محیط انجمن های تخصصی تبیان مطلع هستند که از سال پیش تا کنون تغییرات قابل ملاحظه ای در این محیط رخ داده است...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مدیر برتر انجمن ها در سال 1388

مدیر انجمن دانش آموزی

کاربران عزیز محیط انجمن های تخصصی تبیان مطلع هستند که از سال پیش تا کنون تغییرات قابل ملاحظه ای در این محیط رخ داده است. طبق برنامه ی همیشگی مدیر و جانشین برتر در هر ماه انتخاب می شد و به رسم یادگای هدیه ای از سوی تبیان به این عزیزان اعطا می گردید. یکی از این تغییرات ، اضافه شدن انتخاب کاربر برتر انجمن ها در هر ماه بود که به قول خود وفا کردیم و هر ماه فعالترین کاربر را انتخاب و معرفی کردیم. اما از این به بعد برترین مدیر یا جانشین در سال را نیز انتخاب خواهیم کرد و خدمت همه ی شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

مدیر برتر انجمن های تخصصی تبیان در سال 1388 ، مدیر انجمن دانش آموزی کاربر moffline انتخاب گردید. که به رسم یادبود یک قطعه ربع سکه بهار آزادی به ایشان از سوی این واحد به ایشان تقدیم گردید. جهت آشنایی عزیزان با این مدیر فعال و کوشا مصاحبه ای با ایشان داشتیم که به شرح ذیل تقدیم می گردد.

* لطفا خودتان را معرفی کنید و بیان بفرماییدکه چه مدتی است که عضو سایت تبیان شده اید؟

- بسم الله الرحمن الرحیم محمدرضا زینلی هستم. اواخر سال 86 عضو سایت تبیان شدم. ابتدای کار در بخش دانلود و بخش مشاوره فعالیت می کردم، ولی بعد به تشویق آقای گنجینه، مدیر انجمن طنز و سرگرمی، در انجمن ها شروع به فعالیت کردم. در ابتدا به صورت کاربر عادی فعالیت می کردم، بعد از چند ماه درخواست برای جانشینی انجمن اجتماعی کردم که موافقت شد. بعد از چند ماه فعالیت در انجمن اجتماعی، برای انجمن دانش آموزی درخواست دادم که حدود 8-9 ماه است که در انجمن دانش آموزی فعالیت می کنم.

* با سایت تبیان چطور آشنا شدید؟

- با سایت از طریق پدرم آشنا شدم. ایشان گاهی از سایت تبیان بازدید می کردند سپس به من معرفی کردند، من هم علاقمند شدم و گاهی از سایت استفاده می کردم. سایت خیلی جذابیت دارد. وقتی کسی برای اولین بار وارد سایت می شود، به دلیل بخش های متنوع سایت كمی سردرگم می شود ولی بعد از چند ماه فعالیت مستمر با تمام بخش های سایت آشنا می شود.

* اگر بخواهید تبیان را در یک جمله معرفی کنید، چه می گویید؟

-  سایت تبیان تعامل خوبی با کاربران دارد.

* پیشنهاد یا انتقاد یا نظر خاصی در مورد تبیان و به ویژه انجمن های تخصصی دارید؟

- تبیان در انجمن ها کارشناسانی را دعوت کرد، برخی فعالند اما برخی دیگر نه. اگر این موضوع جدی پیگیری شود، انجمن ها رشد چشمگیری خواهد کرد. اگر این کارشناسان به صورت مستمر فعالیت داشته باشند، باعث می شود سطح علمی كاربران انجمن نیز بالا برود..

* خاطره جذابی از تبیان دارید؟

- اولین خاطره از تبیان مربوط به سال 87 بود که مسابقه فوتبال دستی برگزار شد و با موسسه و برخی از کاربران آشنا شدم.

* اسم کاربری یا نام مستعار شما در سایت تبیان چیست و دلیل انتخاب این اسم چیست؟

- moffline که حرف m به دلیل حرف اول اسم من است و offline هم به دلیل اینکه قبلا بیشتر فعالیت من به صورت offline بود و لقب online را نداشتم.

* در کدام بخش ها از آغاز عضویت تاکنون بیشتر فعالیت دارید؟

- از ابتدا بخش دانلود، بعد بخش انجمن ها، در کنارش ثبت مطلب روزانه و وبلاگ.

* صحبت از وبلاگ شد،کنجکاو شدیم که بدانیم چند وبلاگ دارید و به چه نام هایی است؟

- 13 یا 14 تا وبلاگ دارم؛ اصلاح الگوی مصرف، همت مضاعف و کار مضاعف که نام امسال است، انقلاب، مهدویت، آشنایی با زندگانی 14 معصوم، امام رضا (ع)، بقیه اش را الان خاطرم نیست.

* انگیزه شما از فعالیت مستمردر زمنیه وبلاگ نویسی چیست؟

- انگیزه ام ترویج دین و مذهب است که باید الان جدی دنبال شود. کشورهای دیگر در حال حاضر علیه مسلمانان اقداماتی می کنند و ما نباید دست روی دست بگذاریم،باید دین خود را ادا کنیم.

* ویژگی یک وبلاگ خوب چیست؟

- وبلاگ خوب ،وبلاگی است كه هم از نظر محتوا و هم از نظر گرافیك و زیبایی غنی باشد.این دو ویژگی باعث ساختن یك وبلاگ خوب و عالی می شوند.

* انگیزه شما از فعالیت مستمردر زمنیه وبلاگ نویسی چیست؟

- انگیـزه ام ترویـج دین و مذهـب است که باید الان جـدی دنبال شود. کشــورهای دیگر در حال حاضـر علیه مسلمانان اقداماتی می کنند و ما نباید دست روی دست بگذاریم،باید دین خود را ادا کنیم.

* شما در سایت های دیگری هم فعال هستید؟

- بله در سایت ها و انجمن های دیگر نیز فعالیت دارم و در جشنوراه های مختلف وبلاگ نویسی نیز اكثرا شركت داشته ام که حدودا سه شنبه هفته قبل، جشنواره پایانی اصلاح الگوی مصرف بود در کانون شهید روحی که یکی از مسئولین سایت تبیان مشهد هم حضور داشتند، مقام چهارم را به دست آوردم.

* انشاالله شاهد موفقیتهای بیشتری از شما باشیم. به خاطر دارید در چند مسابقه ی تبیان برنده شده اید؟

- اولین مسابقه ای که برنده شدم، اولین دوره مسابقه وبلاگ نویسی بود که رتبه دوم را به دست آوردم و در مورد انقلاب بود. دومین مسابقه هم در مورد انتخابات بود که رتبه اول را به دست آوردم. در جشنواره اصلاح الگوی مصرف سایت تبیان،  هم در بخش وبلاگ و هم در بخش انجمن شرکت کردم که نتیجه ی آن هنوز اعلام نشده است.

* تفاوت انجمن های تخصصی تبیان با دیگر انجمن ها را در چه می بینید؟

شاید بعضی انجمن ها امکانات بهتری از لحاظ ظاهر یا محتوا دارند، اما سایت تبیان تعامل بهتری با کاربران دارد، از جمله برنامه ها، همایش ها، کلاس ها و برنامه های نجوم، جلسه مدیران و بسیاری برنامه های دیگر که انجمن های تبیان را از سایر انجمن ها متمایز می کند. من در انجمن هایی مثل انجمن پی سی ورلد، اسك قرآن، راسخون فعالیت می کنم اما تفاوت هایی وجود دارد که  اگر بخواهم مفصل تر بگویم شامل موارد زیر است:

1- تعامل بسیار بالای كاربران انجمن های تخصصی سایت تبیان با یكدیگر

2- فعالیت های حقیقی انجمن های تخصصی سایت تبیان مانند برگزاری كلاس های نجوم و آموزش های دیگر.

3- به كار گیری افراد متخصص برای تخصصی تر شدن هر انجمن مانند مدیران انجمن خانواده، بازاریابان، نجوم، مدیریت، معارف و قرآن و عترت و ...

4- برگزاری فعالیت های مجازی مانند حفظ قرآن، آموزش تجوید و روخوانی و فعالیت های دیگر...

5- برگزاری مسابقات مختلف در انجمن های تخصصی مانند مسابقه نامه ای به امام زمان، مسابقه هفتگی انجمن دانش آموزی و مسابقه ای كه به تازگی در انجمن خانواده در حال برگزاری است و چندین مسابقه دیگر كه در حال حاضر به یاد نمی آورم.

6- برگزاری جلسات آنلاین و حضوری در انجمن های تخصصی

7- حضور مدیران ارشد سایت تبیان در جلسات انجمن های تخصصی

8- انتخاب كاربران برتر در هر ماه هم از نظر كیفی و هم از نظر كمی

9- انتخاب مدیران و جانشینان برتر در هر ماه

10- ارائه تسهیلات دیگر به مدیران و جانشینان مانند اینترنت رایگان و ...

* تا به حال چند امتیاز از تبیان جمع کردید؟ در چه مواردی مصرف کردید؟

- در ابتدا 4000  امتیاز  بود. دو قرعه کشی شرکت کردم که برنده نشدم. فکر می کنم الان 1500 امتیاز دارم.

* از بین کاربرانی که در محیط های انجمن با آنها آشنا شدید، با کدامیک صمیم تر هستید؟

- مدیر انجمن طنز و سرگرمی drmgangineh . البته باعث افتخار هست كه با تمام كاربران خوب انجمن ارتباط صمیمانه ای داشته باشم.

* نظر به اینکه شما از مدیرانی بودید که به دعوت ما برای شرکت در مراسم روز جهانی نجوم که با کمک فعالان انجمن نجوم اجرا شد پاسخ مثبت دادید و حضور داشتید. این مراسم را چگونه ارزیابی کردید؟

- نمایشی که برای غرفه بین کپرنیک و بطلمیوس اجرا می شد بسیار دیدنی و جالب بود و دلایل را خوب ارائه می کردند. سخنرانی آقای گمینی هم شنیدنی بود. خلاصه همگی خیلی زحمت کشیده بودند.

* نظرشما در مورد فعالیت های حقیقی انجمن ها چیست؟ آیا این نوع فعالیت ها در افزایش تعامل کاربران موثر است؟

- هر انجمنی بنابر پتانسیل خود می تواند فعالیت های حقیقی داشته باشد. انجمن های فعلی هم می تواند این طور باشد. صد در صد فعالیت مجازی هم بیشتر می شود، چون با هم آشنایی  بهتری پیدا می کنند.

* اگر بخواهید طرحی برای انجمن دانش آموزی پیشنهاد دهید، چه خواهد بود؟

- یک فعالیت خوب که هم به صورت حقیقی و هم مجازی می شود دنبال کرد، همین آموزش تعاملی درانجمن دانش آموزی است که می توان چند زیرانجمن درست شود، مربوط به دوره متوسطه و راهنمایی و ابتدایی. تمام کاربران نقاط ضعف درسی خود را بیان کنند و کاربرانی که تجربه خوبی دارند، به راهنمایی ایشان بپردازند.

* به نظر شما چطور می توانیم مدیران و جانشینان سایر انجمن ها را تشویق کنیم تا مانند شما به صورت مستمر فعالیت کنند؟

اگر بخواهیم مدیران و جانشینان محترم دیگر انجمن ها نیز تشویق بشوند، باید تعامل مدیران ارشد انجمن با مدیران و جانشینان بخش های مختلف انجمن بیشتر شود، یعنی مدیران ارشد انجمن حداقل ماهی یك بار جلسه آنلاین برگزار كنند و از مدیران و جانشینان هر انجمن بخواهند كه طرح و برنامه هایشان را برای ماه دیگر بازگو كنند. البته آیدی كه در یاهو مسنجر برای پاسخگویی به سوالات مدیران ایجاد شده، بسیار خوب است، اما كافی نیست. زمانی این تعامل كامل شكل میگیرد كه جلسات آنلاین و حضوری مرتبا تشكیل شود.

* با توجه به اینکه شما در حال حاضر محصل هستید، دانشگاه در چه رشته ای قصد دارید ادامه تحصیل دهید؟

- مهندسی نرم افزار.

* نظر شما در مورد طرح بازاریابان تبیان و انجمن بازاریابان تبیان چیست؟ آینده این طرح را چطور می بینید؟

- خودم جزء بازاریابان تبیان نیستم. ولی دوستانی که صحبت می کردند، فروشگاه اینترنتی تبیان مثل سیستم ایران مارکت سنتر نیست که وقتی کسی از سایت خرید می کند، بعد از دریافت محصول وجه آن را پرداخت کنند و این باعث می شود اعتماد خریدار کمتر شود. چون اول پول را پرداخت می کنند. ولی بعضی شرکت ها مثل ایران مارکت سنتر وقتی محصول درب منزل می آید، مبلغ را دریافت می کنند.

* نظر شما درمورد طرح عضویت ویژه چیست؟

- طرح بسیارخوبی است، مخصوصا اینکه اگر فعالیت کنند کارت طلایی می گیرند. باز اگر برای کاربران فعال بازهم درجه بالاتری باشد، بهتر می شود.

* هر طور که مایلید مصاحبه ی خود را خاتمه دهید.

- در آخر جا دارد از مدیران ارشد سایت كه به مباحث خوب هر انجمن توجه ویژه ای دارند و از آن در صفحه اصلی سایت استفاده می كنند، نهایت تشكر و سپاس را داشته باشم. این توجه خوب مدیران ارشد باعث تشویق و دلگرمی مدیران خواهد شد.

از اینکه قبول زحمت کردید و برای این مصاحبه تشریف آوردید و نیز از تمامی فعالیت های کیفی شما سپاسگزاریم و امیدواریم که ارتباط شما با محیط انجمن ها و سایت تبیان مستمر و دائمی باشد. موفقیت روز افزون برای شما در تمام مراحل زندگی از خدای منان آروزمندیم.

مدیر انجمن دانش آموزی


تهیه و تنظیم: واحد امور کاربران سایت تبیان/انجمن های تخصصی